Siyaset

Hakan Ekiz yeniden Başkan seçildi

Hakan Ekiz yeniden Başkan seçildi
07.03.2016 17:24
| | |
3863

Vatan Partisi Beykoz İlçe Başkanı Hakan Ekiz, artık atanan değil seçilen bir Başkan oldu.

Vatan Partisi Beykoz İlçe Başkanı Hakan Ekiz, artık atanan değil seçilen bir Başkan oldu.

Daha önce Vatan Partisi Beykoz İlçe Başkanlığı'na atanan Hakan Ekiz, gerçekleştirilen 10. Olağan Kurultay'da yeniden Başkan seçildi. Vatan Partisi'nden Merkez Karar Kurulu Üyesi Ferit İlsever ve Vatan Partisi İstanbul İl Başkanı Erkan Önsel'in de katıldığı Kurultay'da Divan Başkanı, aynı zamanda Dost Beykoz Yazarı da olan Av. Ferda Kazancıbaşı oldu. Gerçekleştirilen seçimde ise Hakan Ekiz yeniden Vatan Partisi Beykoz İlçe Başkanı olarak seçildi.

Beykoz Vakfı'nda yapılan Vatan Partisi Kurultayı'na Saygı Duruşu ve İstiklâl Marşı ile başlandı. Divan Heyeti, Av. Ferda Kazancıbaşı'nın Başkanlığı'nda toplanırken, Kazancıbaşı bu sırada bir konuşma da yaptı. Gerçekleştirilen Kurulun hayırlı olması dilekleriyle söze başlayan Ferda Kazancıbaşı, şunları kaydetti:

Ferda Kazancıbaşı: "Vatanın kurtuluşu anlamında ümit beslenen tek bir kuruluş vardır. O da Vatan Partisi'dir..."

“Yıl 1920... Günlerden, Nisan'ın 23'ü... Vatanın dört bir yanı düşman işgali altında... Ankara'nın kaybolan meydanında, kervansarayların, kahvehanelerin ve büyükbaş hayvanların çektiği kağnıların gelişigüzel serpiştiği; hayır dualarının okunduğu bir ortamda Mustafa Kemal'in önderliğinde, kurbanlar kesilerek Büyük Millet Meclisi'nden içeriye girilir... Bir ulusun varolma-yokolma mücadelesinin görüşülmekte olduğu o sırada Yunanlılarla olan savaşın da top sesleri duyulmaktadır.

İşte bu şartlar altında 23 Nisan 1920'de ve bir Kuva-yi Milliye ruhuyla vatan kurtulmuştur. Bugüne gelindiğinde, şimdiki şartların vahim durumu karşısında, vatanın kurtuluşu anlamında ümit beslenen tek bir kuruluş vardır. O da Vatan Partisi'dir. Şu anda bizler bu duygu ve bu heyecanla buradayız.”

Vatan Partisi Merkez Karar Kurulu Üyesi Ferit İlsever: "Milletimiz 4 Temmuz'dan bu yana kahramanca mücadele ediyor"

Ferda Kazancıbaşı'nın konuşmasının ardından kürsüye davet ettiği isim ise Ferit İlsever oldu. Vatan Partisi Merkez Karar Kurulu Üyesi olan Ferit İlsever, Beykoz'daki Kurultayı, "Vatan Savaşı'ndan Milli Hükümete" sloganıyla oluşturduklarını belirterek, ülkenin tarihi bir dönemden geçtiğini söyledi. Büyük bir vatan savaşının verildiğini ve Türk Silahlı Kuvvetleri'yle milletin zafere doğru ilerlediğini vurgulayan Ferit İlsever, şöyle dedi:

“Değerli arkadaşlar... Bakınız... Burada arkadaşlarla konuşuyorum; Beykozlular da Türkiye'de yaşayan birçok vatandaşımızın büyük kısmı milletimizi anlamıyor. Bu büyük ayağa kalkışımızı, bu büyük uyanışımızı; bu ülkede Amerikan emperyalizmine indirdiğimiz büyük darbeleri ama en önemlisi de önümüzdeki 10 yıllar 100 yıllar için aynı geçen yüzyılın başında olduğu gibi tüm dünyaya insanlık dersi verdiğimizi ve bütün insanlara örnek olacak bir bağımsızlık mücadelesinin büyük bir örneğini bu topraklarda yarattığımızı, ne yazık ki, anlamıyoruz. Öncülerimiz bunu hâlâ anlamıyor.

Bunu çok iyi anlayalım: Evet, şunu iddia ediyoruz, her gün milletimiz bütün dünyaya örnek olacak bir mücadelenin; özgürlük, bağımsızlık ve demokrasi mücadelesinin en önünde yer alıyor ve kahramanca mücadele ediyor. İşin gerçeği budur. Tarih bunu böyle yazacak, göreceksiniz. Bunun ilk sonuçları Suriye'nin bağımsızlığıdır, Irak'ın bağımsızlığı ve bütünlüğüdür; İran-Suriye-Irak-Türkiye yani Batı Asya Birliği'nin Rusya'yla beraber bütün Avrasya birliğidir, değerli arkadaşlar. Onun yolu Türkiye’mizin bu kahramanca mücadelesi, 4 Temmuz Vatan Savaşı'yla açılmıştır ve ülkemiz bu doğrultuda ilerlemektedir.”

Konuşmaların ardından seçime geçildi ve gerçekleştirilen seçimin ardından şu isimler belirlendi:

Yönetim Kurulu Asil

1. Osman Kılıç

2. Ayşın Muazzez Önol

3. Zülâl Haksever

4. Aydoğan Bayram

5. Süheyla Eremen

6. Zerrin Toksöz

7. Nihan Özcan

8. Serhan Paksü

İl Delegesi

1. Hakan Ekiz

2. Afet Erdoğan

3. Eyüp Bostan

4. Osman Kılıç

5. Zerrin Toksöz

6. Abdullah Aksu

7. Ayşın Muazzez Önol

8. Esra İspalarlı

9. Süheyla Eremen

10. Ahmet Önder Manoğlu

11. Ferda Kazancıbaşı

12. Ahmet Taşçı

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haber, Hakan Ekiz, Vatan Partisi, Kongre, İlçe Başkanı

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"