Siyaset

Hamsi, Cimilli İbo ve Beykoz birarada

Hamsi, Cimilli İbo ve Beykoz birarada
2014.09.02 00:00
| | |
10539

Video galeri

Beykoz Belediyesi tarafından düzenlenen hamsi şenliğinde 5 ton hamsi dağıtıldı. Vatandaşlar hamsi alabilmek için uzun kuyruklar oluşturdu.

Beykoz Belediyesi’nin düzenlediği hamsi şenliğinde vatandaşlara 5 ton hamsi dağıtıldı. Soğuk havaya rağmen uzun kuyruk oluşturanvatandaşlar hem hamsinin tadına baktı hem saatlerce horon oynadı.

Beykoz Belediye Meydanı’nda hafta sonu şenliği

Beykoz Belediyesi’nin düzenlediği hamsi şenliğine gün içinde binlerce vatandaş katıldı. AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Adem Sefer, Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Hanefi Dilmaç, Belediye Başkan Aday Adayları Hasan Karakaya, Mustafa Tahmaz, Yüksel Baki ve BurhanGüner gibi isimlerde katıldı.

Cimilli İbo’nun sahne aldığı şenlikte vatandaşlara 7 bin ekmek, 7 bin helva ve 5 ton hamsi ikram edildi. Kurulan mangallarda pişirilen hamsileri, vatandaşların aileleriyle birlikte gelerek almaları dikkat çekti. Diyet yapanlara ise kepekli ekmek arasında dağıtılan hamsi şenliği renkli görüntülere de ev sahipliği yaptı.

Saatlerce sahnede kalarak Beykozluları coşturan Cimilli İbo, fıkralarıyla da dinleyenleri kırıp geçirdi. Ünlü sanatçı Karadeniz’e özgü türküleriyle Beykozlulara unutulmaz bir gün yaşatırken, horon halkasının saatlerce bozulmadan devam etmesiyle zirve yapan coşku, “Beykozlular kedine geldi” şeklinde yorumlandı.

AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk, Beykoz eski Kaymakamı, Diyarbakır Sur Kaymakamı Aydın Ergün ve eşi Necla Ergün, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilekde mangalların başına geçerek vatandaşlara hamsi ikramında bulundu.

Programda kısa bir konuşma yapan Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Belediye olarak zaman zaman tonlarca taze hamsi dağıttıklarını hatırlatarak, bu kez pişirerek ikram etmek istediklerini söyledi.

Bu yıl değişiklik yaparak, 5 ton hem ızgara hem de tava şeklinde pişirerek vatandaşlara ikramda bulunduk. Son günlerde hamsinin pahalı olduğunu da biliyoruz. Beykozlular hamsisiz kalmasın dedik ve aileler çocuklarıyla güzel bir gün geçirmelerini istedik” şeklinde konuşan Başkan Çelikbilek şöyle devam etti:

Bugün bu soğuk hava şartlarında buraya geldiğiniz için çok teşekkür ederim. Şunun da farkındayım ki sizin kalbiniz, gönlünüz sıcak. Gönül isterdi ki hava biraz daha sıcak olsun, daha kalabalık olalım. Ama bu şartlar altında sizleri burada görmek gerçekten gurur verici. Değerli sanatçı kardeşimiz diyor ki; ‘Siz benim üşüdüğüme bakma. Biraz sonra sen sözünü bitirir bitirmez başlayacağım ve burada kardeşlerimi ısıtacağım’ diyor. Şu anda sözü ona bırakmamız lazım. Sahne onun, söz onun. Ben sadece burada olduğunuz için sizlere çok teşekkür ediyorum.

30 Mart yerel seçim değil referandum olacak

Biz bir etkinlik daha yapmak istiyoruz. 30 Mart günü sizler sandığa giderek, bir referandum gerçekleştireceksiniz. Sandığa giderek, Beykoz’un önümüzde ki yıllarını etkileyeceksiniz. Akabinde Beykoz’da yaşamakta olan çocuklarımızın ve gençlerimizin geleceğini etkileyeceksiniz.

AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk’te konuşmasında, Beykoz’un dünyanın en güzel yererlinden bir olduğunu ifade ederek, “Beykozlular, hepinize Dünya’nın en güzel köşesinden sesleniyorum. Evet, Beykoz dünyanın en güzel yerlerinden birisidir. Geçmişte padişahlar buralardan vazgeçmemişler. Diğer bir özelliği de İstanbul’un Karadeniz’e açılan kapısıdır.” dedi.

30 Mart akşamı Beykoz’un Çelikbilek demesini bekliyoruz

“Bugün burada Beykoz Belediye Başkanımız Yücel Çelikbilek’in düzenlemiş olduğu bir programla bir aradayız. Yücel Başkanımız 30 Mart’a kadar Belediye Başkanımız. 31 Mart sabahı da yeniden Beykoz diyerek, 30 Mart akşamı Beykozlu kardeşlerimizin iradesini ortaya koyarak yeniden Beykoz’un ve Yücel Çelikbilek demesini bekliyoruz.” Şeklinde konuşan Külünk, “Adı ‘Hamsi Şenliği’. Bende hamsiyim. Bende Karadeniz çocuğuyum, Rizeliyim. Ama Rizeli olduğum kadar Diyarbakırlı, Artvinli, Eskişehir, Kudüslü, Bağdatlı, Somalili, Filistinliyim. Çünkü biz bütün insanlığın sorunlarını yüreğimizde hisseden bir milletin çocuklarıyız. Bu arada bu hamsi Karadeniz hamsisidir. Aklınızda bulunsun. Sizler zaten genellikle Karadenizlisiniz. Anlarsınız hamsinin iyisini kötüsünü. Hepinize geldiğiniz için çok teşekkür ederim.” dedi.

Hamsi şenliğine katılan binlerce vatandaş ise, bu etkinliğin her yıl devam etmesini isteyerekBaşkan Çelikbilek’e teşekkür ettiler. 

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: AK Parti, Cimilli İbo, Hamsi Şenliği, Metin Külünk, Yücel Çelikbilek, Beykoz Belediyesi

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"