Hamzaçebi, Büyükşehir'e Beykoz'dan talip oldu

  • 0
  • 15515
Hamzaçebi, Büyükşehir'e Beykoz'dan talip oldu
Hamzaçebi, Büyükşehir'e Beykoz'dan talip oldu
Hamzaçebi, Büyükşehir'e Beykoz'dan talip oldu
Hamzaçebi, Büyükşehir'e Beykoz'dan talip oldu
Hamzaçebi, Büyükşehir'e Beykoz'dan talip oldu
Hamzaçebi, Büyükşehir'e Beykoz'dan talip oldu
Hamzaçebi, Büyükşehir'e Beykoz'dan talip oldu
Hamzaçebi, Büyükşehir'e Beykoz'dan talip oldu
Hamzaçebi, Büyükşehir'e Beykoz'dan talip oldu
Hamzaçebi, Büyükşehir'e Beykoz'dan talip oldu
Hamzaçebi, Büyükşehir'e Beykoz'dan talip oldu

CHP İstanbul Milletvekili Hamzaçebi, Beykoz'da Kastamonululara konuk oldu, "Gelin Büyükşehir'de destek verin imarı, mülkiyeti çözelim" dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul 1. Bölge Milletvekili M. Akif Hamzaçebi, Beykozlu Kastamonulular Derneği'nde vatandaşlarla bir araya geldi. Bir süredir kulislerde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için aday olacağı konuşulan Hamzaçebi, iddiaları doğrulayarak Mahalli İdareler Seçimleri'ne 17 ay kala Beykozlulara, "Samimiyetimi biliyorsunuz, desteğinizi bekliyorum" dedi.

KAS-DER Beykoz Şubesi'nin Paşabahçe'deki Dernek Lokalinde vatandaşlarla bir araya gelen Milletvekili Hamzaçebi'ye, KAS-DER Genel Başkanı Orhan Gümüş, KAS-KON Genel Başkanı Selami Çelebi, CHP Beykoz İlçe Başkanı Mahir Taştan, Beykoz Kastamonulular Dernek Başkanı Süleyman Çalık ve vatandaşlar eşlik etti.

Sözlerine toplantıya katılan vatandaşların 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını kutlayarak başlayan Hamzaçebi, Kastamonulu vatandaşların, yiğit ve barış sever olduklarına değindi.

-"Ecri misil makbuzlarını yırtıp atacağız"

Hamzaçebi, Beykozlular içinde Beykozlular içinde aynı ifadeleri kullanabileceğinin altını çizerek, "Benim siyasi hayatım Beykoz'da geçti. Birçok ilki Beykoz'da gerçekleştirdim. Bugün bütün yasaları ve teklifleri, Cumhuriyet Halk Partisi olarak, Akif Hamzaçebi olarak bizler yaptık. Bugün bütün Beykoz'u ilgilendiren 2B meselesinin çözümüne ilişkin ilk adımı bizler attık ve buralarda toplantılar yaptık. Sizlerle konuşarak adım attık. Bana vatandaşlarımız o zaman, siz bu 2B'yi çözeceğiz diyorsunuz ama bu ecr-i misil makbuzları ne olacak? diye sordu ve makbuzlarını gösterdi. Ben bu ecri misil makbuzlarını yırtıp atacağız dedim. Ne söylediysek yasaya girdi, belki istediğimiz gibi çıkmadı" dedi.

-"Mücadeleyi halkımızla birlikte veriyoruz, vereceğiz!"

Demokrasilerde vatan toprakları üzerinde bulunan her şeyin vatandaşlara ait olduğunu vurgulayarak sözlerine devam eden Akif Hamzaçebi, "İstanbullulara 2B anlatırken, "bu arazileri emlak vergi değeri üzerinden vereceğiz demiştik. İktidarın ileri gelenleri siz kimin malını kime veriyorsunuz dediler ve bizde demokrasilerde devletin malı olmadığını bu malın halkın olduğunu söyledik. Demokrasilerde her şey milletindir. Yeterli mi? Hayır, asla. Bu adımları da yeterli bulmuyoruz. Biz büyük bir hedef koyduk. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığını kazanarak, Beykoz'da vatandaşlarımızın refah seviyesini arttıracağız. Kazanana kadar asla dönmek yok. Mutlaka hedefe ulaşacağız. Bu mücadele sizlerindir. Biz halkımızla birlikte bu mücadeleyi veriyoruz, kişisel mücadelem asla olamaz" ifadelerine yer verdi.

-"Soruyorum, bir çivi çakabiliyor musunuz?"

Beykozlu vatandaşların kapanan fabrikaların yerine yeni istihdam alanları istediğine dikkati çeken Hamzaçebi, "2B zamanında vatandaşlarımızla konuşurken, işimi kaybettim bunu nasıl ödeyeceğim diyordu, biz kapanan fabrikaların yok ettiği istihdamı Beykoz'da yeniden yaratacağız. Karşı tarafa doğru bir bakın gökdelenleri göreceksiniz. İstanbul'da gökdelen dikmenin hiçbir sıkıntısı yok. Belediyeye gidersiniz, projenizi verirsiniz, Başkanlar aranır ve o proje çıkar. Size soruyorum? Burada bir çivi çakabiliyor musunuz? Bana Gümüşsuyu'ndaki vatandaşım soruyor; 'Çocuğum evlenecek iki göz oda yapamıyorum.' Evet bu güzellikler hepimizin bunları korumalıyız ama vatandaşlarımızın istekleri önceliğimiz olmalıdır" diye konuştu.

-"Siyasette ne derecek samimi olduğumuzu biliyorsunuz"

Konuşmasında İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin halktan uzaklaştığı söylemine yer vererek devam eden Hamzaçebi, "Halktan kopuk bir yönetim var, onlar gökdelenlere imar izni vermekle meşguller. İstanbul'u İstanbul'dan yönetelim. Biz bunu başaracağız, yağmurlardan sele dönüşmesini engelleyeceğiz. Yağmuru emecek toprak oluşturacağız. TEM yolunda nehir oluyor. Son yağmurların birisinde Dedeoğlu deresi yukarıdan aşağıya geliyor, yanında bir dere ıslahı yapılmış. Yapılan beton set nedeniyle sel dereye ulaşamıyor. Bunlar İstanbul'u yönetemiyorlar. Biz halkın belediyesini kuracağız. Gökdelen yapanın sorunu yok, iki katlı evi olan vatandaşın sorunu var. Beni tanıyorsunuz, biliyorsunuz. Ne derece samimiyetle siyaset yaptığımızı biliyorsunuz. Biz bu mücadeleyi İstanbullularla beraber vereceğiz" cümleleriyle hitap ederek vatandaşlardan destek istedi.

-"İmar ve mülkiyet adına sorun kalmayacak, söz veriyorum"

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde üç konuda kanun teklifi olduğunu hatırlatarak devam eden Hamzaçebi, "Benim üç konuda kanun teklifim vardı, örnek vermek gerekirse Beykoz'un Ayazma Mahallesi, aklıma orası geldiği için orayı söylüyorum. Bir arazi var, bir tarafı orman, bir tarafı 2B, bir komşu arazi tapusunu alıyor, diğeri alamıyor. Tapu tahsis belgelerinin tapuya dönüşmesiyle ilgili hala adım atılmadı. Bir diğeri 31.12.2000 tarihine kadar olan hazine arazi üzerindeki yapılara tapu verilmesiyle ilgilidir. Bu tarihe kadar yapılmışsa belediyeye devredip, vatandaşa tapuyu veriliyor. Bu tarihi 31.12.2010'a getirelim dedim. Maliye Bakanına Meclis'te söyledim, imar affı olur dedi. Şimdi benim teklifimle bir kanun geliyor. 31.12.2009 oluyor. Torba yasada var, önümüzdeki günlerde gerçekleşecek. Diğerleri de olacaktır. Benim bu konuda inancım tamdır ve size burada söz veriyorum. İmar ve mülkiyet adına hiçbir sorun İstanbul'da kalmayacaktır" şeklinde konuştu.

-"Sizin adınız, sizlerle yola çıktık, destek istiyoruz"

Amaçlarının kadim medeniyetler şehri İstanbul'a ve İstanbulluya hizmet olduğunu, bunu da vatandaşlarla paylaştığını söyleyen Hamzaçebi, sözlerini şu cümlelerle sonlandırdı:

"Bizlerin amacı İstanbul'da halkın Büyüşehir Belediyesini kurmaktır. Bizler iyi niyetle yola çıktık. Niyetimiz, halistir. Bunu sizlerle paylaşıyorum, sizin adınıza sizlerle yola çıktık ve sizlerden bu amaçla desteğinizi istiyoruz. Vatandaşlarımızın bizlere bu görevi vereceğine canı gönülden istiyorum."

Haber Merkezi

Taştan, Cumhuriyet'in ilanını binlerle kutladı
Önceki Taştan, Cumhuriyet'in ilanını binlerle kutladı
Beykoz'da 23 Nisan Çubuklu Silolarında kutlanacak
Sonraki Beykoz'da 23 Nisan Çubuklu Silolarında kutlanacak
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz