Gümüşsuyuspor, Sarıgazi’den 3 puanla döndü

  • Güncelleme: 03.12.2017 13:33
  • Okunma: 3789 kez
  • Yorum: 0
İstanbul 1. Amatör Lig, 15. Grup Lideri Gümüşsuyuspor, Sarıgazispor deplasmanından 3 puanla dönerek, liderlik koltuğuna iyice yapıştı!
Gümüşsuyuspor, Sarıgazi’den 3 puanla döndü

Kamil Çolak Yönetimindeki Gümüşsuyuspor Takımı Müsabakaya Kalede Fatih Mumcu, Serkan Yılmaz, Uğur Öztürk, Barış Kaya, Çağdaş Kaya, Oğuz Ergüven (Fatih Çapoğlu), Selahaddin Erdal, İsmail Kambur, (Sertan Yıldız) Hasan Can, Erdi Duran ve Burak Değirmenci (Ali Öztürk) den oluşan bir kadro ile çıktı.

Beykoz Ekibini galibiyete taşıyan gollerde ise Oğuz Ergüven ve Barış Kaya’nın imzaları vardı. Özellikle ilk golü kaydeden Oğuz’un mükemmel füzesi doksandan ağlarla buluşurken, ortaya jeneriklik bir gol de çıkmış oldu.

Maça bakacak olursak… Müsabakanın ilk yarısında Gümüşsuyuspor gerçekleştirdiği ağlı sollu ataklarla ev sahibi Sarıgazispor’u baskı altına aldı ve de bunalttıkça bunalttı. Yeşil-Beyazlı ekip hücum hattının her iki yönünden Hasan Can ve İsmail’in getirdiği kanat topları ile çok net pozisyonlara giren taraf oldu.

Nitekim Gümüşsuyuspor 20. dakikada etkili  bir kanat organizasyonu daha gerçekleştirirken en son topla buluşan ve ceza sahasına giren Erdi Duran,  18 dışında atağa katılan Oğuz’u güzel bir topla buluşturdu. Topun gelişine çok sert adeta füze gibi giden top 90 diye tabir edilen yerden filelerle buluştu ve konuk takım 1-0 öne geçti. İlk yarı bu skorla tamamlandı.

İkinci yarıda ev sahibi ekip Sarıgazispor maçı bırakmadı ve Gümüşsuyuspor’a geliştirdiği üst üste ataklar ile zor anlar yaşatmaya başladı. Ancak gol sesi yine konuk ekip yani Gümüşsuyuspor takımından geldi. Dakikalar 65’i gösterirken  Hasan Can’ın kullandığı kornere iyi yükselen Barış Kaya aşırtma kafa vuruşu ile kaydettiği golle Gümüşsuyuspor’u 2-0 öne geçirdi.

85. dakikada Sarıgazispor’un müsabakadaki tek  golü geldi ve durum 2-1 oldu. Kalan bölümde karşılıklı ataklardan gol sesi çıkmayınca Gümüşsuyuspor mücadelenden 2-1 galip ayrılan taraf oldu.

Spor Servisi