Hakkari İlim Yayma'dan Çelikbilek’e ziyaret

  • Güncelleme: 12.02.2019 10:28
  • Okunma: 3455 kez
  • Yorum: 0
Hakkari İlim Yayma Cemiyeti Şube Başkanı Ramazan Özdemir ve beraberindeki 40 öğrenci Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’i ziyaret etti.
Hakkari İlim Yayma'dan Çelikbilek’e ziyaret

Beykoz Belediyesi’nin ev sahipliğinde İstanbul’da ağırlanan Hakkari İlim Yayma Cemiyeti Şube Başkanı Ramazan Özdemir ve beraberindeki 40 öğrenci Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’i ziyaret etti.

İstanbul’un tarihi ve kültürel mekânlarını kapsayan bir gezi programı çerçevesinde şehrimize gelen Hakkari İmam Hatip Lisesi ve Hakkari Fen Lisesi öğrencileri,  Çamlıca Tepesi, Minia Türk ve Panorama 1453 Fetih Müzesi’ni gezdi.

Heyet, Beykoz’un huzur kapılarından Hz. Yuşa (a.s)’a da uğrayacak.

Başkan Yücel Çelikbilek’i ziyaret eden Hakkari İlim Yayma Cemiyeti Şube Başkanı Ramazan Özdemir ve öğrenciler kendilerini misafir eden Başkan Yücel Çelikbilek’e teşekkür etti. 

Ziyarette Beykoz Belediyesi başkan yardımcıları ve danışmanlar da hazır bulundu.

Başkan Çelikbilek: “Okullarınızda kardeşliği, sevgiyi ve muhabbeti yayın.”

İstanbul’un Hz. Muhammed sav tarafından övülmüş topraklar olduğunu ve öğrencileri bu eşsiz şehirde ağırlamaktan memnuniyet duyduğunu ifade eden Başkan Yücel Çelikbilek: “İmam Hatip ve İlim Yayma nesli bu ülke insanına bahtiyarlık kazandıracaktır. Geleceğin Türkiye'sini sizler kuracaksınız, o samimiyeti ve kardeşliği sizler tesis edeceksiniz. Bu ülkenin geleceğini aydınlatacaksınız. Ülkemiz tüm dünya Müslümanlarının kardeşidir. Siz de okullarınızda kardeşliği, sevgiyi ve muhabbeti yayın.” dedi.

Hakkari İlim Yayma Cemiyeti Şube Başkanı Ramazan Özdemir ise 4 yıldan bu yana her yarı yıl tatilinde öğrencilerin ufuklarını genişleten gezi ve ziyaret programları düzenlediklerini ifade ederek Hakkari’nin kültürel, manevi dinamikleri ile coğrafi güzellikleri hakkında bilgiler verdi.

Sohbetin ardından Özdemir, Başkan Çelikbilek’e beraberinde getirdiği Hakkari Balı’nı takdim etti.

Başkan Yücel Çelikbilek de Özdemir’e çay takımı, öğrencilere ise kalem seti hediye etti ve başarılar diledi.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz