Yaşam

Halk Eğitim Merkezi'nden yıl sonu defilesi

Halk Eğitim Merkezi'nden yıl sonu defilesi
2014.07.29 00:00
| | |
17626

Beykoz Halk Eğitim Merkezi’nin 2007-2008 yıl sonu sergisi Karya Sinema Salonu’nda düzenlenen defileyle devam etti.

Beykoz Halk Eğitim Merkezi’nin açmış olduğu kurslara katılan 5500 civarındaki kursiyerler bir yıl boyunca hazırlamış oldukları ürünleri düzenledikleri sergilerle katılımcılara sunuyor. Beykoz Karya Sinema Salonu’nda Giyim kursuna katılan kursiyerlerin hazırladıkları defilede gelinlikten, sabahlığa kadar birçok ürün katılımcıların beğenisine sunuldu.

Halk Eğitim Merkezi’nin Gitar Kursu bölümünde eğitim alan öğrenciler defile öncesi mini bir konser verirken hayatlarında ilk defa podyuma çıkarak mankenlik yapan kursiyerlerinde oldukça heyecanlı olduğu gözlendi.

Düzenlenen defilede kısa bir konuşma yapan Beykoz Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mustafa Kül, yaptıkları sergilerde en büyük sıkıntının manken bulamamak olduğunu söyledi. Ürünlerin tanıtımında yeterli mankeni bulamadıkları için yapılan birçok ürünün sergiye katamadıklarını dile getiren Müdür Mustafa Kül, “kursiyerlerimiz bu ürünleri kendileri el emeği göz nuru dökerek yapıyorlar. Bunları onlar giyecek fakat sahne korkusundan mı bilinmez ama defile için manken bulmakta zorlanıyoruz” dedi.

Açılış konuşmasının ardından bir yıl boyunca öğretmenleri denetimde dikilen kıyafetler etkinliğe katılan davetliler tarafından beğeni topladı. Kursiyerler tarafından katılımcıların beğenisine sunulan kıyafetler büyük bir ilgiyle izlenirken dikilen gelinlikler ise büyük dikkat çekti.

Defile sonrası kursiyerlere tek tek gül takdim eden Müdür Mustafa Kül, defilenin oluşumunda emeği geçen branş öğretmenlerini, kursiyerlerin saçlarını yapan Kuaför kursu öğretmenini ve takılarına katkı sunan el sanatları öğretmenini sahneye davet ederek çiçek takdim etti.

Ayrıca daha sonra eğitimciler ve kursiyerler ile birlikte hatıra fotoğrafı çektiren Müdür Mustafa Kül, 11 Haziran’da Beykoz Halk Eğitim Merkezi Binasında yapılacak olan Genel Sergi’ye tüm katılımcıları davet etti.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz, Halk Eğitim Merkezi, Karya Sinema Salonu, Gitar Kursu, Mustafa Kül

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"