Kültür

Hasan Karakaya siyasete girecek mi?

Hasan Karakaya siyasete girecek mi?
2014.07.31 00:00
| | |
5138

Dernek Merkezi Kavacık’tabulunanBeykoz Giresunlular Derneği Başkan ve Yönetimi Beykoz yerel basın mensuplarını akşam yemeğinde ağırladı…

Karşılıklı sohbet havasında geçen akşam yemeğine eksiksiz katılan basın mensuplarına Karadeniz’e özgü,  “Lahana çorbası, mısır ekmeği, hamsi buğulama” ikram edilen yemek sonrası önemli açıklamalarda bulunan Dernek Başkanı Hasan Karakaya 2013 yılı Beykoz İl Dernekler Birliği Dönem Başkanlığı’nı devraldığını açıkladı.

Konuşmasına Şile’de yaşanan deniz kazasında hayatını kaybedenlere başsağlığı dileyerek Başlayan Karakaya, arama çalışmalarının tam yapılamadığını dile getirerek, “bende oradaydım insanlar telef olmuş vaziyetteydi maalesef çok ciddi bir çalışma olmadığının şahidi oldum” dedi.

“Siyasete girmeyi düşünüyor musunuz?”

Yemekte, Beykoz’da her geçen gün daha sesli dillendirilen, “Hasan Karakaya siyasete hazırlanıyor” şeklinde tartışmalara da açıklık getiren Hasan Karakaya, “siyasete girmeyi düşünüyor musunuz?” şeklinde soruya, hali hazırda dernek başkanı olduğunu ve şimdilik böyle bir şey düşünmediğini, buna mukabil, derneğin bir siyasi partinin arka bahçesi olmasına karşı olduğunu dile getirdi.

Arkadaşlarımdan söz aldım

“Bizim derneğimizin içinde de siyaset yapan arkadaşlarımız var… O arkadaşlardan şu sözü aldım, ‘Dernekte dernekçi, siyasette siyasetçi olarak bu işi yapabilecek misiniz? Yapamayacak mısınız? Yapabilecek olanlar bu işi yapsın, burada da siyaset yapılacaksa biz yokuz’ dedik. Biz derneğimizde her siyasi görüşten arkadaşlarımızla masaya oturur derneğimizle alakalı projeleri ortaya koyarız” şeklinde konuşan Karakaya, daha önce bir siyasi partiden aldığı teklif almadığını ve dernek başkanlığı severek yaptığını söyledi.

Kapıyı açık bıraktı…

Bunun Hasan Karakaya siyaset yapmaz anlamına gelmediğini ifade ederek, siyasete kapıyı açık bırakan Karakaya, içinde bulundukları süreç itibari ile hiçbir siyasi parti ile bağları olmadığını kaydetti.

Dernek çalışmalarında da söz eden Karakaya Afyon şehitliği için başlattıkları çalışmanın sürdüğünü ve bunun yanında dernek olarak faal bir şekilde çalıştıklarını dile getirdi.

Beykozlu Giresunlular Derneği’ne yönelik davetlilerin düşüncelerini dile getirdiği yemekte, dernekçilerin siyaset yapıp yapmamaları gereği üzerinde çeşitli tartışmalar yaşandı.

Tartışmalar üzerine, Beykoz da gerçekten çok dernek kurulduğunu ve kurulan derneklerden birinin başkanını, “hayırlı olsun” demek için aradığını ifade eden Karakaya, aradığı dernek başkanının, “Evet kurduk… Beykoz’daki eksik olan Siyasi boşluğu doldurma adına dernek kurduk” şeklindeki yorumuna çok şaşırdığını dile getirerek,muhatabına, “Siz Dernek mi kurdunuz, yoksa Siyasi partimi?” şeklinde cevap verdiğini söyledi.

Beykozlu Giresunlular Derneği Yönetimi yenilen akşam yemeğinin ardından basın mensuplarıyla toplu fotoğraf çektirdi…

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Giresunlular Derneği, Hasan Karakaya, Beykoz

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"