Eğitim

Halk Eğitim Merkezi Yılsonu Sergisi’ni açtı

Halk Eğitim Merkezi Yılsonu Sergisi’ni açtı
2014.07.17 00:00
| | |
7783

Beykoz Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü’nün düzenlemiş olduğu Yılsonu Sergisi’nin açılışı gerçekleşti…

Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nün düzenlediği Makine Nakış, El Sanatları ve giyim kurslarına başarı ile tamamlayan kursiyerlerin el emeği ve göznuru ürünlerinden oluşan sergi açıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okumasıyla başlayan programın açılışında Okul Müdürü Beycan Kalın kısa bir konuşma yaparak kurs hakkında bilgi verdi.   

Beykoz Halk Eğitimi Merkezi’nin kursiyerlerinin hazırlamış olduğu “Yılsonu Sergisi”ne, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Birol Çam, İl Milli Eğitim Müdürü Yardımcısı Necati Özçolak, Maltepe Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Hasan Sönmezoğlu, İlçe Tarım Müdürü İbrahim Özdemir, Muhtarlar Birliği Başkanı Cavit Gül, Çiğdem Mahallesi Muhtarı Murat Erdal, Belediye Başkan Yardımcısı Nevin Çalışkan ve vatandaşlar katıldı.


Eğitimin öneminden bahseden İl Milli Eğitim Müdürü Yardımcısı Necati Özçolak, her yaştaki insanın her zaman bilgi ve becerisini arttırmak için, Halk Eğitim Merkezleri’nde açılan yaygın eğitim amaçlı kurslara başvurabileceğini söyledi.

Şu anki ilginin memnuniyet verici olduğunu belirten Özçolak, “Eğitim bireyin ve toplumun gelişmesini sağlayan kültürel değerleri koruyan ve gelecek kuşaklara aktaran vazgeçilmez ve ertelenmez bir süreçtir” şeklinde konuştu.


Konuşmaların ardından, Burdur Halk Oyunları ve Karadeniz Halk Oyunları ekipleri gösterilerini sergiledi…

Halk Oyunları ekiplerinin sergilediği gösterilerin ardından İl Milli Eğitim Müdürü Necati Özçolak, protokollerle birlikte Okuma-Yazma Kursu’nu bitiren kursiyerlere Başarı Belgelerini takdim ettiler.


Beykoz Halk Eğitim Merkezi, "Yılsonu Sergisi" açılışının kurdelesini İl Milli Eğitim Müdürü Yardımcısı Necati Özçolak, Belediye Başkan Yardımcısı Nevin Çalışkan ile birlikte kestiler.

Sergiyi hazırlayan ve sunan kurs öğrencileri ve öğretmenleri sergiyi gezenler tarafından  takdirle karşılandı.

Makine Nakış, El Sanatları ve giyim kurslarına başarı ile tamamlayan kursiyerlerin el emeği ve göznuru ürünleri beğeni gördü...

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz, Halk Eğitim Merkezi

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"