Güney Kore Liglerinde bir Beykozlu

  • Güncelleme: 01.03.2015 15:52
  • Okunma: 7554 kez
  • Yorum: 0
Beykozspor Voleybol Takımı spora başlayan, bir Beşiktaş macerası yaşayan Voleybolcu Yeliz Başa yeni takımı Hyunda Hıllstate ile antrenmanlarına başladı.
Güney Kore Liglerinde bir Beykozlu

Beşiktaş’tan Japonya’nın Nec Red Rocketstakımına transfer olan başarılı sporcu, burada kendi özel seyircisini yakalamayı başarmıştı. Takımının en başarılı ve skorer oyuncu olarak her maç sonu alkışları fazlası ile alan Başa, sezon sonunda Güney Kore ekiplerinden Hyundaı Hıllstate’dan gelen transfer teklifini kabul etmişti. Yaz İstanbul’da geçiren ve ailesiÇubuklu’da ikamet eden Yeliz Başa, Güney Kore macerasını başlattı.

Türk insanına samimi derecee ilgi gösteren bir ülkeden yanı Japonya’dan, bir başka Türkiyesevdalısı bir ülke olan Güney Kore’ye geçiş yapan Yeliz Başa şimdiden ilgi odağı olmasını başarmış durumda. Japonya’ya transfer olan ilk Voleybolcu olma ünvanına da sahip bulunan yetenekli isim aynı şekilde Güney Kore Liglerinde oynayacak ilk Türk Voleybolcusuünvanını da elde etmiş durumda. Yeliz Başa Facebook Profilinden yaptığı paylaşımda şu mesajları iletti;

Sevgili Arkadaşlar;

Ülkemden çok uzakta, bayrağımızı en yukarlara taşımak ve ülkemi en iyi şekilde temsil etmek için çıktığım bu yolda, sizin verdiğiniz destek ve Dualarınızla, yolumda emin adımlarla hedefe doğru ilerliyorum. Bu yola baş koydum. Bu yola çıkarken, sadece eşim, ben, ufak bir valiz, inanç ve büyük bir iman ile yola çıktık. Sizlerin desteğiniz ile bir aile olduk ve bu sevgi ve destek yumağı büyüdü. Antreman ve maç temposu yoğunluğundan çok sık cevap veremiyorum, lütfen kusuruma bakmayın. Hepinize, desteklerinizden dolayı ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

Buradan Fan sitesini yöneten Ceyda kardeşime de emeklerinden dolayı çok çok teşekkür ederim.

Dualarınızı, desteklerinizi lütfen esirgemeyin....

Saygı ve sevgilerimle.

Yeliz BAŞA

Biz’de Dost Beykoz Spor Servisi olarak Beykozlu sporcumuza Güney Kore macerasında başarılar diliyoruz.

Spor Servisi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz