Kültür

Hayal Kahvesi’nde bu kez horon oynandı

Hayal Kahvesi’nde bu kez horon oynandı
2014.07.23 00:00
| | |
11423

Yönetim Kurulu üyeleri büyük oranda siyasi isimlerden oluşan Beykozlu Doğu Karadenizliler Derneği’nin dayanışma gecesi Çubuklu Hayal Kahvesi’nde yapıldı.

Yaklaşık 250 kişilik davetli grubunun hazır bulunduğu geceye, iş, sanat, spor ve siyaset dünyasının etkili isimlerinden bir çok isim katıldı. Gecenin açılış konuşması ise Dernek başkanı İsmet Gonca tarafından yapıldı.

Beykozlu Doğu Karadenizliler Derneği’nin uzun yıllar Başkanlığı’nı yapan Coşkun Tosun’un sunduğu geceye Beykoz Kaymakamı Aydın Ergün, Belediye Başkan Vekili Necati Ak, Belediye Başkan Yardımcıları Ali Bilir, Yüksel Baki, İlçe Emniyet Müdürü Hakan Boydak, Belediye Meclis Üyeleri, CHP İlçe Başkanı Ayten Kayalıoğlu ve yönetim kurulu üyeleri katıldı.

 

Konuşmasında çarpıcı mesajlar veren Beykozlu Doğu Karadenizliler Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı İsmet Gonca, dernek olarak tüm Beykoz’u kucakladıklarını ve daha iyi bir Beykoz için mücadele ettiklerini belirtti.

İsmet Konca konuşmasında şu cümlelere yer verdi:“Ata topraklarından ayrılmış, dünyanın ve ülkemizin her yanına iş, aş ve ilim için dağılmış milyonlarca Doğu Karadenizliden bir bölümü Beykoz’u mesken tutmuş; doyduğu yer olduğu için memleketim demiş, her türlü uyumu göstermiş, fakat töresini ve örfünü, bütün olumsuzluklara rağmen unutmamış ve hatta bunu daha çok geliştirmek, gelecek nesillere yaşatarak öğretmek için çaba sarf etmiştir.

Derneğimiz; Beykoz’da kurulmuş derneklerden de örnek alarak, daha geniş bir yelpazede bütün insanlarımızı kucaklayarak, hiçbir siyasi ve ideolojik düşünce etkisinde kalmadan ananelerimize sadık, fakat dünyadaki hızlı değişimlere ayak uydurarak daha iyisini, daha güzelini hep birlikte yapmayı amaçlamıştır.”

Beykoz’u layık olduğu konuma taşımayı amaçlıyoruz…”

Asıl hedefimiz bir asra yaklaşık süre içinde büyüklerimizin gelip yerleştikleri bu güzel Beykoz’umuzu layık olduğu sosyal, kültürel ve ekonomik yapıya kavuşturabilmektir. Bu hedefe ulaşmada bir nebze olsun katkımız ve desteğimiz olursa ne mutlu bizlere. Beykoz’umuzun geleceğinin daha güzel olacağına yürekten inanıyoruz.

Derneğimiz memleketine, mesleğine, eğitimine, sosyal statüsüne bakmaksızın tüm Beykozluları kucaklamıştır ve bundan sonra da kucaklamaya devam edecektir.”

 

İşte biz bu kadar Beykozluyuz!

Değerli konuklar, Beykozlu Doğu Karadenizlileri farklı kılan çok önemli bir konu vardır. Ki bu tüzüğünde de yer almıştır. Birçoğunuz bunu bilmezsiniz. Beykozlu Doğu Karadenizliler Derneği’nin menkul ve gayrimenkul sahip olduğu tüm değerler Beykoz Belediyesi’ne aittir. Yani erneğimiz’in varlığı bir şekilde sona erecek olsa menkul ve gayrimenkul sahip olduğu her şey Beykoz Belediyesi’ne geçecektir. İşte biz böylesine siyasetten uzak bir derneğiz. İşte biz bu kadar Beykozluyuz."

İsmet Gonca’nın uzun süre alkış alan konuşmasının ardından şehir dışında olan Beykoz Belediye Başkanı Muharrem Ergül’ün yerine vekili Beykoz Belediyesi Meclis Başkan Vekili Necati Ak’a katkılarından dolayı teşekkür plaketi verildi.

Dernek folklor ekibinin folklor gösterisi ve Türk Sanat Müziği konseriyle devam eden programda Karadeniz sanatçılarının türküleriyle horon kuyrukları oluştu. Çalan kemence eşliğinde horon oynayarak kendinden geçenler arasında CHP Beykoz İlçe Başkanı Ayten Kayalıoğlu’da vardı. Basın mensuplarının ilgisini çeken Kayalıoğlu kendi oyunuyla usta oyunculara ayak uydurmaya çalıştı.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Hayal Kahvesi, Beykozlu Doğu Karadenizliler Derneği, Beykoz Kaymakamı Aydın Ergün, Belediye Başkan Vekili Necati Ak, Belediye Başkan Yardımcıları Ali Bilir, Yüksel Baki, İlçe Emniyet Müdürü Hakan Boydak, Belediye Meclis Üyeleri, Ayten Kayalıoğlu

reklam

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"