Gümüşhaneliler, hemşerilerini ağırladı

  • Güncelleme: 17.01.2015 00:11
  • Okunma: 6536 kez
  • Yorum: 0
Beykoz Gümüşhaneliler Derneği’nin organize ettiği kahvaltı Poyrazköy de gerçekleştirildi.
Gümüşhaneliler, hemşerilerini ağırladı

Pendik Tuzla Gümüşhaneliler Dernek Başkanı Hacı Öztürk ve yönetiminin de katıldığı programa Gümüşhane İl Genel Meclis Üyesi İsmail Tozlu, Beykoz Meclis Üyesi Ahmet Soylu, İstanbul Gümüşhaneliler Federasyonu eski Başkanı Hasan Akdemir, Kürtün Taşlıca Köy Muhtarı Salim Koca, Anadolufeneri Muhtarı Hasan Ata ve Beykoz Gümüşhaneliler Dernek Başkanı Şinasi Ata ve Yönetimi katıldı.

BEYGÜMDER Başkanı Şinasi Ata yaptığı konuşmasında, “Birlikte çok güzel çalışmalara imza atmış ve İstanbul’da federasyonun kurulmasında öncülük yapmış olan iki dernek yönetiminin tanışma ve kaynaşması için programı organize etik. Bundan sonrada birlikte hareket edeceğimizi umuyorum. Tüm katılımcılara katılımlarından dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Başkan Ata’nın ardından bir konuşma yapan Gümüşhane İl Genel Meclis Üyesi İsmail Tozlu, “Günümüz Türkiye’sinde Sivil toplum örgütlerinin önemli olduğunu biliyor ve yapacağımız her çalışmada desteklerini bekliyoruz. Gümüşhane İl Genel Meclisinde 9 Akparti ve 5 MHP meclis üyesi olmamıza rağmen tüm kararlarımızı oybirliği ile almaktayız. Çalışmalarımızda siyasi kimliğimizle değil Gümüşhane aşkıyla çalışıyoruz. Doğu Karadeniz’e yapılacak Yeşil yol projesinin tüm turistik bölgelerimizden geçmesini arzulamaktayız. Ayrıca Kürtün’de yapılan bir HES projesinin %50 İl özel idarenin ortaklığıyla yapılmasını sağladık. Proje tamamlandığında şehrimize yıllık 4 milyon TL getirisi olacaktır. Yapılan çalışmaların yerinde görülmesi için Tüm derneklerin yönetimlerini ve hemşerilerimizi memleketimize bekliyorum” dedi.

Pendik Tuzla Gümüşhaneliler Dernek Başkanı Hacı ÖZTÜRK ise şunları söyledi, “Kardeş derneğimiz Beykoz Gümüşhaneliler derneğine bizleri bir araya getirdiği için teşekkür ediyor, yeni yönetimlerine başarılar diliyorum. Memleketimizin yaylaları, gölleri, Şelaleleri, Dünya’da tanınan Örümcek ormanı, Karaca mağarası gibi turistik değerleri olmasına rağmen gereği gibi ilgi görmediğini, bu ilgisizliğin sebebinin ise alt yapı ve konaklama sıkıntısı olduğunu düşünüyorum. Başta siyasilerimiz, yerel yöneticilerimiz ve bizim gibi sivil toplum kuruluşlarına büyük görev düşmektedir.”

Birçok konu üzerinde görüş alışverişinde bulunan yöneticiler birlik ve beraberlik vurgusu yaparken birkaç hususa dikkat edilmesini dikkat çektiler. Tüm dernekler düzeyinde Gümüşhane’nin sorunlarının ele alınması, Federasyonun şahlanışa geçirilmesi, dernek çalışmalarının kartvizit için değil gönül işi olduğu, Gümüşhane’nin sorunlarının yerinde incelenmesi gereği vurgulandı.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz