Kültür

Halidun Soytürk, Çelikbilek’e müteşekkiriz

Halidun Soytürk, Çelikbilek’e müteşekkiriz
2014.07.27 00:00
| | |
5439

Programda bir açıklama yapan Kulüp Başkanı Halidun Soytürk, kendilerinden tahliyesi istenen tesislerin Beykoz Belediyesi tarafından kiralandığını ve bu yolla sorunu çözdüklerini kaydederek, Başkan Çelikbilek’e müteşekkir olduklarını söyledi.

Enis Fosforoğlu ve ekibinin oynadığı “Şıp Sevdi” oyunu Ahmet Mithat Efendi Kültür Merkezi Feridun Karakaya Sahnesi’nde, Paşabahçespor için sahnelendi. Programda Dost Beykoz’a bir açıklama yapan Kulüp Başkanı Halidun Soytürk, kendilerinden tahliyesi istenen tesislerin Beykoz Belediyesi tarafından kiralandığını ve bu yolla sorunu çözdüklerini kaydederek, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’e müteşekkir olduklarını ifade etti.

Paşabahçespor Takımı Antrenörü ve aynı zamanda eğitimci bir kimliği de olan Uğur Sakaloğlu’nun organize ettiği gösteriye, Türk müziğinin ünlü ismi Ali Kocatepe eşi Aysun Kocatepe, Beykoz Amatör Spor Kulüpleri Birliği Başkanı Asım Özdemir ve Paşabahçespor Yönetim Kurulu Üyesi Songül Emanet ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Enis Fosforoğlu ve ekibinin oynadığı “Şıp Sevdi” adlı tiyatro oyunundan sağlanacak gelirle Paşabahçespor Kulübü’nün acil ihtiyaçları ve ödemeleri karşılanacağı belirtildi.

Dost Beykoz olarak Paşabahçespor Takımı yararına düzenlenen organizasyon hakkında görüşlerini aldığımız, Paşabahçespor Kulübü Başkanı Halidun Soytürk; “Paşabahçespor Kulübü olarak çok sıkıntı yaşadık. Salonumuzu ve tesislerimizi kaybetmek üzereydik. Belediye Başkanımız Yücel Çelikbilek bu sorunumuzun çözülmesi için bize farkındalık yapıp araziyi kiralayıp bize verdi. Ancak birikmiş olan kiralarımız da vardı. Kira borcumuzu kapatmak için aktiviteler yapmamız gerekiyordu. Antrenörümüz Uğur Sakaloğlu organizasyonuyla bu gösteri için biletlerimizi sattık. Bu tarz aktiviteler düzenleyerek borcumuzu kapatacağız. Gereken ilgi ve alakayı gösteren Beykoz halkına ve Enis Fosforoğlu ve ekibine çok teşekkür ederim.” şeklinde konuştu.

Seyirciler tarafından keyifle izlenen Enis Fosforoğlu’nun yönettiği ve kızı Seren ile ağabey-kardeşi canlandırdıkları 3 perdelik sahne alan müzikli komedide; “Batı hayranı bir tip olan Meftun’un, Paris’ten dönünce alafranga hayatını bir Osmanlı köşkünde sürdürmeye çalışması ve etrafına alafrangalık dersleri vermesiyle gelişen olaylar konu ediliyor.”

Geniş bir kadronun sahnelediği “Şıp Sevdi” tiyatro oyunu izleyiciler tarafından ayakta alkışlandı.

Tiyatro oyunun gösterisinin ardından Paşabahçespor Kulübü Başkanı Haldun Soytürk, Enis Fosforoğlu’na bir plaket vererek teşekkür etti.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Enis Fosforoğlu, Halidun Soytürk, Paşabahçe Spor Kulübü, Şip Sevdi, Yücel Çelikbilek, Beykoz

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"