Gümüşsuyu, Altıntepsi ile puanları paylaştı

  • Güncelleme: 14.10.2018 22:16
  • Okunma: 3707 kez
  • Yorum: 0
İstanbul Süper Amatör Lige dahil karşılaşmalardan bir diğerinin adresi de Ortaçeşme Stadı oldu.
Gümüşsuyu, Altıntepsi ile puanları paylaştı

Beykoz temsilcilerinden olan Kamil Çolak yönetimindeki Gümüşsuyuspor, Bayrampaşa temsilcisi Altıntepsispor’u konuk etti.

Güzel bir mücadeleye sahne olan müsabakanın sonunda her iki takım da 1-1’lik skorun ardından birer puanı alan taraf oldular.

Gümüşsuyuspor müsabakaya Kalede Abdulah Demir, Yasin Demir, Batuhan Şahin, Ufuk Karga, Hakan Kartal, Ali Öztürk, Selahaddin Erdal, Gökhan Kuzay (Çağdaş Kaya), Erdi Duran, İsmail Kanbur (Alihan), Serkan Yılmaz (Mehmet Kabakçı)‘dan oluşan bir kadro ile çıktı.

Yeşil-Beyazlı ekibin maçtaki tek golünde ise Hakan Kartal’ın imzası vardı.

Ortaçeşme sahasındaki mücadele izleyenlerin keyif aldığı her dakikası heyecan dolu güzel tempolu bir maça sahne oldu. Her iki tarafta dengeli ataklar yaparak birbirine üstünlük sağlayamazken ilk yari 0-0 bitti. İkinci yarıya daha istekli giren Gümüşsuyuspor Bayrampaşa Altıntepsi takımın kalesine baskıyı arttırma başladı.

Bu bölümdeki ilk ciddi ev sahibi takım atağında İsmail Kanbur’un soldan taşıyıp ceza sahasına yaptığı ortada topla buluşan Erdi Duran topu auta atarak önemli bir pozisyonu değerlendiremedi. 55.Dakikada gelişen ev sahibi takım atağında Kornerden İsmail’in ortasında ceza sahasında oluşan karambolde Hakan Kartal topu ağlara göndererek takımını 1 -0 öne geçirdi.

Bayrampaşa Altıntepsispor golden sonra toparlanmaya çalışırken sık, sık Gümüşsuyuspor yarı alanına dalışlar ile gol kovaladı. Nitekim bu ataklardan birinde sol taraftan Batuhan’ın uzaklaştıramadığı top sağ taraftan ceza sahasına bir orta şeklini aldı ve Bayrampaşa Altıntepsi takımı futbolcusu kafa vuruşu ile topu ağlarla buluşturunca 60. dakikada skor 1-1 oldu.

Maçta bu andan sonra her iki tarafta istekli şekilde 2.golü bulmak için atakları sıklaştırınca tribünlerin futbol adına keyif aldığı anlar da beraberinde yaşandı.

Gümüşsuyuspor adına etkili ataklardan birinde kornerden gelen topa Ufuk Karga’nın kafasını sıyıran top ağlarla buluşmadı. Dakikalar 80’i gösterirken sağ taraftan İsmail, taşıdığı topu dışarıda müsait durumda Erdi Duran beklerken yapmış olduğu şut tercihinde top uzak direğin dibinden auta çıktı. 

Hakemin vermiş olduğu uzatma dakikalarında Gümüşsuyuspor kornerinde Altıntepsi oyuncuları kafayla uzaklaştırdı. Ceza sahasın dışına düşen topu Yasin Demir yaklaşık 45 metreden vuruşu yan direkte patladı ve ev sahibi takım mutlak bir galibiyetten olmuş oldu. Kalan anlardaki ataklardan başka gol sesi çıkmayınca her iki takımda birer puanla maçı tamamladı.

Spor Servisi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz