Hastanede tatbikat gerçeğini aratmadı…

  • 0
  • 15417
Hastanede tatbikat gerçeğini aratmadı…
Hastanede tatbikat gerçeğini aratmadı…
Hastanede tatbikat gerçeğini aratmadı…
Hastanede tatbikat gerçeğini aratmadı…

Beykoz Devlet Hastanesi UMKE ekibi gerçek itfaiye ve gerçek hastalarla tatbikat yaptı…

Tatbikata 150 hastane personeli, hastalar ve itfaiye çalışanları katıldı. Kamu Hastaneler Birliği yetkilileri ve Beykoz Devlet Hastanesi Yönetici Dr. Yaşar Çelik ve diğer idari kadronun da izlediği tatbikat 1 saat sürdü.

İstanbul’da 5.9 şiddetinde meydana gelen deprem sonrasında Beykoz Devlet Hastanesi UMKE Ekibi’nin nasıl hareket edeceğine ilişkin yapılan tatbikat gerçeğini aratmadı.
 
Depremde Beykoz Devlet Hastanesi Tepeüstü Ek Hizmet Birimi’nin ikinci katında yangın çıktı…  Kat görevlileri yangına ilk müdahaleyi yapmakla birlikte verilen alarm UMKE ekibini harekete geçirdi… 5 dakika içinde toplanarak kurtarma çalışmalarına başlayan UMKE Ekibi ilk etapta yürüyemeyen hastaları katlardan tahliye ederken, diğer bir ekip ise yürüyebilecek hastaları yangın merdiveninden tahliye etti.
 
 
Hastane bahçesinde dev çadır
 
Bu tahliye işlemi sırasında diğer bir ekip, hastane bahçesinde dev bir çadır kurdu… Hastaneden tahliye edilen hastalar çadıra alınarak yangın alalından uzaklaştırılırken, olay yerine gelen itfaiye ekipleri binanın dış cephesinden binaya girdi… Duman nedeniyle hastanede mahsur kalan hastalar ise camlardan tahliye edildi.
 
Acil durum anonsu veren Beykoz Devlet Hastanesi Yöneticisi Dr. Yaşar Çelik, tatbikatı Sivil Savunma Amiri İsmail Arslan ile birlikte yönetti. Dr. Yaşar Çelik tatbikat sonrası yapmış olduğu değerlendirmede, İstanbul’un deprem bölgesi olduğu bilinciyle hareket ettiklerini, (Allah korusun) sağlık çalışanları olarak olası bir felaket karşında ne yapmaları gerektiğini tüm personelin bilmesinin önem arz ettiğini dile getirdi.
 
 
Dr. Çelik, Beykoz Devlet Hastanesi olarak, tatbikatları önemsediklerini ve bundan sonra bu tatbikatlara devam edeceklerini söyledi.
 
Beykoz Devlet Hastanesi Güvenlik Birimi ise kurtarma çalışmaları sırasında binayı kontrol altında tutarak giriş çıkışlara izin vermedi.
 
Haber Merkezi
Demirtaş: Kimsesizlerin kimi olmalıyız
Önceki Demirtaş: Kimsesizlerin kimi olmalıyız
CHP Beykoz İlçe Başkanı Mahir Taştan'ın annesi vefat etti
Sonraki CHP Beykoz İlçe Başkanı Mahir Taştan'ın annesi vefat etti