Siyaset

Gürsel Tekin Beykoz'da ne konuştu?

Gürsel Tekin Beykoz'da ne konuştu?
2014.08.31 00:00
| | |
5221

Dost Beykoz'un Davet Edilmediği toplantıda kim ne söyledi? Her ne kadar Beykoz CHP İlçe Başkanı davet etmediyse de toplantı görüntülerine ulaşan Dost Beykoz ekibi, İncirliköy'de yaşanılanları haberleştirdi.

Beykoz'daki 2B arazileri ve tapu sorunları nedeniyle CHP Beykoz İlçe Teşkilatı, İncirliköy'de bir kahvehane toplantısı düzenledi.

Toplantıda konuşan CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, hükümeti ve BaşbakanRecep Tayyip Erdoğan'ı eleştirerek, "1994 yılında Sayın Başbakan'ın da evi sorunluydu. Şimdi ne oldu? Sorun var mı? Sayın Başbakan'ın evinin sorununu çözenler Beykoz'da yaşayan Hatice Ablamın, Mehmet Abimin neden sorunlarını çözmediler? Çözmek istemiyorlar. Bakınız, bizim hesaplarımıza göre İstanbul'da oluşturulan rant son 7 yılda 100 milyar dolara ulaşmıştır. Peki sizin sorunlarınız çözülmüş müdür? Hayır!" diye konuştu.

CHP Beykoz İlçe Teşkilatı tarafından düzenlenen toplantıya, CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin'in yanı sıra CHP İl Yönetim Kurulu Üyesi Füsun Sökmezİncirköy MahalleMuhtarı Şefik Yavuzyılmaz, Esenyurt Belediyesi eski Başkanı Gürbüz Çapan, CHP İlçe Teşkilatı ve İncirköylü vatandaşlar katıldı. Toplantıda söz alan İncirköy Mahalle Muhtarı Şefik Yavuzyılmaz, ikametlerine devam etmeleri konusunda Hükümet'e çağrıda bulunarak,"Bizim burada kalmamızı sağlasınlar. Bu yasa bizim başta anlaştığımız şekliyle çıkmamıştır. Bu işe bir çare bulmamız lazım" dedi.

Muhtar Yavuzyılmaz'ın ardından bir konuşma yapan CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin ise iktidarın görevinin yurttaşlarının barınma sorununu çözmek olduğunu vurgulayarak, Beykoz'daki vatandaşın yıllar önce bu sorunu devlet eliyle değil kendi kendine çözmeye çalıştığını anlattı. 2B konusu yasa haline gelmeden önce AK Partililerin 'Bu işten 25 milyar dolar gelir bekliyoruz' dediğini ifade eden Gürsel Tekin, şunları söyledi:

"Biz o zamanlar demiştik ki: 'Ya bu Bakanlar hesap yapmayı bilmiyor ya da hiç dayak yememişler'. Antalya’nın Kastamonu'nun Beykoz'un köylülerinden mi alacaksınız bu parayı? Biz o dönem itirazlarımı yapmıştık. Sonra ne oldu? 25 milyar dediler 1 milyar dolar bile toplayamadılar. Bizler şimdi CHP olarak köy köy, kasaba kasaba dolaşarak bu yapılanları halkımıza anlatacağız."

Toplantıda kısa bir konuşma yapan Esenyurt Belediyesi eski Başkanı Gürbüz Çapan da Belediye Başkanlığı zamanında yaptıklarını dile getirerek, "Biz o dönemde iki daireli apartmanlar yapmıştık. Halkımızın geleneklerini ve komşuluk ilişkilerini göz önünde bulundurmuştuk. Bizimle aynı dönem bu işlere başlayan Sultanbeyli'ye gidip bakın. Esenyurt'u ve Sultanbeyli'yi bir karşılaştırın. Biz bu işi AK Parti'den daha iyi yapıyoruz arkadaşlar. Daha namuslu yapıyoruz" diye konuştu.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz, Gürsel Tekin, CHP

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"