Hamzaçebi, Beykoz Tokatköy'de konuştu

  • 0
  • 15097
Hamzaçebi, Beykoz Tokatköy'de konuştu
Hamzaçebi, Beykoz Tokatköy'de konuştu
Hamzaçebi, Beykoz Tokatköy'de konuştu
Hamzaçebi, Beykoz Tokatköy'de konuştu
Hamzaçebi, Beykoz Tokatköy'de konuştu
Hamzaçebi, Beykoz Tokatköy'de konuştu
Hamzaçebi, Beykoz Tokatköy'de konuştu

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Sekreteri Akif Hamzaçebi, Beykoz'un Tokatköy Mahallesi'nde vatandaşlarla bir araya geldi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Sekreteri Akif Hamzaçebi, Beykoz Tokatköy'de imar ve mülkiyet sorunlarıyla ilgili vatandaşlarla bir araya gelerek, "Bunu mutlaka başaracağız. Bu sorun için daha öncede çok geldik. Kahvehanelerde buluştuk, lokantalarda, berberlerde konuştuk. İsterdim ki burada keşke dertleri değil, mutluluğu konuşuyor olsaydık. Dertlerinizin devam etmesinden, tapu ve imar sorununuzun hala devam etmesinden mutlu değilim. Dertleşmek güzeldir. Biz dertleri çözmek için varız." dedi.  

Hamzaçebi, Tokatköy Mahallesi'ndeki imar ve mülkiyet meseleleriyle 2011 yılından bu yana yoğun mesai harcadıklarına işaret ederek, "Zannetmeyin ki hükümet eleştirisi yapmaya geldim. Hükümetin ve belediyenin neleri yapmadığını görüyorsunuz. Bizim amacımız sizin sorunlarınız çözmektir. Çözmek için buradayız. Bu akşam bu salondan çözüm çıkacaktır. Ankara'daki yetkililerimize buradan ses çıkacak. Bu sorun ya çözülecek, ya çözülecek." diye konuştu.

İmar ve mülkiyet konusunun 68 ilde 10 milyon vatandaşı ilgilendirdiğini söyleyen Hamzaçebi, sorunlara hakim olduklarını da ekleyerek, "Bugüne kadar 2B konusunda hangi adım atıldıysa, bilin ki onun arkasında bizlerin bu konuyu Ankara'ya taşıması vardır. Demokrasilerde güçlü olan sadece millettir. Bizim dilimizde çok güzel bir terim vardır, emanet. Hiçbir makam kimsenin değildir. Millete ait olan makamlar, hizmet için vardır. Kanunları meclis yapıyor. Kanunlarla milletin ihtiyaçları karşılanmayıp sorunlar artıyorsa, değişmesi gereken insanlarımız değil, kanunlardır. Biz o kanunları değiştireceğiz" ifadelerini kullandı.

Hamzaçebi, Bu işe baş koyduklarını, 2011 yılından bu yana imar konusundaki bütün çözüme kavuşan konularda vatandaşların desteğinden aldıkları güç olduğunu dile getirdi.

Hamzaçebi, Zeytin Dalı Harekatı'na da değinerek, "Afrin'de şehit olan evlatlarımıza Allah'tan rahmet diliyorum. Ordumuza yürekten başarılar diliyorum. Afrin, bizim Milli meselemizdir ve partiler üstüdür. O konuda hepimiz birleşiriz, birleşmeliyiz" değerlendirmesinde bulundu.

Hamzaçebi, şöyle konuştu:

"2011'de yola çıktık. hatırlayın, 2B'yi, Hazine arazilerini anlattık. Biz bu işe başımızı koyduk. Çözülenlerin hepsinde sizlerin desteği, bizler,in sizlerden aldığı güç vardır. Devletin görevi adalet kuralları içerisinde bu malların millete intikalini sağlamaktır. Kural adalet olacaktır. Komşuluğu öldürmeye kimsenin hakkı yok. Komşular birbirlerine düşman ediliyor. Eğer halkın arasında biraz dolaşsalar bu sorunları bilirlerdi."

Haber Merkezi

CHP Genel Sekreteri, Beykoz'u karış karış geziyor
Önceki CHP Genel Sekreteri, Beykoz'u karış karış geziyor
Beykoz Çubuklu Silolarının dönüşüm hikayesi
Sonraki Beykoz Çubuklu Silolarının dönüşüm hikayesi
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz