Hamzaçebi’den Tosun’a Çavuşbaşı desteği

  • 10.03.2019 11:39
  • Güncelleme: 10.03.2019 11:40
  • Okunma: 4671 kez
  • Yorum: 0
CHP Milletvekili Akif Hamzaçebi, Beykoz adayı Coşkun Tosun’a destek olmak amacıyla Çavuşbaşı bölgesinde çeşitli temaslarda bulundu.
Hamzaçebi’den Tosun’a Çavuşbaşı desteği

CHP Beykoz İlçe Başkanı Aydın Düzgün ve CHP Gençlik Kolları Başkanı Ozan Yılmaz’ında hazır bulundu temaslar kapsamında Çavuşbaşı Trabzonlular Kültür ve Dayanışma Derneği’ne bir ziyaret gerçekleştirildi.

Sözlerine herkese teşekkür ederek başlayan İstanbul Milletvekili Akif Hamzaçebi, “Değerli arkadaşlar, Beykoz bizim için siyasi çalışmalar yaparken en çok değer verdiğimiz ilçelerin başında gelir. Geçmişte nasıl burada yaşanan pek çok sorunu ilk önce biz dile getirmişsek bugün de durum farklı değil. Bu sorunların tamamına çözümlerimiz var. “

Beykoz’u sil baştan yapacağız diyenler, 15 yıldır beceremediler

“Arkadaşlar, bildiğiniz gibi bugün Dünya Kadınlar Günü. Acı veren bir olayın ardından kabul edilmiş çok önemli bir kazanımdır bu. Ancak kadınlarımızı yılda bir güne sıkıştıran bir günün ne kadınlara ne de topluma bir faydası yok. Maalesef bu ülkede erkekler kadınlara gerçekleri söylemiyor, belediyeler kadınlara gerçekleri söylemiyor, ülkeyi yönetenler kadınları gerçekleri söylemiyor…  Biliyorum Çavuşbaşılılar dertli. Hatırlayacaksınızdır, daha önce de defalarca yanınıza geldim. Pek çok defa size sorunlarınızın çözümü noktasında yardımcı olacağız dedik. Hatta sizlere tapularınızı vereceğiz dedik. O günlerde başbakan olan bugünün Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan, bizim sözlerimize karşın, “Siz kimin malını kime veriyorsunuz?” diye ilçe ilçe geziyordu. Aradan yıllar geçti. Vatandaşlarımız bize muhalefet yapma yetkisi verdi ama sizler hala aynı sorunlarla baş başasınız. Biz ise hala aynı iddiadayız. Bu seçimde gelin bize yetki verin, bu sorunlarınızı çözelim. İktidar partisinin Belediye Başkan Adayı, bugün Hürriyet gazetesine “Beykoz’u sil baştan yapacağız” demiş.  Yani diyor ki aslında, bu sorunları 15 yıldır biz çözmedik! Bunlara inanmayın arkadaşlar. Sizi bir kez daha kandıracaklar. Çünkü, onların planları başka.”

“Türkiye’yi soğan kuyruğuna sokanlar beka sorunu var diyorlar”

“Siz, yıllarca buraların çamuruna bastınız, yolsuz, susuz, elektriksiz haliyle yaşadınız. Her bir sorununuzu kendiniz çözdünüz. Simdi gelip her şeyinize ortak olmak hatta her şeyinize sahip olmak istiyorlar. Coşkun Başkan her seferinde şunu söylüyor. “Beykozlu Beykoz’da yaşayacak” Beykozlunun imar sorunu bizim de en büyük önceliğimiz durumunda.  İşsizlik sorunu bizim için de çok büyük sorun. Sizlerin Beykoz’da kalma sebebiniz olan 3 önemli fabrika olan Cam, Tekel ve Deri Kundura fabrikalarının kapanmasından sonra fakirleşme ne yazık ki hızla arttı. Şimdi birileri bu seçim Türkiye’nin beka sorunudur diyor. Arkadaşlar bu ülke kurulduğundan bu yana neleri gördü geçirdi. En büyük krizlerde bile devleti yönetenler bunlar gibi çıkıp beka sorunundan bahsetmediler. Durum öyle değil tabii. Türkiye’yi soğan kuyruğuna sokanlar başarısızlıklarını örtbas etmek için bekadan bahsediyorlar. Türkiye’de tarım ve hayvancılığı çökertmenin başarısızlığını beka diyerek geçiştiriyorlar. Lütfen, Türkiye’yi bu hale getirenlere teslim etmeyin” dedi.

 “Çavuşbaşı’nda kimse meraklanmasın”

Daha sonra söz alan CHP Belediye Başkan Adayı Coşkun Tosun, bu ortamı sağlayanlara teşekkür ettikten sonra, “Sayın vekilim bizim ve tüm Beykoz’un ağabeyidir. Biliyorsunuz ben de defalarca Çavuşbaşı’nı ziyaret ettim. Ama bundan sonra daha da çok buralarda olacağız. Beykoz’un çok fazla sorunları var. Ama imar ve plan sorunu içlerinde en büyüğü. Biz bugün 41 projenin sunumunu yaptık. Çavuşbaşı’nda kimse meraklanmasın. Beykoz için tüm sorunlara çözüm projelerimiz var. Bize yıllardır bahaneler üretenler, artık koltuğu devretmek üzereler. Biz bir AR-GE ekibi kurduk. Birbirinden değerli isimlerle müthiş çalışmalar yapıyoruz aylardır. Onlara da buradan çok teşekkür etmek istiyorum. Ben Beykoz için taşın altına elimi değil gövdemi koydum. “

 “Üç konu beni çok düşündürür”

“Beykoz’la ilgili 3 konu var ki, beni çok düşündürür. Bunlardan birincisi imar mülkiyet, ikincisi ekonomik gerileme ve üçüncüsü de Çavuşbaşı’nın havza sorunudur. Bunları çözmek için harika bir ekip ve projelere sahibiz. İnanın bana 31 Mart’tan sonra korkulu rüyalar görmeyeceksiniz. Sizin sorunlarınızı kendisine dert edinen bir başkan adayınız var.

Bakın anket sonuçları gelmeye devam ettikçe anketçilere düşman olmaya başladılar. Yani onlar da biliyorlar ki, yolun sonu göründü kendilerinin için. Sizler biliyorsunuz ki Coşkun Tosun’u her zaman bulabilirsiniz. Ama Zeytinburnuluyu bulabilir misiniz? Onu bırakın, şimdikini bulabiliyor musunuz? İnşallah bu kez onlara kırmızı kartı gösterip yetkiyi bize vereceksiniz. Ve size söz veriyorum. Halkın kabul etmediği hiçbir kararı biz de kabul etmeyeceğiz.” dedi.

Toplantının ardından Cuma namazı kılan Hamzaçebi ve Tosun, namaz sonrası Çavuşbaşı Seçim İrtibat Bürosu’nun açılışını yaptılar. Burada bir çay içimlik dinlenen CHP heyeti, daha sonra esnafı dolaşarak hal, hatır sorup hayırlı işler diledi.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz