Hamzaçebi’den Beykoz’da bayram ziyareti

  • 04.09.2017 18:37
  • Güncelleme: 04.09.2017 18:38
  • Okunma: 7555 kez
  • Yorum: 0
TBMM Başkanvekili Akif Hamzaçebi, Beykoz’daki bazı köylere bayram ziyaretinde bulundu
Hamzaçebi’den Beykoz’da bayram ziyareti

TBMM Başkanvekili ve CHP Milletvekili M. Akif Hamzaçebi, Beykoz’un bazı köylerine bayram ziyareti gerçekleştirdi.

Başkanvekili Hamzaçebi, CHP Beykoz İlçe Başkanlığı tarafından Kurban Bayramı dolayısıyla düzenlenen köy ziyaretlerine katıldı.

Beykoz İlçe Başkanlığında partililerle bir araya gelerek bir süre sohbet eden Hamzaçebi, Mahmut Şevketpaşa, Cumhuriyetköy, Bozhane, Göllü ve İshaklı köylerini ziyaret etti.

Hamzaçebi köylerdeki esnafları ziyaret ederek iyi bayramlar dileğinde bulunarak minik çocuklarla da yakından ilgilendi.

Yol boyunca sık sık aracını durdurarak köy halkıyla selamlaşan Hamzaçebi, halkın sorunlarını dinleyerek iletişim numarasını verdi.

Hamzaçebi, gazetecilere burada yaptığı açıklamada, köy tüzel kişiliğine ait taşınmazların büyükşehir belediyesinin mülkiyetine geçtiği için köylerin bu taşınmazlardan kaynaklı gelirlerinden mahrum kaldığını söyledi.

-"1 Ekim'de Meclis Başkanına vereceğim"

Köy muhtarları bu gelirlerden mahrum kaldığı için hizmet etmekte zorlandığını ifade eden Hamzaçebi, “Bir yasa değişikliği ile bu gelirlerden bu mahalle muhtarlıklarına önemli bir payı aktarmak lazım. Hizmetlerin yürümesi açısından son derece önemlidir. Ya Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı gelip bu hizmeti yapacak. Ama gördüğüm kadarıyla böyle bir hizmet görünmüyor. Ya da elde edilen gelirden ilgili mahallelere bir pay ayrılacak. Bu yönde bir yasa değişiklik teklifini 1 Ekim’de TBMM açıldığında Meclis Başkanına vereceğim.” dedi.

- “Yeditepeli İstanbul’da yağmuru denize ulaştıramayan bir yönetimsizlik var”

İstanbul’da yaşanan sel felaketleri hakkında değerlendirmelerde bulunan Hamzaçebi şunları kaydetti:

Özellikle Temmuz ayında iki şiddetli yağmur oldu. En son 29 Ağustos’ta yine şiddetli bir yağmur oldu. Her üç olayda da yağmur sele dönüştü. Yağmurun sele dönüştüğü ve selin bütün İstanbul yaşamını alt üst ettiği bir İstanbul var. Yetkililer bunu küresel ısınma sonucu iklim değişikliğine bağlıyorlar. Bunu asla kabul etmiyorum. Küresel ısınma bir gerçek evet ama yağmurun sele dönüşmesi ve selin İstanbul’da olumsuz sonuçlar yaratması bir kader değildir. Yeditepeli İstanbul’da bu yağmuru tepelerden denize ulaştıramayan bir yönetimsizlik var. İstanbul bu yönetim anlayışına mahkum değildir."

Hamzaçebi, İstanbul'un aydınlık güzel günlere kavuşacağına değinerek tüm vatandaşların bayramlarını kutlayarak nice bayramlar diledi.

Ziyaretleri sırasında İshaklı Mahallesinde ikamet eden 20 yaşındaki er Mustafa Balta'nın vefat ettiği haberini alan Hamzaçebi, programını değiştirerek askerin ailesine başsağlığı diledi. Haziran ayında askere gittiği öğrenilen Balta'nın cenazesine programı nedeniyle katılamayacak olan Hamzaçebi, "Bütün askerler bizim evladımızdır, bayram günü böyle bir haberle sarsılmak bizi çok üzdü" ifadelerini kullandı. 

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz