Halit Kılıç’a yargıdan ret üstüne ret

  • Güncelleme: 15.11.2013 00:11
  • Okunma: 4852 kez
  • Yorum: 0
AK Parti’nin ve Beykoz Belediyesi’nin; Beykoz’a yönelik bir çok projesini yargıya taşımasıyla bir dönemin en çok tartışılan isimleri arasında yer alan Beykoz Belediyesi CHP Meclis Üyesi Halit Kılıç, Dost Beykoz’dan da şikayetçi oldu.
Halit Kılıç’a yargıdan ret üstüne ret

CHP Meclis Üyesi Halit Kılıç, Sinan Kavrak’ın, “Çok Şey Beklemişiz” adlı makalesinde ve Beykoz Belediyesi Bütçe görüşmelerinde Başkan Çelikbilek’in, “Senin bu Belediye’ye gelmeye yüzün yok” ifadelerinin başlık olarak kullanıldığı haberde kendisine iftira atıldığı iddiasında bulunarak noter kanalıyla tekzip yayınlanmasını istedi.

Dost Beykoz Yönetimi tarafından tekzip talebi uygun görülmeyen Halit Kılıç, bu talebini yargı kanalıyla yaptırmak amacıyla Beykoz 1. Sulh Ceza Mahkemesi’nden karar istedi.

Ancak yerel mahkeme Kılıç’ın bu iki talebine de ret cevabı verdi. Beykoz 1. Sulh Ceza Mahkemesi’nin (2013/894 D.İş) kararıyla Yazıişleri Müdürü Sinan Kavrak’ın 19 Eylül 2013 tarihli “Çok şey beklemişiz” başlıklı makalesinde kendisine iftira atıldığını iddia eden Halit Kılıç’ın bu doğrultudaki ikinci talebi de mahkeme tarafından reddedildi.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz, CHP, Dostbeykoz, Halit Kılıç

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz