Gümüşsuyuspor Kulüp Başkanı, Dost Beykoz'a konuştu

  • 0
  • 10757
Gümüşsuyuspor Kulüp Başkanı, Dost Beykoz'a konuştu
Gümüşsuyuspor Kulüp Başkanı, Dost Beykoz'a konuştu
Gümüşsuyuspor Kulüp Başkanı, Dost Beykoz'a konuştu
Gümüşsuyuspor Kulüp Başkanı, Dost Beykoz'a konuştu
Gümüşsuyuspor Kulüp Başkanı, Dost Beykoz'a konuştu
Gümüşsuyuspor Kulüp Başkanı, Dost Beykoz'a konuştu
Gümüşsuyuspor Kulüp Başkanı, Dost Beykoz'a konuştu

Beykoz'da sahası olan kulüplerden olan Gümüşsuyuspor, çocuk ve gençlere spor yapma imkanı tanırken, başarı haberleri ile sevinç ve mutluluk yaşıyor.

Gümüşsuyuspor’da Kulüp Başkanlığını mahalle esnaflarından da olan Şeref Kurtuluş yapmakta. Yeşil-Beyazlı Kulübün değişik yaş gruplarındaki futbol takımları geride kalan haftayı firesiz tamamlamanın gurunu yaşıyor.

Yusuf Şensoy Yönetimindeki U14 Yaş Grubu Takımı Lider Modafenspor karşısında sahadan 4-3 galip ayrılarak Liderliği rakibinden devraldı. İhsan Eken Yönetimindeki U16 Yaş Grubu Takımı ise Ortaçeşme Sahasında Kemahspor karşısında sahada futbol resitali sunarken 5 gollü bir galibiyet almasına rağmen bir o kadar da kaçırdığı pozisyonları ile dikkatleri çekti. Grubunda ikinci sıradalar ve zirve yarışını devam ettiriyor. Puanlamanın olmadığı bir futbol şenliği şeklinde geçen U12 Yaş Grubu müsabakalarına kendi sahasını vererek ev sahipliği yapan Gümüşsuyuspor bu kategoride de başarılı müsabakaları ile dikkatleri çekiyor.

Bir biri ardında gelen bu başarı sonuçların ardından bir açıklamada bulunan Gümüşsuyuspor Kulüp Başkanı Şeref Kurtuluş, "Tabii ki bu başarılı sonuçlar camiamıza gönül veren herkes gibi bizleri de sevindirmekte, neşemize neşe katıyor. Ben özellikle altyapı takımlarımızdan gelen başarılı sonuçlar ile daha da fazla memnuniyet yaşıyorum. Çünkü biz mahallemizin bu çocuklarına spor yapma imkanı sunuyoruz ve takım kadrolarımızı katarak beyinlerini her türlü olumsuzluklardan arındırıp spora yönlendiriyoruz. Kapımız tüm spor yapmak isteyenlere ardına kadar açık. Bu başarılı tabloyu bizlere yaşatan tüm Antrenörlerime, yönetici kardeşlerime ve çocuklarını spora yönlendiren ve kulübümüzü tercih eden velilerimize en kalbi duygularım ile teşekkürlerimi iletmek istiyorum" diye konuştu.

Şeref Başkan ve Yöneticileri bu başarı sonuçlar ile mutluluk, heyecan ve de gurur yaşıyorlar yaşamasına da akıllarının bir köşesinde ise hüzün rüzgarları da esmiyor değil. Halen kullanmakta oldukları futbol sahalarının zemini tabiri caizse berbat durumda, yakın bize zaman sonra da hani o toprak sahalı günlerden gelen bir tabiri kullanmaya başlarlarsa şaşırmamak gerekir -Saha patates tarlasına döndü!

Nitekim sahanın değişik noktalarında yıpranan, işlevini yitiren bölgelere dışarıdan kesilip getirilen yeni halı parçaları monte edilmiş. Estetik bakımdan da çirkin bir görüntü de yok değil. Bu sahayı akşamları kiraya vererek gelecek cüzi rakamlara şiddetle ihtiyaçları var, var olmasına da bir daha kiralayan sahada maç yaptıktan sonra bir daha da kıyısından köşesinde geçmemeye başlamış.

Gümüşsuyuspor Sahasındaki problem bununla da kalmıyor çünkü saha ile ilgili özel bir firmanın vakfının da hakkı var…hatta Başkan Şeref Kurtuluş, vakıftan sahayı almak için bir de kampanya başlatsa da sahanın değeri düşünüldüğünde toplanabilecek para tabiri caizse çerez parası gibi kalıyor. Beykoz Belediye Başkanlığı buraya harcama yapmak yerinde Karlıtepe Bölgesinde bir saha yapma yönünde bir düşünce içerisinde olmuştu. Nedense bu proje hayata geçirilemedi, raftaki yerini aldı.

Şimdilerde Gümüşsuyuspor Yönetimine acil beklentisi ise saha zemininin yenilenmesi. Beykoz'da Belediye Kanalı ile yapılan yenileme çalışmalarında sıranın kendilerine geldiği düşüncesindeler. Sahanın durumunu gören aileler çocuklarını göndermekten bile vaz geçmeye başladılar, zaten halı saha kirala olayında da aynı sıkıntıları ifade etmiştim. Şu anda sezon içinde bulunmaktayız, değişik yaş takımlarımız antrenmanlarına çıkmakta, ancak sahanın durumu da ortada biran önce yapılması gerekmekte“ diye konuşan Başkan Şeref Kurtuluş haber başlığımızda da yansıttığımız gibi bir taraftan futbol takımlarının başarısı ile gurur ve heyecan yaşarken, diğer yandan da sahanın berbat hali ile de hüzün ve karamsarlık yaşamaya devam ediyor.

Bu arada Başkan Kurtuluş fırsat buldu mu da soluğu sahada alıyor. Özel maçların renkli simalarından biri oluyor. Ferçi kalede görev yapmakta olsa da en  azından izlediği maçlarda kalecilerin ruh hallerine fazlası ile vakıf olabilmekte.

Evet, Gümüşsuyuspor Kulüp Başkanı Şeref Kurtuluş futbolu seven ve uzun yıllardır yapmakta olduğu fırıncılık nedeni ile hamurdan da anladığı kadar artık futbolcunun da hamurundan fazlası ile anlamaya başlamış durumda. O hamurun yoğrulacağı teknenin, pardon! sahanın ise sorunsuz olması gerektiğinin fazlası ile farkında bakalım taze bir teknede hamur yapmak ne zaman mümkün olacak.

Talip Ercan / Dost Beykoz

Beykoz'da sabaha karşı şüpheli ölüm
Önceki Beykoz'da sabaha karşı şüpheli ölüm
Beykoz CHP'ye döner mi?
Sonraki Beykoz CHP'ye döner mi?
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz