Hamzaçebi: 'Beykoz’un sorunları bir Hükümet meselesidir!'

  • Güncelleme: 04.06.2015 19:31
  • Okunma: 5381 kez
  • Yorum: 0
Cumhuriyet Halk Partisi Grup Başkanvekili Mehmet Akif Hamzaçebi, Beykozlu Doğru Karadenizliler Derneği’ni partinin ilçe teşkilatıyla birlikte ziyaret etti.
Hamzaçebi: 'Beykoz’un sorunları bir Hükümet meselesidir!'

Beykoz’un en önemli yöre derneklerinin başında gelen Beykozlu Doğu Karadenizliler Derneği, Yönetim Kurulu ve Üyeleriyle birlikte CHP heyetini kabul etti. Bu Pazar günü gerçekleştirilecek olan 7 Haziran Genel Seçimleri öncesi Beykoz’da esnafı dolaşan ve vatandaşlarla bir araya gelen CHP Grup Başkanvekili ve İstanbul Milletvekili Mehmet Akif Hamzaçebi, CHP Beykoz İlçe teşkilatı ve CHP’li Meclis Üyeleri’yle birlikte Beykozlu Doğu Karadenizliler Derneği’ni ziyaret etti. Beykoz’daki mülkiyet sorunlarına dikkat çeken CHP’li Hamzaçebi, “Beykoz'da yapacaklarımız bir yerel meselenin ötesinde bir Hükümet meselesidir. Beykoz'un sorunlarının çözümü bir Hükümet meselesidir. Belli adımlar atılmıştır, belli adımlar eksik kalmıştır” dedi.

‘Beykozlu Doğu Karadenizliler, CHP heyetini sıcak bir şekilde karşıladı’

Cumhuriyet Halk Partisi Grup Başkanvekili ve İstanbul Milletvekili Mehmet Akif Hamzaçebi, CHP Beykoz İlçe Başkanı Şevket Arıkan, CHP’li Meclis Üyeleri Gülay Demirel, Aydın Düzgün, Aydın Habil ve CHP’li üyeler, Beykozlu Doğu Karadenizliler Derneği’ni ziyaret etti. Dernek Başkanı Emin Yavuz ve Yönetim Kurulu Üyeleri tarafından karşılanan heyetle samimi bir görüşme gerçekleştirildi. İlk olarak söz alan Beykozlu Doğu Karadenizliler Derneği Başkanı Emin Yavuz, CHP’li heyeti sıcak bir şekilde karşılayarak, “Hoş geldiniz” dedi. Daha sonra söz alan CHP Beykoz İlçe Başkanı Şevket Arıkan da bir selamlama konuşması yaptı ve gösterilen konukseverlik dolayısıyla teşekkür etti.

Şevket Arıkan’ın ardından sözü bu kez CHP Grup Başkanvekili Mehmet Akif Hamzaçebi aldı ve bir konuşma yaptı. Mehmet Akif Hamzaçebi, şunları anlattı:

CHP’li Hamzaçebi: “Hemşerilik, siyasette oy tercihi için yeterli bir vasıf değil!”

“Bütün siyasi partiler, bütün adaylar, vatandaşımıza, esnafımıza, sivil toplum örgütlerine her türlü gidiyorlar. Her siyasi parti, her aday, kendisini daha iyi göstermek için ve kendi programını anlatmak için her yolu, her kanalı kullanıyor. Hemşerilik kanalları da bunun içerisinde... Ama biliyoruz ki yalnızca hemşerilik kanalı, bir adaya ya da siyasi partiye oy vermek için yeterli değil. Biz bu seçimlere bugüne kadar gelenlerden çok daha farklı olarak, yapacaklarımızı öne çıkarmak suretiyle gidiyoruz. Ne yapacağız bu noktada?

İktidarı eleştirmek çok kolay bir yoldur. İktidarı eleştirirsiniz: 'Şunu yanlış yapmıştır, bunu yanlış yapmıştır; burada eksik yapmıştır' diyerek, eleştirebiliriz. Ancak bunu en iyi değerlendirecek olan sizlersiniz. Biz, eleştirmek için burada değiliz. İktidar, nerede yanlış yaptı, nerede doğru yaptı; bunu sizler biliyorsunuz. Bunu tekrar etmeyeceğiz. Biz ne yapacağız? Biz bunu anlatacağız. Türkiye'de neler yapacağız, Beykoz'da neler yapacağız?

CHP İstanbul Milletvekili Mehmet Akif Hamzaçebi: “Beykoz’un sorunlarını ve çözüm yollarını, parti programımıza aldık!”

Beykoz'da yapacaklarımız bir yerel meselenin ötesinde bir Hükümet meselesidir. Beykoz'un sorunlarının çözümü bir Hükümet meselesidir. Belli adımlar atılmıştır, belli adımlar eksik kalmıştır. Şimdi Tokatköy'den geliyorum. Oradaki Ayazma Mahallesi diyor ki: 'Bizim mahalle hukuken orman... Ama fiilen orman değil burası... Biz 50 yıldır, 70 yıldır bu mahallede yaşıyoruz. Bizim sorunumuzu çözün' diyorlar. Elbirliğiyle çözeceğiz. Mülkiyet sorunu nerede varsa, biz oradayız. Beykoz'un mülkiyet sorununu çözmek, bizim partimizin, Cumhuriyet Halk Partisi'nin en temel görevidir.

Bu konuda 2011 seçimlerinde çok olumlu çalışmalar yaptık. Hangi köye gittiysek, hangi mahalleye gittiysek, hangi derneğe gittiysek; verdiğimiz sözü parlamento açıldıktan sonra, millet bize Anamuhalefet görevi verince, kanun teklifi olarak TBMM'ye getirdik. Hükümetin 2B ile ilgili çalışmaları oldu; onların çalışmalarını iyileştirici yönde adımlar attık. Olumlu konuşmalar yaptık, eksik olan yerleri öne çıkardık ve bunları düzenleyecek önergeler verdik. Düzelenler oldu, düzelmeyenler oldu; Tokatköy'de Ayazma'da olduğu gibi sorun olan alanların devam ettiğini gördük. Bunlar bir örnektir. Çiğdem Mahallesi'ne gittiğimizde bir örnektir; Rüzgarlıbahçe'ye gittiğimizde bu bir örnektir. İstanbul'un başka ilçelerinde de Türkiye'nin başka illerinde de bu tür sorunlar vardır. Biz bunların hepsini programımıza aldık; 1 yıl içerisinde Cumhuriyet Halk Partisi iktidarında bunları çözme sözünü ben Sayın Kemal Kılıçdaroğlu adına sizlere veriyorum.”

‘Dernek Başkanı Emin Yavuz, Hamzaçebi’nin konuşması sırasında sıkıntılı anlar yaşadı’

Beykozlu Doğu Karadenizliler Derneği Başkanı Emin Yavuz, aynı zamanda Beykoz Belediye Meclisi’nin AK Partili Üyesi olması dolayısıyla zaman zaman zor anlar yaşadı. CHP’li Hamzaçebi’nin “Hükümeti eleştirmeyeceğiz, programımızı anlatacağız” demesiyle rahat nefes alan Emin Yavuz, Hamzaçebi’nin konuşmasında eleştirilere başlamasıyla terledi. CHP’li Hamzaçebi, “Ekonomi 2008 yılından bu yana patinaj yapıyor ve huzursuzluklar da bundan çıkıyor. Büyümeyen ekonomi, istihdam yaratmaz, insanlar iş bulamaz; gelir artmaz, insanlar geçim sıkıntısı çeker. 2008 yılından 2014 yılı sonuna kadar Türkiye'nin ortalama yıllık büyüme oranı yüzde 3,3'tür. 2008'e kadar ekonomi fena gelmedi. Para boldu dünyada, dolar yağıyordu her tarafa; Türkiye'ye de dolar geldi, bunu kullandı ve büyüdü. Ama 2008'den sonra işler tersine döndü” derken, Emin Yavuz’un bir şeyler söylememek için kendisini zor tuttuğu gözlendi.

Konuşmaların sonunda soru-yanıt bölümüne geçildi ve Beykozlu Doğu Karadenizliler Derneği Üyeleri, sorularıyla Mehmet Akif Hamzaçebi’den CHP ve parti programlarıyla ilgili ayrıntılı bilgi edindi. 

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz