Gümüşsuyuspor'dan örnek davranış

  • 0
  • 13633
Gümüşsuyuspor'dan örnek davranış
Gümüşsuyuspor'dan örnek davranış

Beykoz İlçesi Amatör Futbol müsabakalarında şahit olduğumuz ya da işittiğimiz bazı olaylar var ki alkışlamamak, gurur duymamak ne mümkün!

Son dakikalara önde giren takımlarımız, topu tabiri caizse dağa-taşa atmak yerine oyalayıp, rakibi faule sevk etmek ve sakatlık anları ile vakit geçirmek yerine hep oyunda kalmaktalar. Bu beraberinde puan kayıpları da getirmiyor değil.

Bu tür faır-playlık davranışlara bir örnek hatta iki örnek A Takımı İstanbul Süper Amatör Ligde, alt sıralardan kurtulma mücadelesi veren hatta her maçını bir final niteliğinde oynamak zorunda kalan Gümüşsuyuspor Kulübü’nden geldi.

Geride kalan haftalarda ilk önce U17 Takımı’ndan gelen, Faır-Playlık davranışın ardından hafta sonunda bu kez A Takımı’ndan bu yönde bir alkışlanacak tutum geldi. Dilerseniz her iki güzel davranış ile ilgili Yeşil-Beyazlı ekibin Antrenörü Hasan Hız'ın paylaşımına yer verelim;

SORUYORUM BİZDE YAPARDIK DİYEBİLEN VARMI?

GÜMÜŞSUYUSPOR-HASKÖY SAL LİGİ KARŞILAŞMASI;

Dakika 75 maç 1-0 Gümüşsuyuspor maçta önde Hasköy karşılaşmasında orta alandan atılan bir uzun top ceza alanına giren Oyuncumuz Murat'ın kontrolüne aldığı topu ceza alanına girerken Hasköysporulu defans oyuncusu ani hareket ederken sakatlanıp yerde kaldı tüm Gümüşsuyu oyuncuları ve hocası topu dışarı at diye bağırdık aslında Murat kaleciyle karşı karşıya kaldı golü atmayı düşünse golü atıp rahatlayabilirdik ama tüm takım hocasından sahadaki oyuncularına ve yedek kulübesinin tamamı tribündeki yöneticileri dahil Topu dışarı at diye bağırmaları bence takdir edilecek bir davranıştı. Bu bilinç bizlerin içine işlemiş ise kusura bakmayın mütevazi olamayacağım demek ki güzel şeylerin yaşanması ve yaşatılması açısından örnek bir davranış olarak gösterilmesi ve anlatılması gerekiyor. Bu hareketten sonra oluşan sakatlıklarda Hasköysporlu oyuncularında aynı örnek davranışları göstermeleri sahalarımızda gönülleri hoş edecek bu davranışların çoğalması dileğiyle. Önce Sağlık diyoruz. Maç 1-0 bitti.

ŞİLESPOR-GÜMÜŞSUYUSPOR U17 KARŞILAŞMASI;

17 maçı geçen hafta Şilede oynadığımız Şile Spor - Gümüşsuyu maçında 1-0 öndeyken ceza alanında iki oyuncunun çarpışmasında dönen topa vurmak yerine topu taca atan oyuncularımız akabinde bu çarpışma sonucunda hakemin verdiği penaltı atışını Altyapı Hocamız penaltıyı dışarı vur demesiyle oyuncumuz kullandığı penaltıyı hiç tereddüt etmeden auta atmıştır hem Alt yapıda Hem de A. Takımda bu bilinçli centilmenliği lütfen diğer takımlarda ve sahalarda görmek dileğiyle sporun dostluk ve kardeşlik duygusuyla tüm  selamlıyorum.

Spor Servisi

Beykozlu hacılara tebrik ziyareti
Önceki Beykozlu hacılara tebrik ziyareti
Beykoz Nöbetçi Eczaneler Haziran 2024
Sonraki Beykoz Nöbetçi Eczaneler Haziran 2024
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz