Gülay Demirel Beykoz'da hedef büyüttü

  • Güncelleme: 10.08.2018 20:00
  • Okunma: 14085 kez
  • Yorum: 0
Uzun yıllar Beykoz'da sosyal çalışmalar yapan ve 2014 Yılı Yerel Seçimleri'nde CHP'den Beykoz Belediye Meclis Üyesi seçilen Gülay Demirel hedef büyüttü.
Gülay Demirel Beykoz'da hedef büyüttü

Son 15 yıldır Beykoz'da yapmış olduğu sosyal çalışmalarla toplumun tüm kesimlerinin beğenisini kazanan Gülay Demirel'in, 2019 yılı Mart ayında yapılacak olan Yerel Seçimlerde CHP'den Beykoz Belediye Başkan Aday Adayı olacağının duyulması siyasi kulisleri hareketlendirdi.

Çocuk yaşında gittiği Almanya'da gurbetçilerin yaşadığı toplumsal sorunlara yakından tanıklık eden Gülay Demirel, gurbetçilerimizin Almanya'da yaşadığı kültür uyuşmazlığını dengelemek amacıyla çözüm arayışlarına girdi.

Kurmuş olduğu okul öncesi kurumlarda, başta Türk ailelerinin ve diğer Müslüman ülkelerden gelen ailelerin çocukları olmak üzere AB üyesi ülkelerden gelen ailelerin çocuklarına da Almanya kültürü karşısında dezenformasyon yaşamamaları için eğitim verdi.

Almanya'da edindiği sosyal donanımı 2000 yılında gelmiş olduğu Beykoz'da hayata geçiren Gülay Demirel, 2014 Yılı Yerel Seçimleri'nde CHP'den Beykoz Belediyesi Meclis üyesi seçildi. Meclis üyeliği sırasında, Beykoz'a kadın sığınma evi yapılması yönündeki talebi ciddi tartışmalara neden olsa da, Gülay Demirel'in bu talebi toplumdan büyük destek görmesine rağmen hayata geçmedi.

Gülay Demirel, 2002 yılında Can Simidi Derneğinde sosyal çalışmalarına yeniden başlasa da, bununla yetinmeyerek, 2005 yılında Beykoz Eğitime Destek Derneği (BEDES)'i kurdu.

Kurmuş olduğu BEDES üzerinden Beykoz'da bir çok okula destek sağlayan, akıllı tahtalar, bilgisayar laboratuarları ve güvenlik sistemleri kuran Gülay Demirel, çok yoğun çalıştığı sosyal yaşamına, 2014 Yerel Seçimleri'nde Belediye Meclis üyesi seçilmesiyle nokta koymak istedi.

Tecrübelerini ve kazanımlarını siyaset üzerinden hayata geçirmesi için kendisine yoğun baskı yapan yakın çevresi, siyasete girmesiyle sosyal çalışmalara ara vermek isteyen Gülay Demirel'in bu kararını uygun görmedi.

Siyasi ve sosyal çalışmaları bir arada yürüten Gülay Demirel, daha önce Dost Beykoz'a vermiş olduğu bir röportajda, Beykoz'da yapmak istediği projeleri ve hayalleri olduğunu, bunları muhalefet meclis üyesi olarak gerçekleştirememenin üzüntüsünü yaşadığını söylemişti.

2019 yılında yapılacak olan Yerel Seçimler de hedef büyüten Gülay Demirel'in Beykoz Belediye Başkan Aday Adayı olmak için çalışmalar yürüttüğü duyuldu.

Gülay Demirel henüz net bir şey olmadığını, ön çalışmaları yaptığını söylese de, yakın çevresi Gülay Demirel'in ciddi bir aday adaylık süreci için çalışmalar yaptığını doğruladı.

Beykoz'da toplumun tüm kesimleriyle barışık yaşamasıyla tanınan Gülay Demirel'in bu kararında yine yakın çevresinin ve CHP'de kadın bakış açısının başarı üzerinde etkisi olacağı yönündeki anlayışının etkin olduğu kaydedildi.

Haber Merkezi