Hastane bahçesinde emeklilik balosu

  • Güncelleme: 25.02.2015 15:05
  • Okunma: 10553 kez
  • Yorum: 0
1994 yılından beri 2. dahiliye servisinde Başhemşire yardımcısı olarak görev yapan Fatma İşler’in emekli olması mesai arkadaşlarını gözyaşına boğdu.
Hastane bahçesinde emeklilik balosu

Emekli olacağı haberini alan hemşire Fatma İşler’in mesai arkadaşları kendisine unutulmayacak bir veda programı hazırlarken, hastane personeli kendi içinde oldukça etkileyici bir dayanışma örneği sergiledi.

Hemşire Fatma İşler içinde sürpriz niteliğinde olan Beykoz Devlet Hastanesi Bahçesindeki veda törenine; Hastane Başhekimi Op. Dr. Yavuz Baştuğ, Yardımcıları Dr. Yaşar Çelik, Cengiz Aşıcıoğlu, Gökhan İlhan, Hastane Müdürü Nuh Terlemez, Müdür Yardımcıları Halis Demir, Hüseyin Genç, Mehmet Can, Başhemşire Ayşe Kabacaoğlu, Başhemşire Yardımcıları ve çok sayıda hastane personeli katıldı.

Fatma İşler’in arkadaşlarının kendisine çeşitli sürprizler hazırladıkları programın sunumunu yapan Başhemşire Yardımcılarından Aylin Karayemişoğlu, yıllardır beraber görev yaptıkları arkadaşlarını gözyaşlarıyla birlikte emekliliğe uğurladıklarını ve yeni hayatının kendisine mutluluk getirmesini dilediklerini kaydetti.

Fatma İşler ise arkadaşlarına hitaben yapmış olduğu veda konuşmasında, 17 yıldır Beykoz Devlet Hastanesi’nde görev yaptığını ve arkadaşlarıyla birlikte zor olanı başarmaya gayret ettiğini kaydederek, duygularını ifade edecek kelime bulamadığını belirtti.

İşler, meslekte tecrübe kazanmasına neden olan eski arkadaşlarını da saygıyla andığını söyleyerek, onarlın kendilerine rehberlik ettiğini ve bu nedenle saygıyı fazlasıyla hak ettiklerini dile getirdi.

Başhemşire Ayşe Kabacaoğlu’na da kendisine verdiği emekleri nedeniyle minnettar olduğunu ifade eden Fatma İşler, Başhekim Yavuz Baştuğ’un sahsında tüm hastane çalışanlarına teşekkür ettiğini söyledi.

Başhekim Yavuz Baştuğ ise, devlet geleneğinde hiç kimsenin vazgeçilmez olmadığını fakat, Fatma İşler’in yerinin biraz zor doldurulacağını düşündüğünü belirttiği konuşmasında, hastane personelinin kendi içindeki dayanışma ruhunun da Başhekim olarak kendisini mutlu ettiğini kaydetti.

Başhekim Yavuz Baştuğ, emekli olan Başhemşire Yardımcısı Fatma İşler’e hizmetleri nedeniyle bir teşekkür plaketi verirken, hastane personelinin Fatma İşler için hazırlamış olduğu hediyeleri ise Başhemşire Ayşe Kabacoğlu verdi.

Hemşire Fatma İşler’e birde emeklilik pastası hazırlayan arkadaşları, kendisine veda etmek için uzun süre kuyrukta beklemek zorunda kaldı…

Haber Merkezi