Hava muhalefetinin Beykoz’a etkileri

  • 0
  • 9991
Hava muhalefetinin Beykoz’a etkileri
Hava muhalefetinin Beykoz’a etkileri
Hava muhalefetinin Beykoz’a etkileri

İstanbul Valiliği, geçtiğimiz hafta Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından da uyarısı yapılan yoğun kar yağışının başlaması nedeniyle 6 Ocak Salı günü '1 gün süreyle' okulların tatil edildiğini açıkladı.

Buna göre yarın Beykoz'da anaokulları ila ilk, orta ve liselerde eğitim ve öğretim yapılmayacak. Okullar 6 Ocak 2015 tarihinde kapalı olacak.

Geçen hafta Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan hava tahmin raporlarında yoğun kar yağışının göründüğü gün Pazartesi oldu. 5 Ocak Pazartesi günü akşam saatlerinde Avrupa Yakası'nda Hadımköy'de etkili bir şekilde başlayan kar yağışı, ilerleyen saatlerde Anadolu yakası sınırına kadar dayandı. Gece ise Anadolu Yakası'nda da yoğun kar yağışının etkili olacağını bildiren yetkililer, 6 Ocak 2015 tarihinde anaokulu, ilkokul, ortaokul ve liselerinİstanbul'da tatil edilmesiyle önemli bir adım attı. İstanbul Valiliği ise İstanbullu vatandaşları uyararak, yarın için don ve buzlanmanın görülebileceğini, vatandaşların ise zorunlu olmadıkça sokağa çıkmamaları gerektiğini kaydetti. Öte yandan Beykozluların da yararlanabilecekleri şu numaraların önemle altı çizildi:

Alo 155Polis İmdat

Alo 156Jandarma

Alo 159Karayolları

Beykoz Belediyesi de ilçedeki vatandaşları 'gizli buzlanma' konusunda uyardı. Bu gece nöbetçi olan eczanelerin adres ve telefonlarını da ilan eden Beykoz Belediyesi, şu eczanelerin ismini ve bilgilerini paylaştı:

1- Faikoğlu Eczanesi (Tel: 0216 413 16 89)

Adres: Paşabahçe Mahallesi Beykoz Erguvan Cad. No: 58/B Paşabahçe-Beykoz

Tarif: Paşabahçe Devlet Hastanesi arkası... Pazar Sokağı...

2- Çavuşbaşı Şifa Eczanesi (Tel: 0216 479 91 26)

Adres: Çiftlik Mahallesi Çavuşbaşı Cumhuriyet Caddesi No: 143 Çavuşbaşı-Beykoz

Tarif: Merkez Cami karşısı

‘Dikkat! Bu gece Beykoz’da sıcaklık sıfırın altında!’

Meteoroloji Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre yarın Beykoz’da kar yağışının etkili olacağı, gece sıcaklıklarının ise 0 (Sıfır) derecenin de altına düşebileceği uyarı yapıldı. Ölçümlere göre bu gece Beykoz’da hava sıcaklığı -3 ila -4 dereceye kadar düşecek. Gündüz saatlerinde ise hava sıcaklığı yarın için 0 (Sıfır) ila 1 (Bir) Derece arasında seyredecek.

Bu gece ve yarın Beykoz Belediyesi tüm ekiplerini olası sorunlara karşı hazır bekletecek...

Haber Merkezi

AK Parti Beykoz kongresi iptal edildi
Önceki AK Parti Beykoz kongresi iptal edildi
Paşabahçe Ümit Kızlar sezona galibiyetle başladı
Sonraki Paşabahçe Ümit Kızlar sezona galibiyetle başladı
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz