Gürcistan'dan Beykoz halkına üst düzey ziyaret

  • 0
  • 6039
Gürcistan'dan Beykoz halkına üst düzey ziyaret
Gürcistan'dan Beykoz halkına üst düzey ziyaret
Gürcistan'dan Beykoz halkına üst düzey ziyaret
Gürcistan'dan Beykoz halkına üst düzey ziyaret

Gürcistan Büyükelçisi Giorgi Janjgava, Beykoz'a gerçekleştirdiği ziyarette Gürcü temsilcileriyle bir araya geldi.

Büyükelçi Janjgava'nın üst düzey bürokrasi ziyareti Beykoz'da Gürcüler tarafından memnuniyetle karşılanırken, basına kapalı olarak gerçekleştirilen görüşmelerde, iki ülke arasındaki ticari, sosyal ve kültürel alanlarda başlatılabilecek çalışmalara ilişkin de fikir alışverişinde bulunuldu.

Gürcistan Ankara Büyükelçisi Giorgi Janjgava, beraberinde Gürcistan hükümeti müsteşarı Koba Gogolarze ile birlikte Beykoz'da bir dizi ziyarette bulundu.

İlk olarak Beykoz Batum Gürcü Kültür Derneğini ziyaret eden Büyükelçi Jangjava, burada ilçede yaşayan hemşerileriyle bir araya geldi.

Mevcut ekonomik, sosyal ve kültürel durumların görüşüldüğü toplantıda Dernek Başkanı Ali Kemal Kılıç da büyükelçi Jangjava'nın ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek teşekkür etti.

Toplantıda, Gürcü ve Türk milletlerinin uzun yıllardır barış ve dayanışma içinde yaşadığı bu işbirliğinin geliştirilmesinin iki millet için de faydalı olacağına vurgu yapıldı.

Dernek Başkanı Kılıç, ziyaretin sonunda Büyükelçi Janjgava'ya çiçek hediye etti.

- Janjgava, Gogolarze ve Kılıç, iş insanı İsmet Acar'ı ziyaret etti

Gürcistan Ankara Büyükelçisi Giorgi Janjgava, Müsteşar Koba Gogolarze ve Beykoz Batum Gürcü Derneği Başkanı Ali Kemal Kılıç, ilçedeki programlarının devamında tanınmış iş insanı Acarlar Şirketler Topluluğu Yönetim Kurulu Başkanı İsmet Acar'ı makamında ziyaret etti.

Acarlar Mahallesi'nde şirketin genel müdürlük binasında gerçekleşen ziyarette İş İnsanı İsmet Acar, ziyareti nedeniyle Büyükelçi Janjgava ve Müsteşa Gogolarze'ye teşekkür etti.

Acar, iki devlet arasındaki işbirliğinin geliştirilmesi adına bir iş insanı olarak üzerine düşen her şeyi yapmaya hazır olduğunu dile getirdi.

Janjgava ve Gogolarze, görüşmeleri sonrası Beykoz'dan ayrıldı.

Haber Merkezi

Beykoz’da 24 Kasım Öğretmenler Günü resmi programı
Önceki Beykoz’da 24 Kasım Öğretmenler Günü resmi programı
CHP Beykoz İlçe Başkanı Mahir Taştan'ın annesi vefat etti
Sonraki CHP Beykoz İlçe Başkanı Mahir Taştan'ın annesi vefat etti
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz