Hacı Ahmet Gür’ü binler son yolculuğuna uğurladı

  • 0
  • 7581
Hacı Ahmet Gür’ü binler son yolculuğuna uğurladı
Hacı Ahmet Gür’ü binler son yolculuğuna uğurladı
Hacı Ahmet Gür’ü binler son yolculuğuna uğurladı
Hacı Ahmet Gür’ü binler son yolculuğuna uğurladı
Hacı Ahmet Gür’ü binler son yolculuğuna uğurladı
Hacı Ahmet Gür’ü binler son yolculuğuna uğurladı
Hacı Ahmet Gür’ü binler son yolculuğuna uğurladı

Tedavisi sırasında yaşamını yitiren Türkiye’nin tanınan iş insanlarından Dost Beykoz İmtiyaz Sahibi Kader Gür’ün amcası Hacı Ahmet Gür için cenaze töreni düzenlendi.

Bir süredir tedavi gördüğü Memorial Hastanesi’nde hayatını kaybeden Güneysu İlim Öğrenenlere Yardım Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Hacı Ahmet Gür için Üsküdar’daki Marmara İlahiyat Camisi’nde cenaze töreni düzenlendi.

Cenaze töreni öncesi Hacı Ahmet Gür’ün kardeşleri Ramazan Gür ve Yusuf Gür ile çocukları Mehmet Gür ve Mustafa Gür taziyeleri kabul etti.

Cenaze namazına Gür ailesinin yanı sıra Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Başkanvekili İsmail Kahraman, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe, MHP İstanbul İl Başkanı Birol Gür,

bazı milletvekilleri, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu ile birlikte Türkiye’nin bir çok bölgesinden olduğu gibi Rize Güneysu ve Beykoz’dan çok sayıda siyasetçi ve STK temsilcisi katıldı.

AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Muhammed Hanefi Dilmaç ve Yardımcısı Hayrettin Yanık, Beykoz Rizeliler Derneği Başkanı Mikail Akyıldız, Beykoz Halk Eğitim Okul Aile Birliği Başkanı Osman Topuz gibi isimler de objektiflere yansıyanlardan oldu.

Kılınan cenaze namazının ardından konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Hacı Ahmet Gür’ün hayır işlerindeki başarılarından söz ederek, ilim talep eden öğrenciler için çok gayret gösterdiğini ifade etti. Erdoğan Hacı Ahmet Gür’ün Beyoğlu Eğitim ve Kültür Vakfı’nda  başarılı bir çalışma yürüttüğünü söyledi.

Törenin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da omuz vererek cenaze nakil aracına taşınan Ahmet Gür'ün naaşı defnedilmek üzere Çavuşbaşı'ndaki aile kabristanlığına götürüldü.

Türkiye’nin birçok şehrinden Hacı Ahmet Gür’ün cenaze töreni için sevenleri İstanbul’a geldi. Üsküdar Marmara İlahiyat Camisi’nin bulunduğu geniş cadde güvenlik önlemleri ve kalabalık nedeniyle trafik yoğunluğu yaşandı.

Gür’ün cenazeye katılamayan sevenleri de aileye gönderdikleri mesajlarla taziye dileklerini iletti.

Ortadoğu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hacı Ahmet Gür, İlim Yayma Cemiyeti Yüksek Müşavere Heyeti Üyeliği, Beyoğlu Eğitim ve Kültür Vakfı Başkanlığı ve Güneysu İlim Öğrenenlere Yardım Vakfı Başkanlığı görevlerini sürdürüyordu.

Ortadoğu Holding’de birçok alanda ülkeye katma değer sağlayan Hacı Ahmet Gür, 1981 yılından bu güne kadar nakliyat, inşaat, madencilik, gıda, sağlık, yenilenebilir enerji alanlarında yüzlerce kişiye de istihdam sağlamıştı.

Ortadoğu Holding yaptığı açıklamada, “değerli büyüğümüzün mekanı cennet olsun” ifadelerine yer verirken, şunlar kaydedildi:

“Ebediyete uğurladığımız muhterem Hacı Ahmet GÜR beyefendinin ruhları için bu akşamdan itibaren yedisi boyunca akşam ve yatsı namazları arası Beyoğlu Anadolu İmam Hitap Lisesi Camisinde mevlid okutulacaktır. Tüm seven ve dostları davetlidir.”

Haber Merkezi

Beykoz'da koşmaya devam edeceğiz
Önceki Beykoz'da koşmaya devam edeceğiz
İmamoğlu Beykoz’da Anadoluhisarı Kalesinin tadilatını inceledi
Sonraki İmamoğlu Beykoz’da Anadoluhisarı Kalesinin tadilatını inceledi
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz