Güvenlik zafiyetinin faturasını ödedik

  • Güncelleme: 01.03.2015 19:18
  • Okunma: 5654 kez
  • Yorum: 0
İstanbul Süper Amatör Lig’deki olaylı İstanbulspor-Beykozspor 1908 maçı sonrası Beykoz Kulübü bir açıklama yayınladı.
Güvenlik zafiyetinin faturasını ödedik

Açıklamada yaşananlardan dolayı üzüntü dile getirildi.

İstanbulspor’un 6-2 kazandığı maç sonrası Beykozlu taraftarlar sahaya girmiş ve hakemSerdar Akkoçoğlu’na saldırmaya teşebbüs etmiş, olaylar sırasında tribünde fenalaşan bir İstanbulspor taraftarı hayatını kaybetmişti. Beykozspor 1908 Yönetim Kurulu’ndan, Başkan Zeki Aksu’nun imzasıyla yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

‘Saldırıyı biz engelledik’

Dün oynanan İstanbulspor-Beykozspor maçı sonrası çıkan olaylardan dolayı son derece üzgünüz. Tribünde bir saldırı, kavga, gürültü, yumruklaşma olmadı ancak saha içinde istenmeyen olaylar meydana geldi. Hakemin tahrik edici davranışları ne yazık ki doksan dakika boyunca sürdü, kendini beğenmiş bir yönetim tarzı gösterdi. 33 yaşındaki kaptanımız Engin’in atılması sonrasında da saha dışından giren birkaç kişi saldırmaya çalıştı, bunları biz engelledik. Olayların buraya gelmesi elbette üzüntü verici. Yaşananları tasvip etmemiz mümkün değil. Vefat eden vatandaşımıza şahsım ve camiamız adına rahmet diliyoruz. 

‘Oyuncularımız karışmadı’

Bizim açımızdan sevindirici olan hiçbir oyuncumuzun saha içinde olaylara karışmamış olması. Paşabahçe’de, yani sahamızda oynamamız gereken maç Avcılar’a alınmış. Bunu da anlayışla karşılıyoruz. Bu sezon ve geçen sezon oynadığımız karşılaşmalarda böyle bir olay karşımıza gelmedi. Rakip takımların ayarlaması gereken güvenlik konusundaki zaafiyetin faturasını ödemiş oluyoruz. 105 yıllık camiamız olarak böyle bir şey olsun istemezdik.” 

Spor Servisi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz