Hataylı Hüseyin Yayman, AK Partiyi merkeze taşıyor

  • 06.05.2015 18:50
  • Güncelleme: 13.03.2020 19:06
  • Okunma: 22919 kez
  • Yorum: 0
AK Parti Beykoz İlçe Teşkilatı, 1. Bölge Milletvekili Adaylarını ilçede ağırlamaya devam ediyor.
Hataylı Hüseyin Yayman, AK Partiyi merkeze taşıyor

Büyük bir heyecanla beklenen 7 Haziran Genel Seçimleri kapsamında Beykoz'daki siyasi partiler çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürüyor. Seçimlerde 400 Milletvekilini hedefleyen AK Parti ise İstanbul 1. Bölge'de Milletvekilliği için Aday gösterdiği isimlerle dikkat çekiyor. Türkiye'yi tümüyle kucaklamayı hedefleyen AK Parti, özgeçmişi zengin Aday listesiyle dikkat çekiyor. 1969 Hatay doğumlu olan, Akil Heyet içerisinde yer alan akademisyen ve gazeteci Hüseyin Yayman, özellikleri ve vizyonuyla AK Parti'yi Merkez'e çeken en önemli isimlerden birisi olarak vitrine çıkıyor.

Hüseyin Yayman: “AK Parti’nin tek rakibi yine AK Parti’dir!”

Beykoz'da yerel basınla bir araya gelen Hüseyin Yayman, özellikle Güneydoğu konusunda yaptığı araştırmalarla öne çıkıyor ve Kürt sorunu konusunda dikkatli ve bütünleştirici açıklamalarıyla tanınıyor. Beykoz'dan mesaj veren AK Parti İstanbul 1. Bölge Milletvekili Adayı Hüseyin Yayman, Kürt sorununun çözümü için en doğru ve tek adresin AK Parti olduğunu vurguluyor ve ekliyor: "Türkiye'nin önünde iki yol var. Ya Türkiye yeniden koalisyon dönemlerine, istikrarsızlığa ve 30 sente muhtaç olduğu dönemlere dönecek ya da 2023 yolunda bir engeli daha aşmış olacak. Biz inanıyoruz ki, milletimizin sağduyusuyla, ferasetiyle (anlayışıyla) ki kamuoyu araştırmaları da bunu gösteriyor; bu seçimin favorisi AK Parti'dir ve AK Parti'nin rakibi yine kendisidir."

BEYTAŞ Teras Kafetarya'da gerçekleştirilen Beykoz Yerel Basınıyla Buluşma toplantısına, AK Parti İstanbul 1. Bölge Milletvekili Adayı Hüseyin Yayman'ın yanı sıra Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Muharrem Kaşıtoğlu, Beykoz AK Parti SKM Başkanı Tuncer Dede, Kadın Kolları Başkanı Gaye Zayıf, Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Güler, Medya ve Tanıtım Birim Başkan Yardımcısı Gonca Jale Peker ve ilçenin yerel basın mensupları katıldı. Dost Beykoz’u ise İmtiyaz Sahibi Kader Gür, Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Sinan Kavrak, Yayın Koordinatörü Çetin Ünlü, Haber Müdürü Ferdi Güngör, Halkla İlişkiler Müdiresi Büşra Şen ve Köşe Yazarı Nimet Er temsil etti.

Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Muharrem Kaşıtoğlu, Meclis toplantısının ardından AK Parti Beykoz SKM Başkanı ve aynı zamanda Belediye Meclis Üyesi olan Tuncer Dede ile birlikte toplantıda yer aldı. Masadakilerin tek tek kendini tanıttığı toplantıda söz kendisine de gelen Kaşıtoğlu, konuşmasına Deniz Gezmiş ve arkadaşlarını anarak başladı. Belediye Başkan Yardımcısı Muharrem Kaşıtoğlu, şunları aktardı:

Belediye Başkan Yardımcısı Muharrem Kaşıtoğlu, Deniz Gezmiş ve arkadaşlarını rahmetle andı…

"Bugün Deniz Gezmiş ve arkadaşlarının idamının 43. yılı ve onları rahmetle anmak istiyorum. O gün o idama gözünü karartıp 'Evet' diyen Adalet Partisi ve çoğunluğu 'Evet' diyen Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekillerini de buradan bir şekilde yâd etmek istiyorum."

Daha sonra AK Parti İstanbul 1. Bölge 13. sıra Milletvekili Adayı Hüseyin Yayman ile ilgili olarak bilgi de veren Muharrem Kaşıtoğlu, Yayman'ın 'Türkiye'nin Kürt Sorunu Hafızası' adlı kitabından bahsetti ve "Hocamızın böylesi önemli bir kitabının da olduğunu vurgulamak istiyorum" şeklinde konuştu. Öte yandan AK Parti Beykoz İlçe Başkan Yardımcısı ve SKM Başkanı Tuncer Dede de program öncesi bir giriş konuşması yaptı. Hem Beykoz hem de Türkiye'nin genel durumunu Beykoz yerel basınıyla değerlendirmek için bu sabah kahvaltısı programını düzenlediklerine işaret eden Dede, "Sizler yazılarınızla, biz siyasilere hem destek veriyor hem de Beykoz'a katkı sağlıyorsunuz. Sözü Sayın Hüseyin Hocamıza ve sizlere bırakıyorum ve hepinize geldiğiniz için teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.

AK Parti İstanbul 1. Bölge Milletvekili 13. sıra Adayı Hüseyin Yayman ise kendisine söz verildikten sonra ilk olarak kendisini tanıttı. "Siyaset Bilimi Hocasıyım" diyerek bir giriş yapan Milletvekili Adayı Hüseyin Yayman, şunları anlattı:

AK Parti Milletvekili Adayı Hüseyin Yayman: “İstanbul benim çocukluk hayalimdi”

"Gazeteci ve televizyoncuyum. Siyasal Bilgiler Fakültesi'nden mezun oldum. Hatay'da doğdum ve Hataylıyım. Gazi Üniversitesi'nde Kamu Yönetimi'nde Araştırma Görevlisi olarak görev yaptım. Daha sonra yine Hacettepe Üniversitesi'nde Yüksek Lisans yaptım. Siyasal Bilgiler Fakültesi'nde doktoramı tamamladım. Gazi Üniversitesi'nde Doçent olarak Kamu Yönetimi'nde çalışıyorum. Bir süre Hürriyet Gazetesi'nde köşe yazarlığı yaptım ve daha sonra Vatan Gazetesi'ne geçtim. CNN Türk'te Siyaset Danışmanı olarak çalışıyor idim. Cumhurbaşkanımızın 'Akil İnsanlar Heyeti'nde yer aldım.

Akademisyen olarak Türk siyasal hayatını, Türkiye'nin demokrasi tarihini, Türkiye'de İslamcı gelenek ve Güneydoğu sorunu gibi konuları takip ettim. Siyaset, Ekonomi ve Toplum Araştırmaları Vakfı'nda (SETA) Uzman olarak çalıştım. Aynı zamanda Ankara Sosyal Araştırmalar Merkezi (ANAR)'da da hem anketör hem de proje danışmanı olarak görev aldım. İstanbul'dan adayım ve burada olmaktan dolayı da çok mutlu olduğumu ifade etmek isterim. Çünkü İstanbul benim çocukluk hayallerimin kenti... Burada olmak insana heyecan veriyor ve burada olmaktan dolayı da çok mutlu olduğumu arz etmek isterim."

Hüseyin Yayman'ın kendisini tanıtımının ardından basın mensupları da kendilerini tanıttı ve soru-cevap bölümüne geçildi. Sohbetin ardından AK Parti İstanbul 1. Bölge Milletvekili Adayı Hüseyin Yayman ile Beykoz basın temsilcileri, hep birlikte toplu fotoğraf da çekindi.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz