Siyaset

Gümüşsuyu Beykoz’un gözbebeği olacak

Gümüşsuyu Beykoz’un gözbebeği olacak
2014.09.03 00:00
| | |
4617

AK Parti Belediye Başkan Adayı Yücel Çelikbilek, Gümüşsuyu Mahallesi sakinleri buluştu.

Mahallelinin yoğun katılım gösterdiği toplantıda Başkan Çelikbilek; Gümüşsuyu’nda herhangi bir tapu sorunu yaşanmadığını belirterek; “Sadece komşuluk ilişkilerinden kaynaklanan birkaç itilaflı davanın varlığı söz konusu. Bu mahkeme davalarının sonuçlanması halinde davalı yer sahipleri de belediyeden rahatça tapularını gelip alabilecekler. Kısacası Gümüşsuyu’nda yaşayan sakinlerin tapularını alamamaları için önünde bir engel bulunmamaktadır.” dedi.

Yalanlara inanmayın…

Toplantıya katılanlarca ifadeleri memnuniyetle karşılanan Başkan Çelikbilek,  yerelseçimlere kısa bir süre kaldığını hatırlatarak bu dönemde çok dikkatli olunması yönünde mahalleliyi uyardı.

Başkan Yücel Çelikbilek 2009 yılında bazı çevrelerin kendisi hakkında yalan, yanlış beyanlarda bulunduğunu hatırlatarak, “Biz göreve geldiğimizde, ‘Yücel Çelikbilek 10.000 binayı yıkacak’ dediler; tek bir evin tuğlasına dokunmadık. “Arsaları halka satmayacak’ dediler; arsaları halkımıza satmaya başladık, bu yalanlarını da ortaya çıkardık. Şimdi de  ‘Tapularınızı alabilmeniz için size söylenen fiyattan daha aşağıda fiyatlara bizler sizlere tapularınızı dağıtacağız’ diyorlar. İşi iyice pazarlığa döktüler. Sakın bu yalanlara kanmayın, yoksa ki kaybeden Beykoz olur” şeklinde konuştu.

Hiç kimse hakkı olandan azını almayacak

Hükümetin uyguladığı yasa değişikliği sayesinde ilk defa Beykoz Belediyesi olarak millibir plan hazırladıklarını belirten Başkan Yücel Çelikbilek, önceki dönemlerde ilçe belediyesi olarak sadece 1000’lik planlar hazırlayabildiklerini ama bu dönem hem 1000’likhem de 5000’lik planları hayata geçirdiklerini ifade etti.

Başkan Çelikbilek “Biz bu hazırladığımız planları kendimiz hazırladık çünkü belediyeler genelde bu planları bir harita bürosuna ihale usulü ile yaptırırlar. Ama çoğu zaman harita bürolarının hazırladığı planlarda suiistimaller ortaya çıkabiliyor. Beykoz’da hiç kimse hakkı olandan azını almasın, kimsenin hakkı kimseye geçmesin diye bu planları hazırlamak için geceli gündüzlü çalıştık” dedi.

Başkan Çelikbilek, yapılan planlar sayesinde Gümüşsuyu’nun yollarının genişleyeceğini, evlerinin yenilenebileceğiniGümüşsuyu’nun Beykoz’un gözbebeği bir mahalle haline geleceğini söyledi.

2B Bilgilendirme Toplantısı sonrası aynı mahalledeki başkan bir haneye konuk olanÇelikbilek burada mahallenin ileri gelenleri ile sohbet etti. Ev halkı Başkan’a taleplerini ileterek destek sözü verdi.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: AK Parti, Gümüşsuyu, Yücel Çelikbilek, Beykoz

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"