HAS Parti AK Parti bütünleşmesi

  • 0
  • 16461
HAS Parti AK Parti bütünleşmesi
HAS Parti AK Parti bütünleşmesi
HAS Parti AK Parti bütünleşmesi
HAS Parti AK Parti bütünleşmesi
HAS Parti AK Parti bütünleşmesi
HAS Parti AK Parti bütünleşmesi
HAS Parti AK Parti bütünleşmesi

Prof. Dr. Numan Kurtulmuş’un Genel Başkanı olduğu eski HAS Partililerin AK Parti ile bütünleşme sonucu teşkilatlarda da sürec devam ediyor.

HAS Parti Beykoz Yönetini ve çok sayıda parti üyesi, Devlet Bakanı Egemen Bağış'ın da katıldığı bir törenle AK Parti'ye geçti. AK Parti rozeti takılan eski HAS Parti Beykoz İlçe Başkanı Salih Birinci, "Yeni bir Türkiye oluşturabilmek için Cenab-ı Hak bize lütfetti. İnşallah bunu tamamlamayı da Allah nasip etsin. Artık hepimiz biriz ve beraberiz" diye konuştu. Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ise "Zaten AK Partiliydiler ama bugün rozeti de takarak işi resmiyete döktüler" dedi.

AK Parti Danışma Meclisi toplantısı Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilirken, toplantı öncesi HAS Parti'den AK Parti'ye geçişler nedeniyle bir tören düzenlendi.

Toplantıya, Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış'ın yanı sıra AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ve İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi'nde de görev yapan Beykoz Belediyesi Meclis Üyeleri katıldı. AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Adem Sefer başta olmak üzere tüm AK Parti Beykoz teşkilatı yöneticilerinin hazır bulunduğu törenli toplantıya, AK Parti üyeleri ve vatandaşlar da büyük ilgi gösterdi. 

‘Beykoz 2023’e koşuyor…’

Törende ilk konuşmacı olarak kürsüye AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Adem Sefer geldi."Durmak yok, yola devam azmiyle yola çıktık" diyerek başladığı sözlerini, "Daha çok çalışmamız gerek" diyerek sürdürdü. Beykoz için açtıkları değişim kapılarını kapattırmayacaklarını vurgulayan Sefer, "Beykoz'un yarınları için atmış olduğumuz sağlam temellerin sarsılmasına izin vermeyeceğiz, Allah'ın izniyle Beykoz’umuzu 2023 hedeflerine ulaştıracağız" diye konuştu. Mülkiyet sorunlarının çözümü sonrası ilçedeki eğitim ve turizmin göz kamaştıran bir seviyeye çıkacağını dile getiren AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Adem Sefer, "Beykoz'un 30 yıldır hasretle beklediği çok önemli bir sorununu çözdük. İnanıyorum ki 2B ile birlikte vatandaşlarımız huzura kavuşacaktır" diye konuştu.

‘Çifte standartları herkes görüyor’

Adem Sefer'in ardından kürsüye gelen HAS Parti eski İlçe Başkanı yeni AK Partili Salih Birinci de "Kapalı kapalılar altında yapılan bir takım anlaşmalarla, içinde bulunduğumuz coğrafyayı kan gölüne çeviren zihniyete karşı bizim de söyleyecek sözlerimiz vardır" diyerek, ülkenin dış politikasına yönelik tespitlerde bulundu. Salonda bulunan Devlet Bakanı Egemen Bağış'ı işaret eden Salih Birinci, "Sayın Bakanımız da çifte standartları görüyordur. Dünyaya baktığımızda ülkemize karşı yapılan çifte standartları hepimiz görüyor ve duyuyoruz. Bunların yanı sıra bir de yaşadığımız coğrafyada hadiseler meydana gelmektedir. Görüyorsunuzdur işte, bir despotun yapmış olduğu hadiseler sonucunda mermiler bizim bahçemize illerimize düşmektedir. Bunlara seyirci kalmamız mümkün değil. Herkese yetecek aş varken adeta doymaz şekilde saldıran insanlara karşı durmak bizim insani borcumuzdur" dedi.

Yeni AK Partili Salih Birinci şunları kaydetti:

‘Allah hepinizden razı olsun’

"Dün başörtüsü yüzünden okula gönderilmeyen insanımızın yıllarca ıstırap içinde kalmasına sebep olanlardan, insan haklarını ayaklar altına alanlardan, demokrasimizin her 10 yılda bir önünü kesmek suretiyle dışarıdaki bu zihniyetin uzantıları olarak içeride de derinlik arz eden bu insanlardan hesap soranlardan Allah bin kere razı olsun.

Hepimiz biriz ve hep beraberiz. Yeni bir Türkiye oluşturabilmek için Cenabı Hâk bize lütfetti. İnşallah bunu tamamlamayı Allah nasip etsin. İnşallah sivil anayasamızı oluşturacak ve büyük Türkiye'nin inşasının alt yapısını tamamlayacağız. Davet edildik, geldik ve artık buradayız. Taşın altına yalnızca elimizi değil gövdemizi de koyacağız. Rabbim yâr ve yardımcımız olsun".

Öte yandan HAS Parti'den AK Parti'ye geçen isimler şu şekilde listelendi:

TAHSİN TORUN

SALİH BİRİNCİ

ALİ ÖKSÜZ

YAŞAR ŞAHİN

ANTONİ VİLKOŞEVSKİ

AV. KEMAL KAYA

MUHAMMET BOSTANCI

KEMAL ÇAKTI

YALÇIN ÖNİŞ

ABDULLAH DERİNOĞLU

SALİM ADANUR

İSMET ŞAHİN

MEHMET ÖZKAN

A.GAZİ KAPUKAYA

COŞKUN TORUN

ENGİN ASLAN

FARUK ARIKAN

İDRİS ÖZKAN

ERDİ DERİNOĞLU

İSMET YAVUZ

İBRAHİM UFAKAK

MUSTAFA ERDEM

ASKER AVŞAR

TOYGAR ÖZTÜRK

AHMET OKUMUŞ

İSMAİL ALATAŞ

ÖMER KAYABAŞI

HASAN SİVRİ

EKREM ORAL

BEKİR DEMİR

KADRİYE TEKİN

CEMİL OKUR

METİN DEMİRBAŞ

Haber Merkezi

Kılıçdaroğlu yüreğin yetiyorsa aday ol
Önceki Kılıçdaroğlu yüreğin yetiyorsa aday ol
​BBP Beykoz Adayı Murat Arda dur durak bilmiyor
Sonraki ​BBP Beykoz Adayı Murat Arda dur durak bilmiyor