Yaşam

Hasan Karakaya Başkanlığı bırakıyor

Hasan Karakaya Başkanlığı bırakıyor
2014.08.18 00:00
| | |
5030

Beykozlu Giresunlular Derneği'nin son iftar yemeğinde Dost Beykoz'a özel konuşan Başkan Hasan Karakaya, veda sinyali verdi.

Beykoz'un en önemli sivil toplum kuruluşlarından ve 'Beykozlu' adını derneğinin önünde ilk kullanan dernek olan Beykozlu Giresunlular DerneğiKavacık'ta Dernek binası önünde yer alan çadırda, son kez iftar sofrası kurdu. Ramazan sürecince 30 günaralıksız kurulan iftar sofrasında, günlük 550 ila600 kişilik hazırlanan yemekler, son güne özel olarak 750 kişilik hazırlandı. Yemeğin ardından Dost Beykoz'un sorularını yanıtlayanBeykozlu Giresunlular Derneği Başkanı Hasan Karakaya ise 5 yıldır Başkanlık görevini sürdürdüğünü ifade ederek, "Önümüzdeki yıl Başkanlığı bırakıyorum. Kendi işime, hayatıma geri döneceğim" diye konuştu. Başkan Hasan Karakaya'nın bu sözleri söylerken, üzgün ve kırgın olduğu gözlendi.

Hasan Karakaya'nın Başkanı olduğu Beykozlu Giresunlular Derneği'nin Ramazan ayının son iftar günü verdiği yemeğe, Muhtarlar Derneği Başkanı Cavit GülBeykozlu Kastamonulular Derneği Başkanı Süleyman ÇalıkKavacık eski Rüzgarlıbahçe eski muhtarı Ahmet OkumuşBeykozlu işadamları ve vatandaşlar katıldı. Çorbatavuklu patates yemeğipilav ve ayranın yer aldığı iftar yemeği sonrası Dost Beykoz’un sorularını içtenlikle yanıtlayan Hasan Karakaya, üslûbuyla yumuşak ancak sözleriyle sitemkârdı. Kurulan iftar sofralarına yönelik "Şov yapıyor!" yakıştırmaları yapıldığını işittiğini belirtenHasan Karakaya, buna üzüldüğünü belirterek, "Biz bu işi Allah rızası için yapıyoruz. Ciddi bir emek ve zaman harcıyoruz." diye konuştu.

15 günlük iftar bütçesini dernek karşıladı

PaşabahçeÇubuklu ve Soğuksu bağlantılarının tam ortasında yer almaları nedeniyle,Ramazan'ın hemen her günü 550 ila 600 kişilik hazırlanan yemeklere vatandaşın muhabbet gösterdiğini, katıldığını anlatan Hasan Karakaya, zaman zaman iftar saatine denk gelen uzun yol otobüslerinin de kurdukları sofradan faydalandıklarını dile getirdi. Ramazan ayındaBeykoz'da yaklaşık 20 bin kişiye Beykozlu Giresunlular Derneği olarak yemek verdiklerinin altını çizen Karakaya, iftar yemeği masraflarının 15 gün için olan kısmını hayırsever işadamları tarafından, diğer 15 günlük kısmının ise Dernek bütçesinden karşılandığını söyledi. Üç yılı Sultaniye'de olmak üzere toplam 8 yıldır iftar sofraları kurduklarını belirtenBeykozlu Giresunlular Derneği Başkanı Hasan Karakaya, yenilen yemeklerin lezzetli olmasını da hazırlayanların içine 'sevgi ve muhabbet' katmasından kaynaklandığını ifade etti.

Yalnız Giresunlular değil herkese iftar verdik

Dernek olarak yalnızca Giresunlulara değil tüm Beykoz Halkı'na açık olduklarını söyleyenBeykozlu Giresunlular Derneği Başkanı Hasan Karakaya, şunları kaydetti:

'Erzincanlı ve Trakyalılar geldi'

"Biz burada yalnızca Giresunlulara yönelik bir dernek olmadık. Dernek adımızda geçen Beykozlu Giresunlular yalnızca bir bayraktır, simgedir. Örneğin, halkoyunları kurslarımıza Giresunlu olmayan, Erzincanlı, Trakyalı kardeşlerimiz ilgi gösterdi. Belki başlangıçta tedirginlerdi ancak zamanla bizim kucaklayıcı tavrımızı görerek, bu endişeden uzaklaştılar. Kurslarımız oldu, seminerlerimiz oldu. Yalnızca bayanlara yönelik 'okuma günleri' düzenledik biz. Orada Giresunlu olmayan çok sayıda hanım arkadaşımız vardı. Burada iftar sofrası kuruyoruz. Sıraya girenlere kimlik sormuyoruz ki? Her milletten vatandaş geliyor. Biz bu işi Allah rızası için yapıyoruz. Bize yönelik 'acaba ne hesapları var, neyin hesabını yapıyor?' diyen kişiler bizi incitmiştir"

Dost Beykoz’un kış ayı boyunca devam eden ve Beykoz'daki dernekler içerisinde 'bir farklılık' olarak algılanan 'Fikir Kulübü'nü hatırlatması üzerine, bu projenin devam edeceğini belirten Hasan Karakaya şöyle dedi:

"Evet, Fikir Kulübü'nde bizlerin de çok memnun kaldığı işler yapıldı. Fikir Kulübü yine devam edecek. Ekim ayı gibi başlayacağımızı düşünüyorum. Şimdi önümüzde bir Çayır Şenliğimiz var. Ardından 29 Ağustos tarihinde Beykoz'dan 1000 kişiyle birlikte Afyon Şehitliği'ne bir ziyaret gerçekleştireceğiz. Ondan sonra Eylül sonu – Ekim başı gibi yeniden Fikir Kulübü etkinliklerimize kaldığımız yerden devam etmeyi planlıyoruz"

Önümüzdeki yıl bahar ayında gerçekleştirilecek Kongre'de aday olmayacağını da 'ilk kez'açıklayan Hasan Karakaya"Peki, siyasete atılacak mısınız?" sorusuna çok net yanıt verdi: "Hayır, düşünmüyorum". 

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Giresunlular Derneği, Hasan Karakaya, Beykoz

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"