Spor

Gümüşsuyuspor, Batı Trakya'ya mağlup oldu

Gümüşsuyuspor, Batı Trakya'ya mağlup oldu
24.09.2018 08:53
| | |
3149

İstanbul SAL 2. Grubundaki Beykoz temsilcisi Gümüşsuyuspor, sezonun 3. haftasında Zeytinburnu Merkez Efendi Stadındaydı.

Batı Trakyaspor ile müsabakaya çıkan Kamil Çolak Yönetimindeki Yeşil-Beyazlı ekip karşılaşmadan 1-0 mağlubiyet ile ayrıldı. İlk iki haftadan birer galibiyet ve beraberliği olan Gümüşsuyuspor takımı 3.maçında mağlubiyet hüznünü yaşamış oldu.

Beykoz Temsilcisi Karşılaşmaya Kalece Abdullah Demir , Serkan Yılmaz , Ufuk k-Karga , Hakan Kartal , Ali Öztürk (Çağdaş Kaya) Gökhan Kuzay (Yasin Demir), Selahaddin Erdal , İsmail Kambur , Batuhan Şahin ( Alihan ) , Erdi Duran  ve Yunus Emre Çiftçi’den oluşan bir kadro ile çıktı.

İlk yarı karşılıklı ataklarla geçti…Bu bölümde Gümüşsuyuspor takımından en net gol pozisyonu  Batuhan Şahin’den geldi…yetenekli oyuncunun rakip ceza sahasının sol tarafından yakaladığı pozisyonun ardından çektiği şutta top direğin dibinden avuta çıktı. Yeşil-Beyazlı ekipte bu çok net pozisyonu gole çevrilememesinin hüznü altında ve ilk yarı 0 -0 sona erdi.

İkinci yarıda 60.Dakikaya gelindiğinde Batı Trakyaspor sağ taraftan çıktığı atakta ev sahibi takım futbolcusunun Gümüşsuyuspor savunmasından Ali Öztürk ile girdiği mücadelede Gümüşsuylu oyuncu acı içinde yerde kaldı. Müsabaka hakeminin devam kararı ile gelen ortada oluşan karambolde Batı Trakyasporlu son dokunan oyuncu topu filelere gönderince skor 1-0 oldu.

Gol pozisyonu öncesi yapılan sert müdahalenin ardından yerde kalan ve acı ile kıvranan Ali Öztürk karşılaşmaya devam edemedi. Bu yapılan faule uzun süre itirazlar oldu ancak hakem bu itirazları dikkate almadı. Ali Öztürk’de tahminen ayak baş parmağında basma sonucu çatlak oluştuğu veya kırık olduğu tahmin ediliyor.

Bu golün ardından beraberlik için yüklenen ve ataklarını sıklaştıran Gümüşsuyuspor aradığı net pozisyonları da buldu. Erdi Duran’ın ceza sahanın içinde topla buluştuktan sonra kaleye paralel yolladığı topa hiçbir Yeşil-Beyazlı oyuncu dokunamadı.

Geçilen uzatma dakikalarında oyuna sonradan dahil olan isimlerden genç Alihan sağ taraftan rakibini çalımlayarak sarktığı anda ceza sahasında uygun durumdaki Yunus Emre Çifçi’yi topla buluşturdu, bu ismin vuruşunda top savunmadan döndü,  Hakan Kartal’ın önüne düştü yetenekli oyuncu kendisinden beklenmeyecek derecede bir vuruş ile boş kaleye yerine topu auta attı.

Bu pozisyon tüm oyuncuları fazlası ile üzdü, Gümüşsuyuspor maçta yakaladığı en net pozisyonu bu şekilde değerlendiremedi ve geride kalan dakikalarda başka bir pozisyon da bulamadı ve maçta 1-0 üstünlük sağlayan Batı Trakyaspor üç puanı alan taraf oldu.

Spor Servisi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Spor Haberleri, Gümüşsuyuspor, Batı Trakyaspor

reklam

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"