Siyaset

Gürsel Tekin Beykoz’da hayırcılara müjde verdi

Gürsel Tekin Beykoz’da hayırcılara müjde verdi
25.03.2017 12:46
| | |
4455

İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, CHP İlçe binasında düzenlediği basın toplantısında, "Beykoz’da, Hayır oyları çok yüksek oranda, böyle 3-5 puan değil” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, Milletvekili Enis Berberoğlu ile birlikte gelmiş olduğu Beykoz'da basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Milletvekili Tekin, "Bizim parti Rahmetli Erbakan'ın değimiyle arkada kaçanların partisi falan değildir. Kanla göz yaşıyla kurulmuş bir siyasi partidir. Devrimleri yapmış bir siyasi partidir. Bu tartışmamızın ana noktası televizyonları açtığınız da görüyorsunuz. Adeta işgal orduları gibi sadece iktidara hizmet ediyor." görüşünü savundu.

Milletvekili Gürsel Tekin, "Sayın Başbakan Ocak ayında tam da bu 18 maddenin tartışıldığı dönemde önünüze devletin kurumlarının iki önemli raporu var mı yok mu? Yoksa yok kardeşim diyebilirsiniz. Bir tanesi ekonomik kurmaylarınızın büyük olasılıkla Sayın Mehmet Şimşek'inde dahil olduğu kurmaylarınızın hazırlamış olduğu, "Aman ha bizi bir referandum sürecine sokmayın, yeterince kırılgan bir ekonomik dönem geçiriyoruz." raporudur. Bir diğeri de istihbarat örgütlerimizin terör örgütleriyle ilgili mevsimsel olarak da Mart ve Nisan aylarını sıkıntılı aylar olarak bildikleri için bu referandumun ülkemizin yararına olmayacağını bildikleriyle ilgili iki raporun olduğu söyleniyor. Var mıdır, yok mudur? Sayın Başbakan'dan bu konuda bir cevap bekliyorum. Bunu niye soruyorum. 2004 yılında Milli Güvenlik Kurulu'nda çok geniş çaplı bir raporun hazırlanıp sunulduğu biliniyor. Sonra taktir edersiniz ki kamu oyuna da yansıdı. Özellikle darbeyi yapan FETÖ Terör Örgütü'yle ilgili devletin bu kadar ciddi raporlarını, ciddiye almamanın sonuçta bir darbeyle sonuçlandığını da hatırlatmak istiyorum. Umuyorum ki, varsa Sayın Başbakan bu raporların gereğini yapacaktır." diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım'ın, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun söylemleriyle ilgili yorumlarına da cevap veren Milletvekili Gürsel Tekin, "Yarın Sayın Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı olursa dört tane üye kendisi belirliyor. İki Adalet Bakanı ve Müsteşar etti mi altı? Geriye 7 kişi kalıyor. 7 kişiye de çağıracak ya Gürsel Tekin'i ya Enis Berberoğlu'nu yapın. Diyecek ki alın size bu yedi kişilik liste, siyaseten bu böyledir zaten. Bu listeyle git Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde çıkart getir. Etti mi 13, kime bağlı olacak? Sayın Kılıçdaroğlu'na bağlı olacak." ifadelerini kullandı.

Milletvekili Tekin, kimin yalan, kimin doğru söylediğini anlamak için halkın önünde karşı karşıya gelip anlatılması gerektiğini, gerçeklerin bu vesileyle açığa çıkacağını söyledi. Mesela Sayın başbakan ile Sayın Genel Başkanımız karşılıklı gelir, Sayın Başbakan 13 kişinin nasıl belirlendiğini anlatır, Genel Başbakanımız da anlatır. Bizde kimin yalan kimin doğru söylediğini anlarız. Bu imkan olmadığına göre ne yapacağız? Vallahi kim yalan söylüyorsa ocağı sönsün kardeşim.

CHP Milletvekili Gürsel Tekin şöyle konuştu:

"İçeri de dışarı da çok büyük dertlerimiz var. Bütün bu sorunların içinde hangi akıl sizi zorladı, neden bu referanduma sürüklendiniz. Ama size bir müjdem var. Sahadaki görmüş olduğumuz manzara çok şükür vatandaşımız ayın 16'sında vatandaşımız destan yazacak. Hayır oyları çok yüksek oranda, böyle 3-5 puan değil. Çok yüksek oranda onunda müjdesini size vermek istiyorum."

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haberleri, Siyaset, CHP, Gürsel Tekin, Enis Berberoğlu

reklam

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"