Hadise'nin Beykoz Adliyesindeki boşanma detayları

  • 0
  • 4425
Hadise'nin Beykoz Adliyesindeki boşanma detayları
Hadise'nin Beykoz Adliyesindeki boşanma detayları
Hadise'nin Beykoz Adliyesindeki boşanma detayları
Hadise'nin Beykoz Adliyesindeki boşanma detayları
Hadise'nin Beykoz Adliyesindeki boşanma detayları

Yaklaşık 4 ay önce evlenen Hadise Açıkgöz ve Mehmet Dinçerler'in anlaşmalı boşanamadıkları ve dilekçenin detayları ortaya çıktı.

Yaklaşık 4 ay önce nikah masasına oturduğu eşi Mehmet Dinçerler ile boşanma kararı alan Hadise’nin boşanma dilekçesi ortaya çıktı. Dinçerler’in evlendikten kısa bir süre sonra Hadise’nin sanat hayatını kısıtlamaya yönelik davranışta bulunma başladığı ifade edildi. Dilekçede, “Davalı tarafın bu davranışları zaman içerisinde psikolojik baskı boyutuna ulaşmıştır. Bu psikolojik baskılar müvekkili oldukça yıpratmıştır” denildi.

Hadise bir süredir problem yaşadığı eşi Mehmet Dinçerler ile boşanıyor. Anlaşmalı olarak boşanamadıklarını ve bu sebeple dava açtığını belirten ünlü şarkıcı avukatı Hakan Öncel aracılığıyla dün Beykoz 2. Aile Mahkemesi’ne başvuruda bulundu.

"Davranışları psikolojik baskı boyutuna ulaştı"

Dilekçede, “Davalı tarafın bu davranışları, zaman içerisinde psikolojik baskı boyutuna ulaşmıştır. Bu psikolojik baskılar müvekkili oldukça yıpratmış ve sadece kişisel hayatını değil, kamuoyuna yansıdığı üzere sanat hayatını da etkileyecek boyuta varmıştır. Bu nedenle, taraflar arasında karşılıklı olarak uyumsuzluklar kendini göstermiş, ayrı yaşamaya başlamışlar ve evlilikleri fiilen sona ermiştir. Tarafların bundan böyle birlikte yaşamaları mümkün değildir” denildi.

Maddi ve manevi tazminat talebi yok

Hadise’nin maddi ve manevi bir tazminat talebi olmadığı ifade edildi. Dilekçenin devamında, “Mehmet Dinçerler’in boşanma konusundaki iradesini, mahkemeniz huzurunda beyan edeceğini umuyoruz. Aksi durumda, evlilik birliğinin sarsılması ile ilgili olarak, tanık ve delil sunma ile diğer tüm haklarımızı saklı tutuyoruz” ifadesi kullanıldı.

Dilekçede, “Evlilik Birliğinin Sarsılması” başlıklı Medeni Kanun 166. maddesi uyarınca tarafların boşanması talep edildi.

Çıkan haberlerin ardından ünlü şarkıcı, Instagram hesabından şu açıklamayı yaptı:

Anlaşarak sonlandıramadığımız için boşanma davası açtığımı sizlerle paylaşmak isterim. Mehmet'e hayatında mutluluklar diliyorum. Bu süreçte yanımda olan herkese teşekkür ederim. 

Mehmet Dinçerler ise konuyla alakalı şunları söyledi: Çok özel ve hassas olan bu konuda sessiz kalmak en doğrusu olur diye düşünmüştüm. Gelinen durumda ise yapılan yakıştırmaları görünce susmanın şahsıma, aileme ve özellikle çok emek verdiğim son 1 seneme haksızlık olacağını düşünüyorum.

Karşılıklı olarak çok değer vererek başladığımız ilişkimiz son bulmuş olsa da ilişkimiz süresince Hadise'nin sanat hayatını belki de en çok destekleyen kişi oldum. Konserlerini ailem dahil en önden gururla izlediğime ve başarılarıyla da kendisiyle onur duyduğuma herkes şahit olmuşken, bugün öne sürülen iddiaları şaşkınlıkla karşılıyorum.

Evliliğimizi sonlandırmak ortak görüşümüz doğrultusunda olup, tek isteğim süreci herkes için en hayırlı olacak şekilde saygı çerçevesinde bitirmektir. Başka hiçbir talep ve isteğim olmamıştır. Kendi dünyama dönmek adına herkesten bana ve aileme saygı rica ediyorum. Sevgiler... 

Mehmet Dinçerler'in ise Hadise'ye hediye ettiği 3 milyonluk yüzük ve düğünde takılan takıları iade edilmesini istediği ortaya çıktı.

Haber Merkezi

Beykoz genç bir forvete yatırım yaptı
Önceki Beykoz genç bir forvete yatırım yaptı
Beykoz elektrik kesintileri (11-12-13 Aralık 2023)
Sonraki Beykoz elektrik kesintileri (11-12-13 Aralık 2023)
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz