Gümüşhaneliler, Dost Beykoz’u ziyaret etti

  • 2014.10.25 00:00
  • Güncelleme: 25.10.2014 00:11
  • Okunma: 6303 kez
  • Yorum: 1
Beykoz Gümüşhaneliler Derneği’nde 22 Eylül 2014 Pazartesi günü yapılan genel kurul toplantısının ardından Dernek Başkanı seçilen Şinasi Ata, yardımcılarıyla birlikte Dost Beykoz’a nezaket ziyaretinde bulundu.
Gümüşhaneliler, Dost Beykoz’u ziyaret etti

Başkan Yardımcıları Murat Yılmaz, Mustafa ve Tahir Soylu ile birlikte gerçekleştirilen ziyaret, yaklaşık bir saat sürdü. Beykoz genelinde yapılmakta olan dernek faaliyetlerinin masaya yatırıldığı sohbette, ilçede faaliyet gösteren dernekler ile Gümüşhaneliler Derneği'nin farkı ve yapması gereken ödevler konu edildi.

Dernek Başkanı Şinasi Ata’nın yapmış olduğu ziyaretten ötürü memnuniyetini dile getiren Dost Beykoz İmtiyaz Sahibi Kader Gür, Gümüşhanelilerin Beykoz’da kişilikleri ve beyefendilikleriyle ön plana çıktığını kaydetti. Kader Gür, şöyle dedi:

Gümüşhaneliler farklı bir sinerji oluşturabilir

“Gümüşhaneliler Beykoz için bambaşka bir değerdir. Beykoz’da genellikle Karadeniz insanı yoğunlaşmış durumda. Gümüşhaneliler burada Karadenizlilerle birlikte farklı bir sinerji oluşturabilirler. Beykoz'daki derneklerin faaliyetleri, nüfusu kalabalık olan bölgelerin dernekleriyle sınırlandırılmış. Diğer derneklerle koordineli halde çalışılması yöre dernekçiliğine fayda sağlayacaktır. Bu süreçte yaptığınız sosyal ve kültürel faaliyetlerde biz Dost Beykoz olarak sizlere her zaman destek oluruz”

Dost Beykoz İmtiyaz Sahibi Kader Gür’ün ardından bir konuşma yapan Beykoz Gümüşhaneliler Dernek Başkanı Şinasi Ata ise Beykoz’da kendilerini hissettirecek çalışmaların altına imza atmaya çalıştıklarını söyledi. Dernek olarak özellikle öğrencilere burs verilmesi ve sempozyumlar düzenlenmesi konusunda istekli olduklarını vurgulayan Şinasi Ata, şöyle dedi:

“Biz dernek olarak iki üç dönemdir bir boşluk içerisindeydik. Ama en son gerçekleştirdiğimiz genel kurul toplantısının ardından arkadaşlarımızın da kanaatleriyle Dernek Başkanı olarak göreve başladım. Yönetimimizle yaptığımız ilk toplantıda bir karar aldık: 'Bizlerden daha iyi dernekler, daha güçlü dernekler olabilir ama bunu biz de başarabiliriz' dedik. Genel Kurul’un ardından bir ay geçti. Biz bu dönemde şimdiden 15 öğrencimize burs veriyoruz. Bu sayıyı önümüzdeki aylarda artırmaya yönelik planlarımız var. Bu doğrultudaki çalışmalarımız devam ediyor. Diğer yandan ise ortaöğretim öğrencilerine haftada 3 gün 2’şer saatten toplamda 6 saatlik Matematik ve Fen Bilimleri kursu veriyoruz. Buradaki sayıyı da zaman geçtikçe arttırmayı hedefliyoruz”

Gümüşhaneliler Derneği'nin Dost Beykoz ziyareti, çekilen hatıra fotoğrafının ardından sona erdi.

Haber Merkezi

Yorumlar (1 Yorum)

Murat YILMAZ (8 yıl önce)

Dost Beykoz gazetesi elemanlarına ve yöneticilerine bizleri sıcak bir ortamda ağırladıkları için teşekkür ederim. Çalışmalarında başarılar diliyorum. Aynı zamanda dernek çalışmalarında yanımızda olacaklarından şüphemiz yoktur.

Yorum Yaz