Harçlıklarıyla ASM'ye EKG cihazı aldılar

  • 0
  • 9039
Harçlıklarıyla ASM'ye EKG cihazı aldılar
Harçlıklarıyla ASM'ye EKG cihazı aldılar
Harçlıklarıyla ASM'ye EKG cihazı aldılar
Harçlıklarıyla ASM'ye EKG cihazı aldılar
Harçlıklarıyla ASM'ye EKG cihazı aldılar

Yaklaşık 1 sene önce kurulan Rüzgarlıbahçe Spor Kulübü, faaliyetleriyle şaşırtmaya devam ediyor.

Mahalle gençlerinde görünen birkaç kötü örnekten sonra, Spor Kulübü hüviyetine kavuşup mahallenin çocuk ve gençlerine elinden geldiğince spor yapma imkanı düşüncesi ile kurulan Rüzgarlıbahçespor o günden bu yana birçok örnek davranışlara imza attı.

Kırmızı-Lacivertli Kulübün son icraatı ise Sağlık Ocağına EKG Cihazı alıp hediye etmek oldu. Her sezon liglere katılacak futbolcuların Sağlık Raporu almalarında da kullanılan cihaz nedeni ile hem spor camiası, hem de mahalle bazında, vatandaşlar nezdinden güzel bir hizmetin verilmesine vesile kılınmış oldu.

Rüzgarlıbahçespor Kulüp Başkanı Fatih Aydın yaptığı açıklamada, "Biz yeni kurulan bir kulüp olmanın zorlukları karşısında kesinlikle pes etmedik, sıkıntılara göğüs gerdik. Futbol dünyası için sağlık rapor alma işlemlerinde gereken bir cihaz için o hastane senin bu hastane benim koşturma anlarını bizlerde yaşadık. Sonunda bu cihazın fiyatını öğrenip, almak için çalışmalara başladık. Sağ olsun Yönetici arkadaşlarım Bayram Taşkıranlar, Rüzgarlıbahçe Derneği Başkanımız Ali Evlimen, Takım Antrenörlerimiz Özkan Baş ve Volkan Kazma ile birlikte sporcu kardeşlerimizin katılımı ile aldığımız cihazı Mahallemiz Sağlık Ocağına teslim ettik. Bu cihaz için el birliği ile bir çalışma yaptık, futbolcu kardeşlerimiz ailelerinin verdiği harçlıktan, biz yöneticiler olarak gerek kendimizden, herkese ulaşabildiğimiz bazı dostlarımızdan, arkadaşlarımızdan aldığımız katkılar ile gereken parayı toplayıp alım ve cihazın teslimini gerçekleştirdik." diye konuştu.

Beykoz İlçesinde Spor camiası ile yeni tanıştıklarını ancak her şeyi birilerinden beklemenin yanlışlığını yaşayarak gördüklerini ifade eden Başkan Aydın, " Şu EKG cihazı için toplanan paraları, her kulüp kendi bünyesinden, ya da çalışmalar ile temin edip kendi mahallelerine hediye edebilir. Biz bu konuda ilk adımları attık. Beykoz İlçesinde spor yapma düşüncesindeki pek çok çocuk ve gencimiz, sırf bu sağlık raporu çıkarma işlemleri için bile bu düşüncelerinden vazgeçebilmekteydi. Bu cihazı alarak bir örnek teşkil etmek istedik." diye konuştu.

Kulüp olarak yaşadıkları tek sıkıntının saha sorunu olduğunu beyan eden Başkan Fatih Aydın, "Bu konuda ilçe yöneticilerimizden daha fazla çaba sarf etmelerini istiyoruz. Belirlenen bir yer var, bura ile ilgili geciken her gün bizlerin de aleyhine işlemekte. Futbolcularımızı kamyon kasalarında Kavacık Sahasına antrenmanlara götürüp-getirmek içimizi yaralıyor. Ailelerinin çocuklarına futbolu bıraktırmak istemeleri en korktuğumuz konu. Ancak onlarda çocuklarının sağlıklı bir o ortamda spor yapabilmeleri düşüncesinde ki bir bakıma haklılar. Yetkililerden rica ediyoruz, hatta yalvarıyoruz, gelin şu saha işimizi bir çözüme kavuşturun" dedi.

Rüzgarlıbahçe Mahallesi Muhtarı Sedat Altun ise yaptığı açıklamada, "Ben Spor Kulübümüz ile, başkan ve yönetici arkadaşlarım, antrenörlerim ve sporcu kardeşlerim ile gurur duyuyorum. Fatih Başkanımız böylesine bir öneri ile geldiinde el birliği ile bir çalışma gerçekleştirdik ve toplanan paralar ile EKG cihazını satın alıp teslim ettik. Ben özellikle futbolcu kardeşlerim ile çocuklarımız ile gurur duyduğumu ifade etmek isterim. Ailelerinin verdikleri okul harçlıklarını hiç düşünmeden cihazın alımı için bizlere verdiler. Bu çalışmayı kesinlikle bir reklam olaı olarak düşünmedik, tam aksine diğer spor kulüplerin de aynı duyarlılığa sahip olabilmeleri açısndan örnek teşkil etmek istedik" ifadelerini kullandı

Rüzgarlıbahçespor tarafından Rüzgarlıbahçe Aile Sağlığı Merkezinde Doktor Ramazan Faruk Bozdağan'a teslim edilen EKG Cihazı ile Rüzgarlıbahçespor Futbolcuları da ilk kontrollerini yaptırmış oldu.

Spor Servisi

Beykoz’daki kaza nedeni cep telefonu mu? (İşte kaza anı)
Önceki Beykoz’daki kaza nedeni cep telefonu mu? (İşte kaza anı)
Beykoz’daki dostluk maçından beraberlik çıktı
Sonraki Beykoz’daki dostluk maçından beraberlik çıktı
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz