Spor

Gümüşsuyuspor'da beklentiler yüksek

Gümüşsuyuspor'da beklentiler yüksek
01.02.2018 18:11
| | |
7337

Foto galeri

Beykoz'da 2017-2018 sezonunda başarılı bir performans çizerek, bunu A Takım düzeyinde yaşadığı şampiyonluk ile taçlandıran Gümüşsuyuspor'da çifte sevinç var.

Yeşil-Beyazlı camiada bütün beklentiler Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek'in söz verdiği gibi saha zeminlerini yenilemesi bekleniyor.

2017-2018 sezonunda İstanbul 1.Amatör Lig 15.Grubunda mücadele eden ve sezon sonunda en yakın rakibi olan Çakmakspor'a 15 Puan fark atarak şampiyonluk ipini göğüsleyen Gümüşsuyuspor camiasına büyük bir mutluluk yaşatmıştı.

Yeşil-Beyazlı ekip şimdi tüm dikkatini yıllardır harap durumda kullandıkları sahalarının zemininin değişimine çevirdi.

Gümüşsuyuspor Futbol Sahası aynı zamanda mahallenin sakinlerinden de olan eski Belediye Başkanı Muharrem Ergül döneminde geniş kapsamlı bir çalışma neticesinde yenilenmişti. Bu çalışmalarının ardından sahanın da içinde bulunduğu tesislere Muharrem Ergül Tesisleri adı verilmişti.

Çok uzun yıllar önce yapılan bu çalışmanın ardından her geçen sene sahanın yenilenmesi daha da büyük bir ihtiyaç haline gelmişti. Gümüşsuyuspor Yönetimi adına Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek'e yapılan ziyaretin ardından Çelikbilek, en kısa zamanda çalışmaların başlayacağının müjdesini vermişti.

Başkan Çelikbilek bir ara Gümüşsuyuspor Tesislerinin ve sahasının Karlıtepe Projesi kapsamındaki alana yapılması için de görüşünü beyan etmiş ancak bu proje hayata geçirilememişti. Şimdilerde yaşanan şampiyonluğun coşku ve heyecanını yaşayan Gümüşsuyusspor, altyapı takımları anlamında da en başarılı sezonlarından birini yaşıyor. 

Gümüşsuyuspor A Takımında yaşadığı şampiyonluğu tesislerinde gerçekleşen özel bir çekim ile ölümsüzleştirdi. Kulüp Başkanı Şeref Kurtuluş ligdeki son maçları öncesinde futbolcuları ile gerçekleşen kahvaltıda yaptığı konuşmada, "Takımımızdan şampiyonluk beklentimiz vardı, ancak bu kadar puan farkı ile haftalar öncesinde gelen bir şampiyonluk benim için de sürpriz oldu. Ben Takım Teknik Kadrosunda yer alan Kamil Çolak, Onur Batıgün ve Salih Mumcu kardeşlerim ile tüm futbolcularımı camiamıza yaşattıkları mutluluk ve heyecandan dolayı kutluyorum. İnşallah önümüzdeki sezon yer alacağımız İstanbul Süper Amatör Ligde başarılı bir performans çizmek istiyoruz. Kadromuzdaki tüm oyunculardan memnunuz. Futbol be gelen de gidecek de olabilir ancak biz oyuncularımızla yola devam etmek istiyoruz. Emek sarf eden her bir futbolcumuz bunun karşılığını alacaktır " diye konuştu.

Başkan Kurtuluş Yönetim kurulundaki arkadaşları ile el ele vererek takımlarına katkıda bulunduklarının altını çizerek, "Bu başarıda birçok arkadaşımızın da yapmış olduğu katkıların olduğunu söylemek isterim. Önümüzdeki sezon maçları öncesinde mevcut sahamızın yenilenmesi ile oldukça rahat bir konuma ulaşacağımızı ifade etmek isterim. Ben buradan tesislerimizi geçmiş yıllarda yenileyen, yıllarca kullanacağımız şekle sokan eski Belediye Başkanımız Muharrem Ergül'e de bir kez daha teşekkürlerimi iletmek isterim. Bu güzle jestini tesislerimize adını vererek onura etmiştik. Sahamızın yenilenmesi  konusunda Belediye Başkanımız Yücel Çelikbilek bizlere geçtiğimiz gün gerçekleştirdiğimiz ziyarette söz verdi. Bir güzel konudan daha bahsetmek istiyorum ki o da altyapı takımlarımızda bu sezon sergilenen başarılı performans. Ben değerli hocalarımız Yusuf Şensoy ve İhsan Eken'e ayrıca teşekkürlerim iletmek isterim. İnanıyorum ki bu başarılı görüntü kulübümüzün yarınları için çok büyük bir kazanım olacaktır" dedi.

Spor Servisi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Spor Haberleri, Gümüşsuyuspor, Şeref Kurtuluş, Açıklama, Halı Saha

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"