Akif Hamzaçebi Beykoz’da İnce’ye destek istedi

  • Güncelleme: 21.02.2020 11:39
  • Okunma: 8873 kez
  • Yorum: 0
CHP Genel Sekreteri ve İstanbul 1. Bölge Milletvekili adayı Akif Hamzaçebi, Beykoz Yenimahalle’de partililere hitap etti.
Akif Hamzaçebi Beykoz’da İnce’ye destek istedi

CHP Yenimahalle Seçim İrtibat Bürosu’nun açılışı için Beykoz’a gelen Akif Hamzaçebi’ye, Genel Başkan Yardımcıları Prof. Dr. Fethi Açıkel, Onursal Adıgüzel, milletvekili adayı Dr. Gazi Akkurt, Beykoz İlçe Başkanı Aydın Düzgün ve İlçe Yönetim Kurulu üyeleri eşlik etti.

Yenimahalle’ye gelişinde partililerin yoğun ilgisiyle karşılaşan Hamzaçebi, tek tek el sıkıştığı partililerle ve girmiş olduğu kahvehanenin kapısında oturan vatandaşlarla sohbet etti.

“24 Haziran’da kuvvetli bir tamam diyeceğiz”

CHP Yenimahalle Seçim İrtibat Bürosu’nun açılışında, konuşan İlçe Başkanı Aydın Düzgün, 24 Haziran Milletvekili Genel Seçimleri’nde, ülkeyi yönetenlere kuvvetli bir “tamam” diyeceklerini ifade ederek, parti teşkilatından da bu doğrultuda çalışacakları sözünü aldı.

Açılışta Onursal Adıgüzel’de kısa bir konuşma yaparak, ülkenin sorunlarına çare olacak formüllerin CHP’de olduğunu söyledi.

“Herkes bir kişiyi ikna etsin”

Adıgüzel, “ülke olarak millet olarak ayağa kalkarsak, demokrasiye sahip çıkarsak bu kötü gidişata ‘dur’ diyebiliriz. ‘Tamam’ diyoruz. Ama bu kötü yönetime ‘tamam’ dediğimizi her yerde haykırıyoruz.” şeklinde konuştu.

Partililer olarak bir görevleri daha olduğunu söyleyen Adıgüzel, her bir partilinin bir komşusunu veya bir akrabasını ikna ederek CHP’ye ve Cumhurbaşkanı adayları Muharrem İnce’ye oy vermesini sağlamalarını istedi.

“Adil bölüşüm ve hakça paylaşım için”     

Genel Başkan yardımcısı Prof. Dr. Fethi Açıkel’de konuşmasında kadınlardan övgüyle söz ederek, “onlara mücadeleleri ve misafirperverlikleri için teşekkür ediyorum” dedi. Prof. Açıkel, sınavlara giren gençlerin anne babalarını kucakladığını ve çocuklara başarılar dilediğini söyledi. “Demokrasi için güvenilir bir ekonomik büyüme, adil bölüşüm, hakça paylaşım, itibarlı bir dış politika, çocuklara eziyet etmeyen bir eğitim sistemi ve toplumsal barış için verdiğiniz destek nedeniyle teşekkür ederim” şeklinde konuşan, Fethi Açıkel, “özgür bir Türkiye için hep beraber çalışacağız” ifadelerine yer verdi.

Hamzaçebi’den imar ve mülkiyet vurgusu

Beykoz Yenimahalle’de yapmış olduğu konuşmada yine imar ve mülkiyet vurgusu yapan CHP Genel Sekreteri Akif Hamzaçebi, Yenimahalle’nin ortasında yanan ateşin bütün Türkiye’nin meydanlarında yandığını söyledi.

AK Parti’nin; 24 yıldır İstanbul’u, 16 yıldır Türkiye’yi ve 14 yıldır da Beykoz’u yönettiğini ima eden Hamzaçebi, kendileri ne zaman mülkiyet ve tapu sorunlarını konuştularsa, AK Parti’nin de onları takip etmeye başladığını söyledi.

“AKP bizi takip etti”

Akif Hamzaçebi şöyle devam etti: Zamanında emekliye, ‘2 maaş ikramiye’ dediğimizde, bize karşı çıkanlar, şimdi ateş bacayı sarınca emekliye dini bayramlarda ikramiye verme kararı aldılar. Zamanında, ‘asgari ücret 1500 lira olsun’ dediğimiz zaman, ‘bunu nereden vereceksiniz’ diyenler, sonra yarım yamalak ta olsa bizi takip ettiler. 2011 Seçimleri’ne giderken biz Beykoz’un bütün mahallelerini bütün köylerini adım adım dolaşırken, Beykoz’un ve Türkiye’nin tapu sorunu kalmayacak, bütün vatandaşlarımız tapusunu ve hak ettikleri imarı alacaklar sözünü vermiştik. Bize o zaman, ‘siz kimin malını kime veriyorsunuz’ demişlerdi.

“Özel Proje Alanı uygulaması Yenimahalle’de çökmüştür”

“Yenimahalle’nin hala bir imar planı yoktur. Yapılan imar planları iki kere İBB tarafından iade edilmiştir. Yargı kararlarıyla iptal edilmiştir. Özel Proje Alanı uygulaması Yenimahalle’de çökmüştür.” diye konuşan Hamzaçebi, “bu seçimlerde, önümüzdeki Cumhurbaşkanlığı Seçimi’nde, milletvekili genel seçiminde bunu sormak Yenimahallelilerin boynunun borcudur” dedi.

Akif Hamzaçebi, “Halkın Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’yi Cumhurbaşkanı seçin. Genel Seçimlerde bir uyarı verin… Uyarı vermezseniz sandıkta, sonuç alamazsınız. Ama size buradan CHP adına söz veriyoruz. Biz 24 Haziran’da iktidarı ve Cumhurbaşkanlığı’nı devraldığımızda ne Yenimahalle’nin, ne Beykoz’un, ne İstanbul’un diğer ilçelerinin ne Türkiye’deki vatandaşlarımızın tapu sorunu kalacak. Herkes tapusunu alacak, hak ettiği imarı alacak.”   

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz