Hacı Şeref Yıldız Beykoz’da ebediyete uğurlandı

  • Güncelleme: 11.02.2020 16:36
  • Okunma: 21967 kez
  • Yorum: 0
Beykoz’un önemli iş insanlarından Hacı Şeref Yıldız, yoğun bir katılımla düzenlenen cenaze töreni sonrası ebediyete uğurlandı.
Hacı Şeref Yıldız Beykoz’da ebediyete uğurlandı

Önceki gün vefat eden Sultanlar Grup Yönetim Kurulu Başkanı Şeref Yıldız, Göksu Mahallesi Peksimetçi Salihağa Camii’nde düzenlenen törenle ebediyete uğurlandı. Yoğun bir katılımın olduğu cenaze namazında Hacı Şeref Yıldız’dan övgüyle söz edildi.

TBMM eski Başkanı İsmail Kahraman, AK Parti Milletvekili Erol Kaya, Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Muhammed Hanefi Dilmaç ve Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın’ında saf tuttuğu cenaze namazı sırasında bölgede ciddi izdiham yaşandı.

Cami avlusunda, Merhum Şeref Yıldız’ın oğlu Faruk Yıldız, yeğeni Mücahit Yıldız ile birlikte diğer aileleri fertleri uzun süre taziyeleri kabul etti.

Namaz öncesi Faruk Yıldız’ın 50 yıllık dostu olduğunu ifade eden İlim Yayma cemiyeti Beykoz Şube Başkanı Mehmet Karaahmetoğlu bir konuşma yaptı… Konuşmasında merhum Şeref Yıldız’dan övgüyle söz eden Karaahmetoğlu, Yıldız’ın iyi bir Müslüman olduğunu söyledi.

Şeref Yıldız’ın Beykoz’da kendi mahallesinde olmak üzere iki cami yaptırdığını ve Pendik Kurtköy’de de bir camini yapımının devam ettiğini ifade eden Karaahmetoğlu, merhumun kendisinden fetva almadan hiçbir şey yapmadığını söyledi. Hatta o kadar ki, vefatından önce hastanede tedavi gördüğü sırada, doktorun vermiş olduğu ilacı bile kendisinden fetva almadan kullanmadığını söyleyen Mehmet Karaahmetoğlu, cenaze namazına katılanlardan Şeref Yıldız’a haklarını helal etmelerini istedi.

Şeref Yıldız’ın 50 yıllık dostu olan Mehmet Karaahmetoğlu’nun konuşmasının ardından kılınan cenaze namazı için, ikindi namazında camiye giren vatandaşların yer olmadığı için, izdiham nedeniyle dışarıya çıkmalarına izin verilmedi ve cenaze namazını içerde kılmaları istendi.

Merhumun cenaze namazı için, TBMM eski Başkanı İsmail Kahraman, AK Parti Milletvekili Erol Kaya, Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın ve Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı en ön safta yer aldı.

Namaz sonrası merhumun tabutunu sevenleri omuzlarına aldı. Bu sırada tabutu taşımak için insanların birbirleriyle yarıştığı gözlenirken, cenaze arabasına konulmayan Hacı Şeref Yıldız’ın tabutu sevenlerinin omuzlarında kabristana götürüldü. Kabristana da oldukça kalabalık bir grup Şeref Yıldız’ı uğurlamak için gitti.  

   

İş, siyaset ve spor dünyasından yüzlerce insanın katıldığı cenaze namazı sonrası Merhum Şeref Yıldız Anadoluhisarı Mezarlığı’ndaki Aile Kabristanlığı’nda sevenlerinin dualarıyla ebediyete teslim edildi.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz