Siyaset

Gülay Demirel CHP siyasetine ısındı

Gülay Demirel CHP siyasetine ısındı
2014.09.03 00:00
| | |
4992

Beykoz Belediyesi'nin CHP'li Meclis Üyesi Adayı Gülay Demirel, Görele Köyü'nde 8 Mart öncesi kadınlarla bir araya geldi ve onlara karanfil dağıttı.

Diğer Meclis Üyesi adaylarından ‘farklı’ bir yol izleyen Gülay Demirel, yerel basına ilan vermek yerine, etkinlik düzenleyerek ‘reklâm-habere’ konu olmak istedi. Beykoz’da ilk kez yapılan bu ‘farklı halkla ilişkiler çalışmasında’ Demirel, aynı zamanda kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutlamak için de bir fırsat yakalamış oldu.

İlçede yıllarca sivil toplum kuruluşu çalışmalarının içerisinde yer alan Gülay Demirel, ilk kez girdiği siyasetin içerisinde pek de yabancılık çekiyor gibi görünmedi. Sosyal sorumluluk adına yaptığı projeleri siyasetle birlikte devam ettirmeye karar veren Gülay Demirel"Beykoz'da uyuşturucu kullanımı 8 yaşa kadar indi. Ben bu durumdan çok ama çok üzüntü duyuyorum" şeklinde konuşurken, toplantıya katılan CHP Beykoz Belediye Başkan AdayıHızır Yılmaz da AK Parti'yle birlikte Hükümet'e ve Başkan Çelikbilek'e yüklendi;Göreliler'den destek istedi. Bu arada yılların eskitemediği sanatçı Ayşe Tunalı da dostuGülay Demirel’i yine yalnız bırakmadı.

Nitelikli Toplum Oluşturma ProjesiYaz Okulu ProjesiSuyun Gözyaşları Projesi veOkuma Parkı Projesi gibi onlarca sosyal sorumluluk projesinin altında imzası olan Gülay Demirel, eserleri ve fikirlerini siyaset dünyasına taşımak adına CHP'den Beykoz Belediye Meclis Üyesi Adayı oldu. Siyaset üstü bir kurum olan sivil toplum kuruluşlarından gelerek siyasete ivme kazandırma iddiasında olan Gülay Demirel'e Göreleli kadınlar yoğun ilgi gösterdi. "Sevgili Kız Kardeşlerim..." diyerek sözlerine başlayan Gülay Demirel,Beykoz'da yaptıklarının kısa bir tanıtımını Göreleli kadınlara izlettikten sonra bir konuşma yaptı. Genel olarak konuşmasında Beykozlu gençleri bekleyen tehlikelere dikkat çekerek sürdüren Gülay Demirel şöyle dedi:

"Ben 17 gencimizin uyuşturucudan kurtarılması konusunda çalışırken, aslında bunun 8 yaşa kadar indiğine tanık oldum. Çok üzüldüm. Bu konuda sivil toplum olarak yapılabilecekler sınırlı. Ancak siyasette özellikle bu konuda daha etkin rol oynanabileceğini düşünüyorum. Gençlerimizi uyuşturucu ve madde bağımlılığı tehlikesinden korumalıyız"

Görele Halkı'nın ve özellikle kadınlarının ilgi gösterdiği günde, CHP'li Meclis Üyesi AdayıGülay Demirel annesi, babası, eşi ve çocuğuyla birlikte toplantı salonuna geldi. Görele Merkez'deki kahvehanede yapılan toplantıda, kadınlar salonu tamamen doldurdu. Yer olmadığı için ayakta kalan kadınlar da program bitene kadar şikâyetçi olmadan dikkatle Demirel'i dinlediler.

Konuşmasında genel siyasete yönelik vurgular yapan Beykoz Belediyesi’nin CHP'li Meclis Üyesi Adayı Gülay Demirel"Ayakkabı kutularından yalnızca para çıkmadı. Daha da tehlikelisi oldu, işte bu çıktı" diyerek, görme engelli vatandaşlara gönderilen ve üzerindeBaşbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın kabartma resminin olduğu bir tabloyu gösterdi."İnsanları siz ilahlaştırıyorsunuz!" diyen Gülay DemirelMustafa Kemal Atatürkkonusunda partisi CHP'ye yönelik yapılan eleştirilere de yanıt verdi. Beykoz Belediye Meclis Üyeliği'nin CHP'li Adayı Gülay Demirel, şunları söyledi:

"Bizlere Atatürk'e tapıyorsunuz diye iftira atıyorlar. Hayır, biz Atatürk'e tapmıyoruz! Yalnızca bugün ülkedeki camilerde ezan sesini duymamızı sağlayan kahramanımıza, kurtarıcımıza derin bir sevgi ve saygı besliyoruz. Asıl siz insanları putlaştırıyorsunuz. Peygamber ile parti liderini bir tutuyorsunuz. Bu konuda kadınlarımıza da büyük sorumluluk düşüyor. Sizler okul okumadığınız için yapılanları göremiyorsunuz, farkedemiyorsunuz. Bu nedenle sizlerden rica ediyorum lütfen okuyun. Geleceğimizi aydınlık hale getirecek olan siz kadınlardır. Lütfen ama lütfen daha fazla okuyun ve şu yaşanılanları anlamaya çalışın"

Toplantıya katılan Beykoz Belediyesi'nin CHP'li Başkan Adayı Hızır Yılmaz da genel siyasi eleştirilerde bulundu. Kendisi gibi Rizeli olan Başbakan Erdoğan'ı işaret eden Hızır Yılmaz"Ben Sayın Erdoğan'a bir iyilikte bulunacağım. Hemen her gece namazlardan sonra kendisi için beddua ediliyor. Beykoz Halkı, 2B'ler konusunda kendisine beddua ediyor. Belediye Başkanı olup Beykoz'un 2B sorununu çözeceğim ve onu 'ah almaktan' kurtaracağım" diye konuştu. AK Parti'nin Beykoz'da Yücel Çelikbilek ile ‘Devam’ demesinden ötürü mutlu olduğunu da dile getiren Hızır Yılmaz,"Herhalde benim hemşerim Erdoğan, buradaki adaylığımı biliyordu ki, hemşerisine bir kıyak geçmek istedi. Kendi partisindeki oylamada bile 5. sırada yer alabilen ve Beykoz Halkı'nın tanımadığı Yücel Çelikbilek'i benim karşıma rakip olarak çıkardı. Hemşerim Erdoğan'a teşekkür ediyorum bu seçimi için. Onun soyadı Çelikbilek ise Hızır Yılmaz’ın da çelik gibi bir yüreği var! Ben 2B’ler için Başkan olduğumda bile bile suç işleyeceğim ve buraları Beykozlulara vereceğim. Eğer mahkûm olursam da gerekirse Silivri’ye gidip onurla yatacağım!" dedi.

Konuşmaların ve slâyt gösteriminin ardından toplantı, Gülay Demirel ve Hızır Yılmaz'ın katılımcı kadınlara kırmızı karanfil dağıtmasının ardından sona erdi.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: BEDES, Beykoz Görele Köyü, Gülay Demirel, CHP, Hızır Yılmaz

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"