Gümüşsuyuspor'da yaz dönemi dolu dolu geçecek

  • Güncelleme: 12.06.2019 19:59
  • Okunma: 4071 kez
  • Yorum: 0
Beykoz'un Amatör Spor Kulüplerinden olan Gümüşsuyuspor altyapı ve futbol akademisi olarak geleceğe umutla bakıyor.
Gümüşsuyuspor'da yaz dönemi dolu dolu geçecek

Şeref Kurtuluş Başkanlığında sorumluluk sahibi isimlerden oluşan bir yönetim kuruluna sahip olan Yeşil-Beyazlı ekipte yaz dönemi de dolu dolu geçecek.

Gümüşsuyuspor Altyapı Futbol Akademisinde Koordinatörlüğü İhsan Eken ile Nazım Kahraman yaparken, Başantrenör olarak Caner Maden, Antrenör Salim Çelebi, Kaleci Antrenörü olarak Aydın Kurçenli vazife üstlendi. Başarılı antrenörlerden Dinçay Atmaca’da ekibe destek anlamında yer alan bir başka isim oldu.

Gümüşsuyuspor Altyapı takımlarında görev alan ve U19 Yaş Grubu Takımı ile başarıya imza atan Antrenör İhsan Eken geleceğe umutla bakan isimlerin başında geliyor. Aktif futbolculuk döneminde gayet başarılı bir performans çizen Eken, Paşabahçespor, Beykoz, Şarköy gibi ekiplerde görev yapmıştı.

Yetiştiği kulüp olan Paşabahçespor’da edindiği tecrübeyi şimdilerde Gümüşsuyuspor için harcayan Eken, "Gümüşsuyuspor, Beykoz'da büyük potansiyele sahip bir kulüp. Tabii ki yıllardır beklenen sahasının da yenilenmesi ile bu potansiyelin sporcu sayısı bakımından çok olumlu yansımaları olacaktır. Son olarak U19 Takımı olarak bir üst kategoriye çıkma sevinci yaşamamız da yorgunluğumuzu aldı götürdü. Gümüşsuyuspor Yönetim Kurulu ve Başkanımız Şeref Kurtuluş, bizlere büyük bir destek sunuyor. Yaz Dönemi çalışmalarında birçok yetenekli, geleceği olan ismi bünyemize, alt yaş grubu takımlarımıza katacağımıza eminim." dedi.

Çalışmalar ile ilgili görüşlerini aldığımız Dinçay Atmaca, güçlü bir ekip kurulduğunu hatırlatırken, kendisinin de destek sunma gayretinde olan biri olarak mutluluk ve heyecan yaşadıklarının altını çizdi.

Atmaca, "Yaz Dönemi Futbol Okulu ile birlikte 2012 ve 2007 Doğumlu sporcularımız kendi içinde ayrıca gruplara ayrılmak sureti ile skor odaklı değil bilimsel ve futbolun doğrularını öğreterek kendi alt liglerine hazırlamak öncelikli düşüncemiz olmuş durumda. Bu süreci sporcu velilerimiz de çocuklarının gelişimlerini izleyerek belirlenen hedefler doğrultusunda yönlendirmelerimize şahitlik edecekler. Bütün bu çalışmalarda üst koordinatör Nazım Kahraman olacak. Çalışmalar okulların kapanması ile birlikte Salı-Perşembe ve Cumartesi günleri olmak üzere 3 idmandan oluşacak. Ben teknik kadrodaki arkadaşlara bu anlamda yardımcı olacağım için mutluyum. Elimden gelen tüm desteği kendilerine sunmaktan çekinmeyeceğim" diye konuştu.

Dinçay Atmaca oluşturulan ekibin son derece uyumlu ve birbirlerine saygı duyan isimlerden oluşmasının ise farklı anlamda bir avantaj teşkil edeceğini söyledi.

Gümüşsuyu Spor Kulübü Başkanı Şeref Kurtuluş ise Yeşil-Beyazlı camiada gerek yöneticilik gerekse de Başkanlık görevlerini ifa ettiği dönemlerde altyapıya önem verilmesinin son derece önem arz ettiğini yaşayarak gözlemlediğini söylerken, "Bu anlamda uzun süre beklediğimiz sahamız başta olmak üzere tesisimizdeki yenilenme çalışmaları ile birlikte geleceğe gerçekten de olumlu gözle bakmaya başladık. Teknik Kadromuz iyi bir ekipten oluşuyor. Bu da bizi gelecek anlamda iyi yerlere taşıyacaktır. Ben Gümüşsuyu Mahalle sakinlerimize, aile büyüklerine seslenmek istiyorum, gelin yepyeni, güzel bir tesise artık kavuştuk. Çocuklarını, torunlarını artık kulübümüz çalışmalarına göndermemeleri için bir engel kalmadı" şeklinde konuştu.

Spor Servisi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz