Güncel

Hamsi, horon bize her yer Trabzon

Hamsi, horon bize her yer Trabzon
2014.09.08 00:00
| | |
4905

Trabzon Şahmelik Köyü'nden hamsi günü.

Merkezi İncirköy Mahallesi Korubaşı'nda bulunan Trabzon Beşikdüzü İlçesi Şahmelik ve Yakın Köyleri Yardımlaşma Derneği, Beykoz ve çevre ilçelerde ki üyeleriyle "Hamsi Günü"nde buluştu.

Şahmelik Derneği Başkanı Fazlı Akdemir tarafından organize edilen hamsi gününde, Trabzon Ekmeği, Kemençe ve horonda Trabzonluların vazgeçilmezleri arasındaydı. İstanbul'un çeşitli ilçe ve semtlerinde ikamet eden çok sayıda dernek mensubunun katıldığı hamsi gününde dernek başkanı Fazlı Akdemir tarafından bizzat yapılan hamsi ızgara misafirlere ikram edildi. Yöresel sanatçıların çaldığı kemençeler eşliğinde horonlar oynandı, türküler söylendi.

Dost Beykoz'a bir açıklama yapan Dernek Başkanı Fazlı Akdemir; her yıl düzenledikleri bu hamsi günüyle uzak yakın birçok üyelerinin bir araya geldiğini görmekten mutluluk duyduklarını ifade ederek, dertlerin sevinçlerin paylaşıldığı, sohbetlerin yapıldığı böyle faaliyetleri sıklaştırmak istediklerini belirtti. Hemşerilerinin birlik beraberlik içinde olmasının önemli olduğunu söyleyen Akdemir, dernek üyelerine ve Dost Beykoz'a katılımlarından dolayı teşekkür etti.

Beykoz Denizciler Derneği Kurucu Başkanı Kaptan Hasan Kılıç, Beykoz Göreleliler Derneği Başkan Yardımcısı Hakan Kılıç, DSP Beykoz İlçe eski Başkanı Erdoğan Karadeniz ve CHP Beykoz Belediye Başkan Aday Adayı Profesör Doktor Hüseyin Öztürk'ün de misafirler arasında bulunduğu program, çalınan kemençeler ve söylenen türkülerle renkli bir şekilde devam etti.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Fazlı Akdemir, Hamsi, Şahmelik

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"