Gümüşhaneliler ve Giresunlular Gecesi

  • 0
  • 26917
Gümüşhaneliler ve Giresunlular Gecesi
Gümüşhaneliler ve Giresunlular Gecesi
Gümüşhaneliler ve Giresunlular Gecesi
Gümüşhaneliler ve Giresunlular Gecesi

Beykoz Çayır Festivali Gümüşhaneliler ve Giresunlular Gecesi ile devam etti. Karadeniz’in iki ilinin birlikte organize ettikleri gecede adeta horon fırtınası esti. Gecede sahne alan bölgesel sanatçılar saatlerce türkü söyledi.

Beykoz Belediyesi’nin organizasyonunda gerçekleşen Beykoz Çayır Festivali Gümüşhaneliler ve Giresunlularla devam etti. Saat 20.00’da başlayan gecede, Çayırın beş noktasında kurulan stanlardan vatandaşa program boyunca çorba dağıtıldı.

Mavi Karadeniz TV’den canlı olarak yayınlanan programda her iki Dernek Başkanı ve Yönetim Kurulu üyeleri sahneye çıkarak vatandaşı selamladı.  

 

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek , yapmış olduğu kısa konuşma birlik beraberlik çağrısını yineleyerek, derneklerin birlikte organizasyon yapmalarının dayanışmaya ve kaynaşmaya katkı sağladığını belirtti.

 

Milletvekillerini görmek istiyoruz

Beykozlu Gümüşhaneliler Dernek Başkanı Bahri Ata’da yapmış olduğu konuşmada Gümüşhaneliler adına Başkan Çelikbilek’e teşekkür ettiğini ifade etti. Bahri Ata , Beykoz Çayır Festivali’ne milletvekillerinin ilgi göstermemesinden yakınarak, Beykoz halkının milletvekillerini görmek istediğini söyledi.

Herkes taşın altına elini sokması lazım

Beykozlu Giresunlular Dernek Başkanı Hasan Karakaya’da dernekçiliğin zorluklarından söz ederek, derneklerden hizmet bekleyen herkesin elini taşın altına sokması gerektiğinin altını çizdi.

Eleştirmenin kolay olduğunu fakat düzeltmeye sıra geldiğinde her şeyin değiştiğini örneklerle anlatanHasan Karakaya , bu tarz kültürel etkinliklerin devam etmesi için fedakarlık yapmanın önemli olduğuna değindi. Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’e de teşekkür eden Hasan Karakaya , kendi Yönetim Kurulu üyelerini de tebrik etti.

Gümüşhane ve Giresunluların gecesinde sahne alan bölgesel sanatçıların türküleriyle saatlerce horon oynanan Beykoz Çayırı’na 3000 kişi vardı. Geceye AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Adem Sefer , CHPBeykoz İlçe Başkanı İsmet Konca , meclis üyeleri ve çok sayıda STK temsilcisi katıldı.

Haber Merkezi

Giresunlular büyük güne hazırlanıyor !..
Önceki Giresunlular büyük güne hazırlanıyor !..
Dost Beykoz Gazetesi Ekim 2023... 243. Sayı
Sonraki Dost Beykoz Gazetesi Ekim 2023... 243. Sayı
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz