Hanefi Dilmaç sağlıkçılarla bir araya geldi

  • 10.08.2018 20:13
  • Güncelleme: 10.08.2018 20:17
  • Okunma: 13495 kez
  • Yorum: 0
AK Parti Beykoz İlçe Başkanı M. Hanefi Dilmaç, sağlıkçılarla biraya geldi. Beykoz’daki sağlık kuruluşlarını ziyaret eden Dilmaç, çalışanların sorunlarını dinledi.
Hanefi Dilmaç sağlıkçılarla bir araya geldi

Günün büyük bölümünü sağlıkçılarla birlikte geçiren AK Parti Beykoz İlçe Başkanı M. Hanefi Dilmaç, ilk ziyaretini Beykoz Devlet Hastanesi’ne yaptı. Beykoz Devlet Hastanesi’ne gelişinde, yoğun bakımda yatmakta olan Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’in, 87 yaşındaki annesi Safiye Çelikbilek’i ziyaret eden Hanefi Dilmaç, yoğun bakımın kapısında, Başkan Çelikbilek’in torunundan bilgi aldı. Acil şifa ve geçmiş olsun dileklerini ileten İlçe Başkanı, oradan Beykoz Devlet Hastanesi Başhekimi Süleyman Erdoğdu’nun odasına geçti.

Burada Başhekim Erdoğdu ve diğer yöneticiler tarafından karşılanan Başkan Dilmaç, Beykoz Devlet Hastanesi’nin hizmet işleyişi ile ilgili bilgi aldı.

“Beykoz’da Araştırma hastanesi potansiyeli var”

Daha önce uygulanan “Hastane Yöneticiliği” sistemin kaldırıldığını ve yeniden başhekimlik sistemine dönüldüğünü anlatan Dr. Erdoğdu, hasta sayısı açısından değerlendirildiğinde, araştırma hastanesi olabilecek bir yapıda olduklarını fakat personel açısından öyle olmadıklarını ifade etti.

Sağlık alanında ciddi personel eksikliği olduğunu ve bunun Beykoz Devlet Hastanesi’ni de etkilediğini ifade eden Başhekim Erdoğdu, bu konuda AK Parti İlçe Başkanı Hanefi Dilmaç’ın kendilerine destek olmalarını istedi.

Onkoloji alanında da hasta sayısının çok ciddi olduğunu, Dr. Abdul Lama’nın tek başına Beykoz’un yükünü taşıdığını, hatta kendisine dışarıdan bile çok sayıda hasta geldiğini söyleyen Başhekim Süleyman Erdoğdu, Beykoz Devlet Hastanesi’nin personelinin insanüstü bir çaba ile hizmet üretmeye çalıştığını kaydetti.

“Şartların iyileştirilmesi için destek vereceğiz”

AK Parti Beykoz İlçe Başkanı M. Hanefi Dilmaç ise Beykoz Devlet Hastanesi’nin şartlarının iyileştirilmesi için gerekli desteği vereceğini ve bakanlık düzeyinde ilk fırsatta bir girişimde bulunacağını söyledi.

Hastane idarecileri ile tanışma

Beykoz Devlet Hastanesi’nde olduğu sırada, Başhekim Yardımcıları Dr. Abdurrahman Besler, Dr. Çiğdem Gökçe, Hastane İdari İşler Müdür Vekili Mehmet Özgül, Sağlık Hizmetleri Bakım Müdiresi Necibe Köse ve yardımcısı Aydan Dündar’ın da katıldığı bir tanışma toplantısı yapan AK Parti Beykoz İlçe Başkanı M. Hanefi Dilmaç, daha sonra çalışan personelle bir araya geldi.

“Sağlık çalışanlarının döner sermaye talebi”

İlk etapta, hemşirelerle kısa bir toplantı yapan Başkan Dilmaç’a döner sermaye işleyişi hakkında bilgi verilirken, döner sermaye dağıtımın hakkaniyetli olmadığı ifade edildi. Çalışan hemşireler, döner sermaye dağıtımında adaletli bir denge gözetilmesinin personeli motive edeceği inancında olduklarını ifade ettiler.

AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Hanefi Dilmaç ise, yeni Sağlık Bakanımız Sayın Fahrettin Koca, özel sektörden gelen ve bu camiada ciddi projeler üreten bir isimdir. Bu sorunları yeni yapılanmada dikkate alacağını düşündüğünü ifade etti. Başkan Dilmaç, Beykoz Devlet Hastanesi’ndeki temasları sırasında edindiği izlenimleri önemsediğini, Beykoz Devlet Hastanesi’nin, Beykoz halkına daha kaliteli ve daha iyi hizmet verebilmesi için gerekli müdahaleyi yapacaklarını kaydetti. Başkan Dilmaç’ın, hemşirelerle yaptığı toplantıda Hastane Müdür Vekili Mehmet Özgül’de yer aldı.

Taşerondan kadroya geçen işçiler dertli

AK Parti Beykoz İlçe Başkanı M. Hanefi Dilmaç, çıkışı sırasında ise daha önce taşeronda olup, kadroya geçen işçilerin sorunlarını dinledi. Taşeron uygulaması sırasında çok düşük ücret aldıklarını, kadroya geçtikten sonra da aynı şartlarla devam ettiklerini söyleyen işçiler, 2020 yılı sonunda kadar şartlarının değişmeyecek olmasının kendilerini olumsuz manada çok etkileyeceğini, en azından yol parasının da içinde yer aldığı sosyal haklarının iyileştirilmesini istediler.

Daha önce Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı olduğu sırada Beykoz Belediyesi’nde çalışan arkadaşlarının da aynı sorunu yaşadığın ifade eden Başkan Dilmaç, bu sorunların daha önceden yapılan sözleşmelerden kaynaklandığını, önümüzdeki günlerde şartlarının daha iyileşeceğine inandığını ve sorunların ortadan kalkması için elinden gelen yapacağını söyledi.

AK Parti Beykoz İlçe Başkanı M. Hanefi Dilmaç’a Beykoz devlet Hastanesi’ndeki temasları sırasında, Sosyal İşlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Yasemin Özen ve İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Hakan Hacıfeyz eşlik etti.

Başkan Dilmaç’ın sağlıkçılarla buluşması diğer sağlık kuruluşlarını ziyaretleriyle devam etti.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz