Gümüşsuyu’ndan Milli Takıma uzanan yol

  • 0
  • 11567
Gümüşsuyu’ndan Milli Takıma uzanan yol
Gümüşsuyu’ndan Milli Takıma uzanan yol
Gümüşsuyu’ndan Milli Takıma uzanan yol

Gümüşsuyuspor altyapısından yetişip 2008 yılında Fenerbahçe'ye transfer olan Çağrı Giritlioğlu U-16 Milli Takımında yıldızlardan birisi olmayı başardı.

Gümüşsuyuspor'da oynadığı futbol ve sergilediği performans ile dikkatleri çeken genç yetenek gelen transfer teklifleri içerisinde Fenerbahçe'yi tercih etmişti. 2 sezondur Fenerbahçe Takımında yer alan banko isimlerden olan seçildiği U-16 Milli Takımında da harikalar yaratmaya devam ediyor.

Türkiye'de yetenekli isimlerin zor çıktığı sol kanatta çok etkili bir performans sergileyen, geçen sezon U-15 Avrupa Şampiyonu olan Fenerbahçe Takımında bu onur ve sevinci yaşayan isimler arasında yer almıştı. Takım olarak Dünya 5.olan Fenerbahçe kadrosunun en başarılı isimlerinden birisi idi Çağrı. Öyle ki ünlü Manchester United'i o şampiyonada 6-1 ile geçmişlerdi.

Geçen hafta Gürcistan'da düzenlenen UEFA U16 Development Turnuvasında ilk maçta Kazakistanı 10-0 yenmeyi başaran Milli Takımda gollerden birinde Çağrı Giritlioğlu'nun ismi yazıldı. Mikheil Meshi Stadında oynanan final maçında ise Türkiye U16 Milli Takımı Ev Sahibi Gürcistan'ı 3-0 yenerek şampiyon olduğunda en fazla sevinç yaşayan isimlerin başında geldi genç yetenek.

Halen ailesi ile birlikte Gümüşsuyu semtinde ikamet etmekt olan yıldız futbolcuya tebriker yağıyor. Coca-Cola Akademi U16 Liginde bu sezon 3 golü bulunan Fenerbahçe Forması altında ise toplam 7 golü bulunmakta. Fair-Play ruhunu yaşayan ve yaşatan Çağrı Giritlioğlu'nun oynadığı liglerden sadece 1 kez sarı kartı gördüğünü hatırlatmak isteriz.

Gümüşsuyuspor Altyapı Takımlar Antrenörlerinden Çağlar Özyurt, böylesine başarılı bir ismin kendi semt ve takımlarından çıkmasından dolayı mutlu olduğunu ifade ederken, "Çağrı ile tüm Gümüşsuyulular gurur duymakta. Onun başarısı şu anda değişik kategorilerde Gümüşsuyu forması giyen futbolcu kardeşlerimiz için de bir teşvik vesilesi olacaktır." diye konuştu.

Başarıları:U-14 Coca Cola Akademi Ligi Türkiye Şampiyonu, U-15 Coca Cola Akademi Ligi Türkiye Şampiyonu, U-15 Nike Cup Türkiye Şampiyonluğu, U-15 Nike Cup Avrupa Şampiyonu U-15 Nike Cup Dünya 5.’liği

Spor Servisi

Beykozlu Boksörümüzden Altın Madalya!
Önceki Beykozlu Boksörümüzden Altın Madalya!
İstanbul yağışlara hazır mı? Beykoz Meclis Üyesi anlattı
Sonraki İstanbul yağışlara hazır mı? Beykoz Meclis Üyesi anlattı
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz