Yaşam

Haydar Çelik Ailesi'nde ilk düğün heyecanı

Haydar Çelik Ailesi'nde ilk düğün heyecanı
2014.11.17 00:00
| | |
13337

Video galeri

BEYTAŞ eski Genel Müdürü ve beykoz Rizeliler Derneği Başkanı Haydar Çelik'in kızı Meryem Çelik, Mesut Gündoğan ile dünyaevine girdi.

Beykoz Kaymakamı Süleyman Erdoğan ve Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek'in 'nikâh şahitliği' yaptığı ve Zeytinburnu Belediyesi'nde gerçekleştirilen törene Beykoz'dan yüzlerce kişi katıldı. Nikâh cüzdanını Damat Mesut Gündoğan'a teslim eden Başkan Çelikbilek, "Mesut, bu ailenin reisi sensin. Bu kızımız sana Allah'ın emanetidir. Ona gözün gibi bakacaksın. Ben bu cüzdanı sana vereceğim ama bir şartla vereceğim: Bu cüzdanı kızımıza takdim edeceksin. İlk hediyen olsun ona, olur mu?" şeklinde konuştu.

Zeytinburnu Belediyesi Kazlıçeşme Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen nikâh törenine, Beykoz Kaymakamı Süleyman Erdoğan, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Başkan Yardımcısı Hanefi Dilmaç, Belediye Meclis Üyeleri, Beykoz AK Parti İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, gelin ve damadın aileleri ila çok sayıda davetli katıldı. AK Parti Zeytinburnu İlçe Başkanı Bahattin Ünver'in de şahitlik yaptığı törende, Ali Kemal Gündoğan ve Abdullah Bıyık da yine şahit olarak yer aldı. Evlendirme Memuru Mehmet Yiğit'in kıydığı nikâh sonrası başta Kaymakam Erdoğan olmak üzere tüm şahitler nikâh defterini imzaladı. Meryem ve Mesut Gündoğan çiftinin ise imza atarken bir hayli heyecanlı oldukları gözlendi.

Başkan Çelikbilek, “7 çocuk” dedi…

İmzaların atılmasının ardından kendisine söz verilen Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, yeni evli çifte bir ömür boyu mutluluk diledi. Her iki çiftin de nikâh ile birlikte üzerine düşen sorumluluğu yerine getirdiğine dikkat çeken Başkan Çelikbilek, topluma karşı sorumluluğun ise artık sırada beklediğini kaydetti. Bu doğrultuda her iki çifte kardeş sayısını soran Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Meryem ve Mesut Gündoğan çiftinin 3'er kardeş olduklarını öğrenince şunları söyledi:

"Şimdi sizler ailelerinizi geçmeniz gerekiyor ki, başarılı olduğunuzu söyleyelim. 3 artı 3 ne yapıyor? 6 yapıyor... Bir de buraya gelen misafirlerimizin hatırını ekleyince ne ediyor? 7... Allah sizlere hayırlı olan 7 çocuk nasip etsin inşallah. Niçin 7 dedim biliyor musunuz? Peygamberimizin kaç çocuğu vardır? Yedi... Siz O'ndan aşağı kalmayın olur mu? Bizden söylemesi, gerisi size ait..."

Melek ve Haydar Çelik çiftinden Dost Beykoz’a özel poz

Nikâh töreninin ardından Başkan Çelikbilek, gelin Meryem Çelik'in ailesi Melek ve Haydar Çelik ile damat Mesut Gündoğan'ın ailesi Mine ve Mustafa Gündoğan'ı sahneye davet etti. Burada şahitlerle birlikte topluca fotoğraf çekiminin ardından takı törenine geçildi. Oldukça kalabalık bir grubun yer aldığı takı merasiminde ise sevenleri Meryem-Mesut Gündoğan çiftini yalnız bırakmadı. Bu arada damat ve gelin, Melek-Haydar Çelik çiftiyle birlikte Dost Beykoz'a özel poz da verdi.

Bizler de Dost Beykoz ailesi olarak genç çifte bir ömür boyu mutluluklar diliyor, sağlıklı nesiller yetiştirmelerini temenni ediyoruz.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Haydar Çelik, Beykoz, Zeytinburnu, Yücel Çelikbilek, Meryem Çelik, Mesut Gündoğan, Süleyman Erdoğan, Bahattin Ünver, AK Parti, Meryem Gündoğan, Düğün, Nikah

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"