Eğitim

Gümüşsuyu Vakfı’nın eğitim hamleleri

Gümüşsuyu Vakfı’nın eğitim hamleleri
2014.07.17 00:00
| | |
9294

Eğitme olan katkılarıyla adından sıkça söz ettiren Beykoz Gümüşsuyu Ziya Ünsal İlköğretim Okulunun Öğretmenler odasının yenileyerek açılışını yaptı.

Odanın açılış törenine kısa süre önce Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü görevine başlayan  Hasan Nazmi Yekrek, Gümüşsuyu Vakfı Başkanı Dursun Ali Okuyan ve yönetim kurulu üyeleri, Sedat Çoşkun, Yüksel Ak, Ali Osman Sağır,  AK Parti İl Genel Meclis Üyesi Hüseyin Yüksek, Karlıtepe Merkez Cami Yapı Derneği Başkanı Hüseyin Kurt, Kızılay ve Can Simidi Derneği Yönetim Kurulu Üyesi ve aynı zamanda Ziya Ünsal İlköğretim Okulu  Okul Aile Birliği Başkanı Aslan Kandemir, Okul Müdürü Ayhan Özgün ve öğretmenler katıldı.


Yekrek: "Eğitime yapılan yardımları önemsiyorum"

İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Nazmi Yekrek konuşmasında, eğitim alanında yapılan yardımları önemsediğini kaydedere, yardımsever insanların eğitime yaptıkları katkılar sayesinde eğitim seviyesinin şüphesiz yükselecektir” ifadelerini kullandı. Yekrek, “bu okulun öğretmenler odasının baştan aşağı yenilenmesini sağlayan Beykoz Gümüşsuyu Vakfını kutlarım. Emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi.

Gümüşsuyu Vakıf Başkanı: “gençlerimiz için ne yapsak az".

Gümüşsuyu Vakfı Başkanı Dursun Ali Okuyan da konuşmasında, Vakıf olarak yönetime geldikleri andan itibaren başta Gümüşsuyu olmak üzere Beykoz’da birçok işler yaptıklarını, eğitim alanında yaptıklarının çok önemli olduğunu belirterek, vakıf olarak 40 öğrenciye burs verdiklerini söyledi.

“Beykoz Ziya Ünsal İlköğretim Okulu Öğretmenler odasının tadilatını yaparak yeniledik. Çünkü geleceğimizin teminatı olan çocuk veya gençlerimiz üzerine emeği olan sevgili öğretmenlerimizin daha iyi dinlenerek derslere girmesi öğretmenlerimizin motivasyonunu yükseltir. Buna paralel olarak da gençlerin daha başarılı olması sağlanır” şeklinde konuşan Okuyan, “Beykoz Gümüşsuyu Vakfı olarak yönetim toplantısında aldığımız karar ile  Mahallemiz sınırları içerisinde bulunan okullarımıza her zaman destek olmaya devam edeceğiz” dedi.

Konuşmaların ardından,  Beykoz Gümüşsuyu Vakfı Başkanı Dursun Ali Okuyan’a Müdür Yekrek tarafından eğitime katkıları nedeniyle plaket verildi.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Aslan Kandemir, Dursun Ali Okuyan, Hasan Nazmi Yekrek, Gümüşsuyu Vakfı

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"