Gülay Demirel’e Beykoz’da tam destek

  • 13.10.2018 16:49
  • Güncelleme: 16.02.2020 20:44
  • Okunma: 15895 kez
  • Yorum: 3
Beykoz Belediyesi CHP Meclis Üyesi Gülay Demirel, daha önce sinyallerini verdiği, belediye başkan aday adaylığını resmen ilan etti.
Gülay Demirel’e Beykoz’da tam destek

CHP Beykoz İlçe başkanlık binasında bir basın toplantısı düzenleyen Gülay Demirel’e Beykoz’un tüm kesimlerinden destek vardı.

Dernek Başkanları, Muhtarlar, öğrenciler ve diğer birçok kesimden insanlarında yer aldığı basın toplantısında önemli mesajlar veren Gülay Demirel, Beykoz Belediye Başkanlığı Aday adaylığı gerekçesini, “Adayım Çünkü?” başlığı altında sıraladı.

Gülay Demirel’in aday adaylığını açıkladığı basın toplantsında CHP Beykoz İlçe Başkanı Aydın Düzgünde bir konuşma yaptı.

Konuşmasında, yerel seçimler sürecinde sosyal demokrasiye yakışır bir kampanya yürüteceklerini söyleyen Aydın Düzgün, AK parti’ye de ağır ifadelerle yüklendi.

“Beykoz’umuz huzursuzdur”

“Maalesef güzel ülkemiz, güzel Beykoz’umuz mutsuz ve huzursuzdur. Nedenini hepiniz biliyorsunuz. Mevcut iktidar ülkemizi çok yordu.” Şeklinde konuşan başkan Düzgün, “artık insanlarımız geçinemez hale geldi. Annelerin çocuklarına harçlığını, beslenmesini, eğitimini karşılamakta zorlandığı bir dönemdeyiz. Elektrik, su doğalgaz ve domates pazarda artan acımasız fiyatların karşısında Beykozlu yaşamsal güçlükler çekmeye başladı.” dedi.

Mevcut siyasal iktidarın İstanbul’dan yani yerelden geldiğini yerelden gideceğini söyleyen Düzgün, “İstanbul İl Başkanımız Dr. Canan Kaptancıoğlu’nun dediği gibi İstanbul’u alacağız. İstanbul’u almak için Beykoz’u alacağız, Üsküdar’ı alacağız, Çekmeköyü alacağız, Sancaktepeyi, Şileyi alacağız. Bundan hiç kimsenin endişesi olmasın.” diye konuştu.

Düzgün şöyle devem etti: “Cumhuriyet Partisi Beykoz Örgütü olarak, bu seçimlere parti disiplinimizi koruyarak, tüm örgütümüzle beraber aday kim olursa olsun bir çığ gibi arkasında duracağız. Aday Adaylarımızla, Meclis Üyesi Aday Adaylarımızla, Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanlığı olarak partimize, sosyal demokrasiye yakışır bir süreç yaşayacağız. Sayın Gülay Demirel’in partimize başvuran 2. aday adayı olarak şimdiden kendisini tebrik ediyor, başarılar diliyorum.”

Hızır Yılmaz’ı anarak başladı

Aydın Düzgün’ün ardından Gülay Demirel’in sosyal ve siyasal yaşantısına yönelik çeşitli bilgiler partililerle paylaşıldı.

Konuşmasına merhum Hızır Yılmaz’ı anarak başlayan Gülay Demirel, “ailemden aldığım değerler eğitimi ve cumhuriyet kültürünün mayası ile mücadele benim için en önemli olgulardan biri olmuştur.

Lise yıllarından başlayan toplumun dezavantajlı grupları için verdiğim mücadeleye 22 yıl önce geldiğim ve büyük bir sevgi ve aidiyetle bağlı olduğum Beykoz’umuzda da devam ediyorum. Uzun yıllar Almanya’da emek verdiğim sivil toplum kuruluşundaki çalışmalarla edindiğim tecrübelerimi Beykoz’da toplumsal faydaya çevirme fırsatı yakaladım” diye konuştu.

“Toplumun farklı kesimlerinin sorunları ile yüzleştim”

Sosyal çalışmaları sırasında, toplumun farklı sorunları ile yüzleştiğini, bir taraftan küçük dokunuşlarla denizyıldızı misali yüzlerce öğrenciye eğitim verdiğini diğer taraftan engelsiz yaşam mücadelesi içinde olan omurilik felçliler derneğinde imkânsızı aşma çabalarına katkı sunmaya çalıştığını söyleyen Gülay Demirel, “kısıtlı kaynaklarla ve gönüllerle gerçekleştirdiğimiz projelerimiz her ne kadar bizi motive etse de, bu projeleri daha geniş kitlelere yayma sevdamız bizi siyasetle birleştirdi” dedi.

“Bize en büyük armağan CHP’dir”

Gülay Demirel şöyle devam etti: “Elbette bu çatı 95 yıllık dev çınar, Ata’mızın bize en büyük armağanı Cumhuriyet Halk Partisidir.

2014 yılında meclis üyesi olarak aldığımız sorumluluk, bize Beykoz’un yıllardır kısır döngü içinde kalan sorunlarının çözülebilir ve Beykoz’un daha yaşanası bir kent olması için yönetim anlayışının derhal değişmesi gerektiğini göstermiştir.

İşte tam da bu denenle 31 Mart 2019’da yapılacak yerel seçimlerde Beykoz Belediye Başkan’ı Aday Adaylığımı açıklamaktan gurur duyuyorum.

Adayım, çünkü:

Ben ve çalışma arkadaşlarım, Beykoz halkının yaşam kalitesini yükseltecek yaratıcı ve yenilikçi projeler üreterek Beykoz’a değişim ve gelişimi destekleyen, doğayı koruyan bir yönetim anlayışı getirmek istiyoruz.

Hizmeti halkına veren, hedef odaklı, şeffaf belediyecilik yapılması gerektiğini biliyoruz. Üreten, kazandıran, Türkiye’nin  ‘Marka Kent’ini yaratmayı amaçlıyoruz.

Adayım, çünkü:

Beykoz ve Beykozluları çok iyi tanıyor ve yıllardır burada bilfiil çalışıyorum. Gelişim, refah ve mutluluk harici hiçbir karşılık beklemeden çabalıyoruz. Beykoz’umuzun daha iyi olanaklara sahip olabileceğini görüyor, bu potansiyeli değerlendirmek istiyoruz.

Adayım çünkü:

Yaygın bir coğrafyada kurulu olan kentimizin kangrene dönmüş imar, mülkiyet ve ulaşım sorunlarını biliyoruz. Bu sorunların çözümünün Beykoz’daki tüm iradelerin birleşmesi ve uzlaşmasıyla olacağına inanıyoruz.

Adayım çünkü:

Beykoz genç nüfusu ve girişimci ruhuyla kendi kendini yönetebilecek bir kenttir. Üreten, geliştiren ve kazandığını paylaşan bir Beykoz’un önünü açmak istiyoruz. Kentin çok değerli ve kaybolmakta olan tarihsel ve kültürel kimliğini Beykozlular ile birlikte onarmayı ve geliştirmeyi hedefliyoruz.

Adayım çünkü:

Esnafımızın, balıkçılarımızın ve balıkçılığın sorunlarının farkındayız. Sosyal Belediyecilik kapsamında sunacağımız destek ve çağdaş projeler ile esnafımızı kalkındıracağız.

Gerekli projeleri hayata geçirmek için ihtiyaç duyulan bilgi, donanım ve en önemli motivasyona sahibiz.

Yeni istihdam alanları yaratmak için Beykoz’umuzun özel dokusunu koruyarak, yatırımcılara cazibe merkezi haline getirecek projelerimizi hazırladık.

Adayım çünkü:

Çalışan annelerimizin çocukları için sağlıklı ortamlar sunan çocuk yuvaları ve kreşlere ihtiyaç olduğunun bilincindeyiz. Gençlerimizin içinde bulunduğu sorunları biliyoruz.

Engelsiz bir kent için atılması gereken tüm adımları mağduriyeti yaşayan Beykozlumuzla birlikte çözmeyi istiyoruz. Tüm bu sorunların çözümü için bölgemizde eğitim, sağlık, spor ve gençlik merkezlerini açmak öncelikli çalışmalarımız olacaktır.

Adayım çünkü:

Planlı şehirciliğin örneği, “güzel kent” hayalimiz var.

Adayım çünkü:

Halk ile sosyal dayanışma içerisinde, eşitlikçi ilkemizle Beykoz’a dostluk, kardeşlik ve refah getireceğimize inancımız tam.

Adayım çünkü:

Bugüne kadar sahip olduğumuz tüm tecrübeyi daha yetkin projelerle halkımıza hizmet olarak sunmayı amaçlıyoruz.

İşte bu sebeplerle, inandığımız projelerimizi hayata geçirebilmek, İstanbul’un ve Türkiye’nin örnek ilçesi olup insanımızın kazanacağı bir kent yaratmak için halkımızdan yetki ve destek talep ediyoruz.

Toplantı sonunda Gülay Demirel, İlçe Başkanı Aydın Düzgün ve daha önceki İlçe Başkanı Mahir Taştan ile birlikte basına poz verdi.  

Haber Merkezi

Yorumlar (3 Yorum)

selami (4 yıl önce)

hayirli olsun gülay hanıma chp bu dönem birbirinden degerli uyeler cıkarıyor coşkun beyde beykoz icin cok degerli bir insan gülay hanımında sosyal yardım ve aktif görevlerde başarılarını herkes biliyor bence son 20 senede chp nin en duzgün adı sanı şaibeli olmayan cok dogru adaylar hayirlı olur beykoz icin inşallah

Yüksel (4 yıl önce)

Büyük işlerden bahsedin mesela beykoza metro getireceğim diye, marina yapacağım! Hemde tuzla marinadan çok daha büyük! Karlıtepeye mesire alanı yapacağınızı söyleyin! Hatta biraz daha ileri gidin sultaniyeden Karlıtepeye telefirik yapacağım diye meydanlarda söylerseniz size inanırız!...

taner (4 yıl önce)

öncelikle hayırlı olsun gülay hanıma ve ismi geçen diğer aday adaylarına.fakat beykozu chp bayrağını dikmek ve beykoza beykozluya gerçekten hizmet etmek isteniyorsa hiç vakit kaybetmeden alaattin köseleri hemen çağırıp görevi verip veya bu parti ile sahaya çıkmalıdır. siz değerli aday adayları ile şampiyonlar gibi bir liste ile seçimi almaktır.geçen dönem alınacak seçimi bir operasyonla kaybettirmek ak partinin kendi anketlerinde bile chp alaattin köseler ile 10 puan fark varken seçim kaybedilmiştir.burada kavgaya gürültüye gerek yok amaç şahsi çıkarlar değilse gerçekten partimizin bayrağıyla beykoza hizmetse gelin girin kol kola dikelim bu bayrağı dikin seçimi alıp aslanlar gibi beykozlunun karşına çıkın bırakın kini nefreti bu partinin eski belediye başkanları beykozun eski pm üyeleri eski beykozlu genel başkan yardımcıları gelin bu taşın altına elinizi koyun chp beykozu ayağa kaldırıp il başkanımızın bile umudunu kestiği beykozda güzel günler görelim beykozdan vekillerimizi çıkaralım.beykozumuzda kendi vekillerimize dertlerimizi anlatalım beykozda seçim kaybettiren vekillere değil.aydın düzgün inşallah 3 dönem sonra seçim kazanan ilçe başkanı olarak tarihe geçen ilçe başkanı olursun.

Yorum Yaz