HAS Parti Beykoz İlçe Kongresi Yapıldı

  • Güncelleme: 10.10.2020 17:46
  • Okunma: 12895 kez
  • Yorum: 0
Halkın Sesi Partisi Beykoz İlçe Başkanlığı 1. Olağan Kongresi yapıldı.
HAS Parti Beykoz İlçe Kongresi Yapıldı

Talia Kültür Merkezi’nde yapılan kongreye Genel Başkan Numan Kurtulmuş, İstanbul İl Başkanı Mehmet Bekaroğlu, CHP Beykoz İlçe Başkanı Hızır Yılmaz ve Beykoz Muhtarlar Derneği Başkanı Cavit Gül gibi çok sayıda tanınmış sima katıldı.

Divan Kurulu’nu; Abdullah Arar, Salih Birinci ve Salim Adanur’un oluşturduğu kongre İstiklal Marşı’nın okunması ve saygı duruşu ile başladı.

Çözüldü gibi gözükse de çözülmemiştir

Kongrenin açılış konuşmasını tek başkan adayı olan İlçe Başkanı Tahsin Torun yaptı. Konuşmasında, “Beykoz’da fabrikaların IMF’nin direktifleri doğrultusunda kapatıldığını ifade eden Torun, muhtelif hükümetler gelip geçmesine rağmen Beykoz’un sorunlarına bir çözüm bulunamamıştır. Hiç kimse Beykoz halkının barınma sorununa el atmamış, 2B sorunu şu an çözüldü gibi gözükse de, çözülmemiştir. Bu bölgede barınan vatandaşlarımız bu yerleri para ile almış olmasına rağmen yeniden para istenmektedir. Halkın bu paraları ödemesi mümkün değildir.” İfadelerine yer veren Başkan Torun şöyle devam etti:

Hükümet rant peşindendir

Hükümet rant peşindedir. Bu rant anlayış da rayiç bedellerin yüksek olmasına neden olmuştur. Biz HAS Parti olarak bu işe karşıyız. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Beykoz’u silmiştir. Halkın arazileri üzerinde site ve gök delenlerin yapılması planlanmaktadır.

Bekaroğlu hükümete hesap sordu

Halkın Sesi partisi İstanbul İl Başkanı Mehmet Bekaroğlu’da, Has Parti’nin 1.5 önce kurulduğunu hatırlatarak, Biz halkın yanındayız. Biz insan için siyaset yapıyoruz. Bizim dönemimizde halkı kapitalist güçlere ezdirilmeyecek.” ifadelerine yer verdi.

HAS Parti’nin partililer tarafından finanse edildiğini de sözlerin ekleyen HAS Parti İstanbul İl Başkanı Mehmet Bekaroğlu, yeni çıkartılan Afet Yasası’nı da eleştirerek, “deprem vergisi çıkardılar, büyük paralar toplandı. Ve bu paralar deprem için kullanılmadı. Şimdi Afet yaysı çıkartılıyor. Bu yasa ile ne yapacaklar, daha sağlam konut yapılmayacak. Bu yasa rant yasasıdır. Bunlar bu yasaya rant ve kar olarak bakıyorlar.” dedi.

Siz niye parti kurdunuz? Diye soruyorlar…

Bekaroğlu şöyle devam etti. “2B ile ilgili insanlar zor durumda bırakılmıştır. Rayiç bedeller çok yüksektir. Burada oturan insanlar bu paralarla buraları alamazlar. Zaten alamasın da gitsinler diye bakıyorlar. Biz bu durum reddediyoruz. Maliye Bakanı’na soruyorum? Topladığınız 40 milyar Dolar ne oldu? Maliye Bakanı ise bu paralarla duble yollar yaptık diyor. Oysa bu işi için harcana para 112 milyar dolardır. Bize, siz niye parti kurdunuz? Diye soruyorlar… Şu anki hükümet dindar bir hükümet, ama iş öyle değil, memura niye 3+3 veriyorlar… Biz hakça paylaşım istiyoruz”

Beykoz’da işlerin zor olduğunu biliyorum

Kongrede son konuşmacı ise HAS Parti genel Başkanı Numan Kurtulmuş oldu. Önümüzdeki dönemde Beykoz’da büyük işler düşündüklerini ifade eden Prof. Kurtulmuş, Beykoz işlerin zor olduğunu bildiğini belirtti.

Biz ihtiyaç partisiyiz

“Biz HAS Parti olarak bir ihtiyaç partisiyiz. Ben bu yıl Türkiye’yi dolaşıyorum. 29 Üniversite’de konferans verdim. İnanın söylediğimiz sözler ilgiyle takip ediliyor. Millet bizi anladı. Onun için daha çok ilgileniyor. Bizim söylediklerimi iktidar partisi ve CHP’de söylüyor. Acaba, ben mi konuşuyorum diye zaman zaman bakıyorum.”Şeklinde konuşan Kurtulmuş, “Türkiye’nin doğusunda ve batısında ne konuşursam bir ayrım olmadığından ilgiyle karşılanıyor. Sözün gücü var, sözün önemi var.” dedi.

Numan Kurtulmuş, Uledere’de yaşanan ve 35 kişini ölümüyle sonuçlanan olaya da değinerek,  Biz bu olayı araştırdık… Bizim söylemelerimizle hükümet arasında çok büyük farklar var. Bu emri veren subayların açığa alınmasını istedik. Hiç biri olmadı. Uludere’de hakikat ortaya çıkmadı.” İfadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından AK Parti ve CHP’den HAS Parti’ye katılan 30’a yakın kişiye rozetleri takıldı. Partiye yeni katılanlara rozetlerini tek tek kendisi takan Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, katılımlardan memnuniyet duyduğunu ifade etti.

HAS Parti Beykoz İlçe Başkanlığı 1. Olağan Kongresi’ne, AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Adem sefer ve Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek çiçek göndererek, hayırlı olsun dileklerini iletirken, Beykoz Muhtarlar derneği başkanı Cavit Gül ve diğer muhtarlar Numan Kurtulmuş’a Beykoz’un 2B sorunu ile ilgili hazırlamış oldukları dosyayı verdiler.

Daha sonra yapılan oy kullanma işleminde Tahsin Torun HAS Parti Beykoz İlçe Başkanlığı’na yeniden seçildi.

Yeni Yönetim Kurulu’nda ise şu isimlere yer verildi:

Abbullah Derinoğlu

İsmet şahin

Salim Adanur

Kemal Çaktı

Coşkun Torun

Mehmet Özkan

Yalçın Öniş

İdris Özkan

Faruk alık arıkan

İsmail Alataş

Aslan Aktürk

Emrah Gezer

Erdi Derinoğlu

Asker Avşar

Hasan Sivri

İsmet Yavuz

Abdulgazi kapukaya

Fatih Adanur

İbrahim Ufakak

Ahmet Ali Sunni

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz